Mechanicy powiedzieli iż to co musiało znieść zawieszenie w Boliwii przez jeden dzień to więcej niż doświadczy przez całe życie w samochodzie jeżdżacym w UK.

Rikard Beckman
Dyrektor wyprawy G4 2006

 • CZTERY GENERACJE DISCOVERY

  Pierwsze Discovery zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1989 roku. Szerokie możliwości terenowe oraz charakterystyczny wygląd nakreśliły kierunek rozwoju wszystkich samochodów 4x4. Wielu producentów próbowało naśladować Discovery w odkrywaniu nowych miejsc ale zawsze Discovery było o jeden krok do przodu. Zobacz kilka momentów z naszej historii.

 • Element niezastąpiony

  Discovery pokazało swoje możliwości w znanym na całym świecie Camel Trophy gdzie było samochodem wybranym dla uczestników od 1990 do 1997 roku. Poza wyposażeniem standardowy takim jak lampki do czytania map, uchwytów o trzymania się w terenie, podwójnego bagażnika dachowego samochody posiadały zestaw terenowych dodatków

 • Najlepsze 4x4 wszechczasów

  Trzecia generacja została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Nowym Yorku. Model powstał od całkowicie czystej kartki papieru na deskach kreślarskich projektantów. Otrzymał ponad 100 międzynarodowych wyróżnień w wielu kategoriach. Model ten zdobył nawet uznanie Richarda Hammonda z Top Gear , który nazwał go "najlepszym 4x4 wszechczasów".

 • Jedne na milion

  Milionowy egzemplarz serii Discovery zjechał z taśmy produkcyjnej w 2012 roku. Dla uczczenia tej chwili Discovery wyruszyło z miejsca swoich narodzin (Birmingham) aż do Chińskiego Beijing. Podróz trwała 50 dni przebiegła przez kilkadziesiąt krajów a całą trasa liczyła ponad 8tys mil. W trakcie pokonywania trasy projekt przyniósł 1 mln funtów wsparcia dla funduszu oczyszczania wody w Ugandzie.

Globalne przygody

Globalne przygody

25 LAT DISCOVERY

Peter oraz Eileen Crichton zdecydowali sie przeżyć znaczną część ze swoich ostatnich 25 lat życia w ich Discovery 3.5V8i o wdzięcznym imieniu Rabia. Zjechali cały świat wzdłuż północnego oraz południowego zwrotnika a w 2012 roku przemierzyli świat od najbardziej oddalonego na północ do najdalej wysuniętego na południe miejsca dostępnego samochodem 4x4.

Globalne przygody

Globalne przygody

Obiad z lwami

Andrew Brown pracuje dla Land Rover Experience w południowej afryce. Pewnego razu znalazł się w bardzo niekomfortowej sytuacji wjeżdżając pomiędzy stado bawołów a polujących na nie 6 lwów.

Globalne przygody

Globalne przygody

Myśleliśmy że to droga

Dyrektor wyprawy G4 2006 Rikard Beckman w trakcie eskapady pomylił trasę wjeżdżając na pas przypominający drogę, pnący się aż do szczytówk gór. Droga nie posiadała charakterystycznych "S-ek" a bardzo stromo wpinała się po zboczach. Okazało się iż jest to trasa zakopywania kabli elektrycznych. Discovery mimo wszystko poradził sobie bez problemów.

Wasze historie

Przemierzając pustynię

Przemierzając pustynię

Trzy lata temu wybraliśmy się jednym z pierwszych modeli Discovery na niesamowitą eskapadę przez Australię (6000km). Głównym założeniem wyprawy było przecięcie całej pustyni Simpson. Nie tylko nam się to udało lecz również powróciliśmy do domu bez najmniejszych strat w samochodzie.

Mike Montgomery, Australia

Poszukiwanie i ratowanie

Poszukiwanie i ratowanie

‘Dołączyłem do klubu posiadaczy Roverów w Texasie. Nauczyłem się w nim co potrafi mój Discovery od certyfikowanych instruktorów jazdy z Land Rover Experience. Dzięki temu mogłem stać się członkiem ekspedycji non-profit, której celem jest pomoc odnajdywaniu i ratowaniu ludzi w trakcie tornad i powodzi. Nigdy bym tego nie robi i nie poznał tylu wspaniałych ludzi gdyby nie mój Discovery’

Chris Duke, USA

Z Niemiec do Indonezji

Z Niemiec do Indonezji

'Mój Discovery używany był przez policję federalną w niemczech. Aby wykonywac swoją pracę wyposażony został w kilka specjalnych dodatków. Obecnie jednak jest wołem roboczym w Indonezjii w trakcie tygodnia pracy a weekendami zmienia się w samochód wypadowy dając radość mi oraz moim zdanjomym.'

Ahmad Ravi, Indonesia