Modele Land Rover w wersji hybrydowejNasze kompaktowe SUV-y Range Rover Evoque i Discovery Sport są już dostępne jako hybrydy PHEV. Zapewniają Użytkownikom rewelacyjne osiągi, są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, ekonomiczne, a przy tym zadziwiają zdolnościami terenowymi.

Kilka słów o technologii.

Nowe hybrydy typu plug-in oznaczone symbolem P300e bazują na najnowocześniejszej platformie PTA, którą zaprojektowano z myślą o elektryfikacji przy zachowaniu zdolności terenowych, z których słynie marka Land Rover. Oferują one zrównoważone osiągi dzięki połączeniu 3-cylindrowego silnika benzynowego Ingenium o mocy 200 KM i poj. 1,5-litra ze 109-konną jednostką elektryczną zintegrowaną z tylną osią i zasilaną przez litowo-jonowy akumulator o pojemności 15 kWh znajdujący się pod tylnymi siedzeniami.

Osiągi i zdolności terenowe pozostają niezmienione — Range Rover Evoque przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,4 sekundy. Tymczasem Discovery Sport oferuje przyspieszenie 0-100 km/h w 6,6 sekundy. Oba potrafią osiągnąć prędkość do 135 km/h w trybie elektrycznym. Zasięg w trybie elektrycznym wynosi maksymalnie 66 km, emisja CO2 jest na poziomie zaledwie 32
g/km.

Więcej zdjęć tutaj