• Range Rover

  Range Rover

  Kwintesencja elegancji i luksusu

  od 499 900 PLN

 • Range Rover Sport

  Range Rover Sport

  Nowy wyznacznik sportowej elegancji

  od 299 900 PLN

 • Nowy Range Rover Velar

  Nowy Range Rover Velar

  Awangardowy Range Rover

  od 239 900 PLN

 • Range Rover Evoque

  Range Rover Evoque

  Prawdziwy Range Rover w kompaktowej formie

  od 159 900 PLN

 • Discovery

  Discovery

  Wysoce pożądany SUV klasy premium

  od 229 900 PLN

 • Discovery Sport

  Discovery Sport

  Najbardziej wszechstronny kompaktowy SUV

  od 149 900 PLN

 • PLUG-IN HYBRID

  PLUG-IN HYBRID

  PHEV - nasz najbardziej zaawansowany układ napędowy

 • SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

  SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

  Luksus, osiągi i sprawność w terenie wyniesione na nowy poziom, aby stworzyć wyjątkowe pojazdy marki Land Rover.

Dlaczego jesteśmy uzależnieni od podróży?

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, jedna na cztery osoby posiada gen przygody - receptor dopaminy DRD4-7R na chromosomie 11, który 'zmusza' nas do czerpania niezwykłej radości z niezwykłych przeżyć.

Wiele osób z genem 7R szuka w życiu wysokich poziomów stresu czy zadań objętych najwyższym poziomem ryzyka, jak piloci czy 'agresywni' przedsiębiorcy. Ci z nas, którzy nie zostają zaspokojeni na poziomie zawodowym, poszukują emocji w czasie wolnym np. skacząc ze spadochronem czy spływając lodowatymi rzekami.

Może wydawać się to samolubnym zachowaniem wobec rodziny i tych, którzy nas kochają ale niektórzy po prostu muszą przekraczać swoje granice. Takie osobowości doprowadziły świat do sytuacji, w jakiej jest obecnie, odkrywając nowe miejsca czy technologie. DRD4-7R został nazwany genem przygody. Od zarania dziejów istniały jednostki żądne przygód i to one wyprowadziły cywilizację najpierw z Afryki, a następnie doprowadziły do odkrycia nowych kontynentów. 7R pozwala na nieszablonowe myślenie oraz podejmowanie ryzyka prowadzącego do odkrywania niedostępnych miejsc oraz nowych odkryć w wielu dziedzinach.

Przykładem człowieka, uposażonego przez naturę w ten gen, jest Ernest Shackleton, który pokonał setki mil w bardzo dużym niebezpieczeństwie, gdy jego statek rozbił się o arktyczny lód w 1915 roku. Podróżował z załogą na otwartej szalupie, którą doposażył ręcznie w dach z drewna, uszczelniony foczym sadłem i krwią. Niewiarygodnym jest, iż wszyscy bezpieczcnie dotarli do domów.

Również dzięki Shackletonowi w 50 000 lat odkryliśmy całą powierzchnię naszej planety. Z punktu widzenia odkrywców praca została zakończona.

wróć do strony Gen przygody