25 LAT DISCOVERY

KAŻDY LAND ROVER DISCOVERY MA HISTORIĘ DO OPOWIEDZENIA. CELEBRUJĄC 25-ROCZNICĘ POWSTANIA MODELU, ZEBRALIŚMY NAJCIEKAWSZE MOMENTY Z TEGO OKRESU.

ODTWÓRZ FILM
MjQgxzwcyk0
Mechanicy powiedzieli, że to, co musiało znieść zawieszenie w Boliwii przez jeden dzień, to więcej, niż doświadczy przez całe życie w samochodzie jeżdżącym w UK.

RIKARD BECKMAN
DYREKTOR WYPRAWY G4 2006

CZTERY GENERACJE DISCOVERY
Pierwsze Discovery zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1989 roku. Szerokie możliwości terenowe oraz charakterystyczny wygląd nakreśliły kierunek rozwoju wszystkich samochodów 4x4. Wielu producentów próbowało naśladować Discovery w odkrywaniu nowych miejsc, ale Discovery zawsze było o jeden krok do przodu. Zobacz kilka wspomnień z naszej historii.
NAJLEPSZE 4X4 WSZECHCZASÓW
Trzecia generacja została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Nowym Yorku. Model powstał od całkowicie czystej kartki papieru na deskach kreślarskich projektantów. Otrzymał ponad 100 międzynarodowych wyróżnień w wielu kategoriach. Model ten zdobył nawet uznanie Richarda Hammonda z Top Gear , który nazwał go "najlepszym 4x4 wszech czasów".
ELEMENT NIEZASTĄPIONY
Discovery pokazało swoje możliwości w znanym na całym świecie "Camel Trophy", gdzie było samochodem wybranym dla uczestników od 1990 do 1997 roku. Poza wyposażeniem standardowy, takim jak lampki do czytania map, uchwytów do trzymania się w terenie, podwójnego bagażnika dachowego, samochody posiadały zestaw terenowych dodatków.
JEDNE NA MILION
Milionowy egzemplarz serii Discovery zjechał z taśmy produkcyjnej w 2012 roku. Dla uczczenia tej chwili Discovery wyruszyło z miejsca swoich narodzin (Birmingham) aż do Chińskiego Beijing. Podróz trwała 50 dni, przebiegła przez kilkadziesiąt krajów, a cała trasa liczyła ponad 8 tysięcy mil. W trakcie pokonywania trasy projekt przyniósł 1 mln funtów wsparcia dla funduszu oczyszczania wody w Ugandzie.
GLOBALNE PRZYGODY
25 LAT DISCOVERY

Peter oraz Eileen Crichton zdecydowali sie przeżyć znaczną część ze swoich ostatnich 25 lat życia w ich Discovery 3.5V8i o wdzięcznym imieniu Rabia. Zjechali cały świat wzdłuż północnego oraz południowego zwrotnika, a w 2012 roku przemierzyli świat od najbardziej oddalonego na północ do najdalej wysuniętego na południe miejsca dostępnego samochodem 4x4.

WASZE HISTORIE
Przemierzając pustynię
Trzy lata temu wybraliśmy się jednym z pierwszych modeli Discovery na niesamowitą eskapadę przez Australię (6000km). Głównym założeniem wyprawy było przecięcie całej pustyni Simpson. Nie tylko nam się to udało, lecz również powróciliśmy do domu bez najmniejszych strat w samochodzie.

Mike Montgomery, Australia
Poszukiwanie i ratowanie
Dołączyłem do klubu posiadaczy Roverów w Texasie. Nauczyłem się w nim co potrafi mój Discovery od certyfikowanych instruktorów jazdy z Land Rover Experience. Dzięki temu mogłem stać się członkiem ekspedycji non-profit, której celem jest pomoc odnajdywaniu i ratowaniu ludzi w trakcie tornad i powodzi. Nigdy bym tego nie zrobił i nie poznał tylu wspaniałych ludzi, gdyby nie mój Discovery.

Chris Duke, USA
Z Niemiec do Indonezji
Mój Discovery używany był przez policję federalną w Niemczech. Aby wykonywać swoją pracę wyposażony został w kilka specjalnych dodatków. Obecnie jednak jest wołem roboczym w Indonezjii w trakcie tygodnia pracy, a weekendami zmienia się w samochód wypadowy, dając radość mi oraz moim znajomym.

Ahmad Ravi, Indonesia