System rozrywkowy

 • System audio Meridian Digital Surround
  System audio Meridian Digital Surround

  Land Rover zaprosił do współpracy firmę Meridian, światowego lidera w dziedzinie technologii audio oraz cyfrowego przetwarzania dźwięku, aby opracować zaawansowane systemy audio dla Discovery Sport. Opcjonalny system audio Meridian Surround oferuje doskonałą akustykę oraz niezrównaną jakość odtwarzania dźwięku. Posiada 16 głośników oraz dwukanałowy subwoofer i zapewnia krystalicznie czystą jakość dźwięku surround.

 • InControl Touch i Touch Pro
  InControl Touch i Touch Pro

  InControl jest naszym zestawem zaawansowanych technologii, które zapewniają bezproblemowe i bezpieczne połączenie cyfrowe z Twoim pojazdem, gdy tego potrzebujesz bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz.

 • INCONTROL CONNECT AND CONNECT PRO (funkcja aktualnie niedostępna w PL)
  INCONTROL CONNECT AND CONNECT PRO (funkcja aktualnie niedostępna w PL)

  Dodatkowa technologia poprawiająca wszechstronność i wygodę w Twoim samochodzie. Funkcja InControl Apps daje Ci możliwość poprawienia różnych aspektów systemu infotainment dzięki 10" ekranowi dotykowemu oraz aplikacjom kompatybilnym ze smartfonem. Dodatkowo funkcja Remote Premium pozwala Ci na monitorowanie oraz interakcję ze swoim samochodem w dowolnym momencie. Do swojej dyspozycji masz również hotspot Wi-Fi oraz InControl Pro Services, które łączą Cię z otaczającym światem i ułatwiają życie na codzień.

 • INCONTROL PROTECT (funkcja aktualnie niedostępna w PL)
  INCONTROL PROTECT (funkcja aktualnie niedostępna w PL)

  Twój smartfon zachowuje się jako portal łączący Cię ze swoim Land Roverem wykorzysując funkcję InControl Protect. Możesz sprawdzić za jej pomocą poziom paliwa, znaleźć samochód na zatłoczonym parkingu, nagrywać swoje podróże, a nawet sprawdzać czy nie zostawiłeś otwartego okna. Dostępna jest także funkcja Optimised Land Rover Assistance, która w przypadku uszkodzenia pojazdu automatycznie przekazuje dane diagnostyczne pojazdu oraz dokładną lokalizację do odpowiednich służb. W razie poważnego wypadku funkcja SOS Emergency Call przekaże Twoją lokalizację bezpośrednio do służb ratunkowych.

 • INCONTROL SECURE (funkcja aktualnie niedostępna w PL)
  INCONTROL SECURE (funkcja aktualnie niedostępna w PL)

  Jesli ktoś włamie się do twojego samochodu lub będzie chciał je nielegalnie przetranspotować, InControl Secure aktywuje się gdy jest włączony system InControl protect. Zostajesz poinformowany o zaistniałej sytuacji, a położenie Twojego samochodu jest monitorowane do momentu odzyskania go przez odpowiednie służby. Jeśli samochód zostanie skradziony razem z kluczykami, możesz powiadomić o tym centrum kontaktowe używając aplikacji na smartfonie InControl Remote App.

 • System rozrywkowy dla pasażerów tylnych siedzeń
  System rozrywkowy dla pasażerów tylnych siedzeń

  Opcjonalny pakiet multimedialny obejmuje dwa 8' ekrany wbudowane w tylną część przednich zagłówków, dwie pary słuchawek cyfrowych WhiteFire®, jedno gniazdo USB w drugim rzędzie oraz specjalny pilot. Pasażerowie mogą teraz dokonać wyboru filmu, programu TV, muzyki lub gry wideo – i naprawdę się zrelaksować.

Innowacje

 • Silniki Ingenium
  Silniki Ingenium

  Najnowszy silnik Diesel Ingenium pozwala znacznie zredukować poziom emisji i zużycie paliwa, średnio o 17% w porównaniu z poprzednim modelem. 2-litrowy silnik Ingenium dostępny jest w dwóch wersjach mocy wyjściowej: 150 KM i 180 KM. Możesz także dokonać wyboru między napędem na dwa lub cztery koła, a także sześciobiegową skrzynią ręczną i dziewięciobiegową skrzynią automatyczną. Wykonany w całości z aluminium silnik Ingenium jest o 20-30 kg lżejszy od swoich poprzedników. Ponadto poziom tarcia wewnętrznego został obniżony o 17% w porównaniu z silnikiem poprzedniej generacji. Efektem jest większa wydajność, precyzja działania i krótszy czas reakcji. Nowy silnik Ingenium jest znacznie lżejszy, bardziej oszczędny i wyrafinowany od swojego poprzednika. Dzięki wydłużeniu interwałów serwisowych do 34.000 km lub co 2 lata w modelach z napędem na cztery koła jest także bardziej przystępny kosztowo i wygodny w obsłudze.

 • Podwozie i dynamika pojazdu
  Podwozie i dynamika pojazdu

  Discovery Sport został wyposażony w zaawansowany, w pełni niezależny system zawieszenia, specjalnie opracowany przez inżynierów Land Rovera z myślą o zwinności i wyrafinowaniu dynamiki jazdy drogowej, bez kompromisów w kwestii legendarnych możliwości terenowych. Zastosowaliśmy sporo lekkich, aluminiowych komponentów podwozia, aby usprawnić funkcjonowanie zawieszenia poprzez zwiększenie jego sztywności i obniżenie masy nieresorowanej, przy jednoczesnej redukcji masy całego pojazdu.

Osiągi

 • Aktywne zawieszenie
  Aktywne zawieszenie

  Dostępna jest również opcjonalna funkcja aktywnego zawieszenia z zaawansowanymi amortyzatorami MagneRide™. Umożliwia ona monitorowanie ruchów pojazdu z częstotliwością co najmniej 1000 razy na sekundę, reagując natychmiast na polecenia kierowcy lub warunki panujące na drodze, aby zapewnić większą kontrolę i zminimalizować ryzyko przewrócenia się pojazdu.

 • System Torque Vectoring by Braking
  System Torque Vectoring by Braking

  System poprawia stabilność i zwinnośc pojazdu podczas pokonywania zakrętów. Układ cały czas monitoruje rozdział momentu obrotowego pomiędzy wszystkie 4 koła dla uzyskania jak najlepszej przyczepności oraz prowadzenia. System jest w stanie poprawić promień skrętu oraz zredukować podsterowność dzięki przyhamowaniu tylnego, wewnętrznego koła, przekazując większą wartość momentu obrotowego do kół zewnętrznych.

 • Tryb ECO
  Tryb ECO

  Aktywacja tej funkcji dostępnej jako standard pozwala na wybieranie w pierwszej kolejności najbardziej wydajnych ustawień pojazdu, w tym automatycznej skrzyni biegów, Active Driveline oraz udogodnień takich jak ogrzewanie i klimatyzacja, w celu redukowania zużycia paliwa i poziomu emisji CO2.

 • 9-biegowa przekładnia automatyczna
  9-biegowa przekładnia automatyczna

  Lekka, kompaktowa, automatyczna przekładnia 9-biegowa zapewnia optymalne spalanie, emisję CO2 oraz lepszą kontrolę w warunkach niskiej przyczepności. Bardzo niski pierwszy bieg może się okazać nieoceniony podczas holowania przyczepy. Przekładnia jest wytrzymała i jest idealnym uzupełnienim zdolności terenowych modelu Discovery Sport.

Możliwości

 • System Terrain Response
  System Terrain Response

  System Terrain Response wynosi zdolności terenowe modelu Discovery Sport na zupełnie inny, wyższy poziom. Dostosowuje ustawienia silnika, skrzyni biegów, mechanizmu róznicowego oraz podwozia, aby zapewnić optymalną kontrolę nad pojazdem. Wystarczy wybrać jeden z 5 trybów jazdy aby mieć pewność prowadzenia i szybkość reakcji bez względu na rodzaj terenu i pogodę.

 • System Gradient Release Control
  System Gradient Release Control

  Jest to funkcja podobna do systemu Hill Start Assist, funkcja ta zapobiega zbyt szybkiemu przyspieszaniu pojazdu. Jeśli system Start/Stop zadziała na wzniesieniu, funkcja utrzyma ciśnienie w układzie hamulcowym i delikatnie zacznie je zmniejszać w momencie ruszenia pojazdem.

 • All Terrain Progress Control
  All Terrain Progress Control

  Działa na podobnej zasadzie co tempomat: jego aktywacja następuje w przedziale od 2 - 30 km/h dzięki czemu kierowca może całkowicie się skupić na prowadzeniu i odnajdywaniu przejazdu przez trudny teren. Jednocześnie pojazd kontroluje silnik i hamulce, zapewniając dogodną, stałą szybkość. Ponadto system ten został wyposażony w specjalną funkcję startu z miejsca, która pozwala na płynne i łatwe ruszenie nawet na zdradliwej powierzchni o niskiej przyczepności, jak lód, śnieg lub mokra trawa.

 • System Active Driveline
  System Active Driveline

  Zaawansowane oprogramowanie nieustannie monitoruje kluczowe parametry pojazdu i otoczenia. W razie spełnienia wymogów dla napędu na cztery koła, system płynnie i niezauważalnie włącza ponownie system napędu na cztery koła, w zaledwie 300 milisekund.

 • System Hill Descent Control
  System Hill Descent Control

  System Hill Descent Control, opatentowany przez markę Land Rover, jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli wyposażonych w napęd 4WD. Wspomaga on kierowcę podczas pokonywania stromych zjazdów utrzymując stałą prędkość oraz hamując oddzielnie każde z kół. System działa automatycznie aby zmniejszyć prędkość pojazdu oraz dostosować ją do wybranego biegu i poziomu otwarcia przepustnicy.

 • Czujnik brodzenia
  Czujnik brodzenia

  Przy dopuszczalnej głębokości brodzenia 600 mm, opcjonalna funkcja Wade Sensing* sygnalizatorami umieszczonymi w lusterkach bocznych może okazać się nieoceniona podczas pokonywania strumieni, brodów lub zalanych nawierzchni. Ta funkcja stosowana wyłącznie w pojazdach Land Rovera sygnalizuje kierowcy na ekranie dotykowym w czasie rzeczywistym głębokość wody oraz maksymalną zdolność brodzenia pojazdu.

Funkcje wspomagające kierowcę

 • Utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu i monitorowanie zmęczenia kierowcy
  Utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu i monitorowanie zmęczenia kierowcy

  Skierowana w przód kamera zamontowana przed wstecznym lusterkiem wewnętrznym monitoruje oznakowanie pasów jezdni po obydwu stronach pojazdu i ostrzega kierowcę w razie zjechania z pasa bez uruchomienia kierunkowskazów. Kierowca otrzymuje sygnał w postaci niewielkiej wibracji kierownicy, dzięki czemu może skorygować trajektorię jazdy.

 • Tempomat adaptacyjny z funkcją Queue Assist
  Tempomat adaptacyjny z funkcją Queue Assist

  Gdy poruszasz się po drodze szybkiego ruchu lub w korku, system pomoże zachowac pojazd w bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu gdy zacznie zwalniać lub się zatrzyma. W momencie gdy samochód z przodu ruszy z miejsca i zacznie przyspieszać, Twój Discovery Sport zrobi to samo.

 • Autonomiczne hamowanie awaryjne
  Autonomiczne hamowanie awaryjne

  Autonomiczny system hamowania awaryjnego jeszcze bardziej poszerza gamę aktywnych zabezpieczeń Nowego Discovery Sport. Za pomocą skierowanej do przodu kamery cyfrowej system wykrywa inne pojazdy i unika lub minimalizuje skutki wypadku, jeżeli uniknięcie kolizji nie będzie możliwe. Kierowca otrzymuje wizualne i dźwiękowe sygnały bezpieczeństwa.

 • Czujnik martwego pola widzenia oraz wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania
  Czujnik martwego pola widzenia oraz wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania

  Te opcjonalne systemy wychwytują to, co mogło zostać przeoczone przez kierowcę. Czujniki umieszczone dyskretnie po bokach tylnego zderzaka powodują zapalenie się ostrzegawczej ikonki w bocznym lusterku po właściwej stronie pojazdu, gdy inny pojazd znajdzie się w martwej strefie. Czujnik zbliżającego się pojazdu pomaga wykryć pojazd zbliżający się z dużą prędkością, który mógłby stanowić zagrożenie np. podczas zmiany pasa ruchu. Zapala się wówczas ikonka w lusterku bocznym. Podczas manewrów na parkingu czujniki wykrywają zbliżające się z obydwu stron pojazdy, ostrzegając przed niebezpieczeństwem kolizji za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych.

 • Asystent parkowania
  Asystent parkowania

  Opcjonalna funkcja parkowania równoległego rozpoznaje miejsca parkingowe i automatycznie wprowadza pojazd na miejsce, podczas gdy kierowca obsługuje pedały samochodu. Funkcja Parking Exit ułatwia natomiast wyjechanie z miejsca parkingowego. Opcjonalnym dodatkiem do systemu jest funkcja Perpendicular Park - system ten, automatycznie sprawdza, czy wybrane miejsce jest wystarczająco szerokie, a następnie wprowadza pojazd centralnie w wybraną przestrzeń parkingową.

 • Kamera surround
  Kamera surround

  Opcjonalny system Kamer Surround wykorzystuje cztery kamery cyfrowe, dyskretnie rozmieszczone na powierzchni nadwozia, oferując niemal 360-stopniowy widok wokół pojazdu na ekranie dotykowym, w tym widok z góry. Ułatwia parkowanie, a także świetnie się sprawdza w trakcie złożonych manewrów, jak holowanie łodzi lub przyczepy dla koni. Technologia, która robi wrażenie: możliwe jest wyświetlenie kilku różnych obrazów jednocześnie, a także powiększanie i funkcja panoramiczna, dzięki czemu możesz dostrzec przedmioty znajdujące się poniżej linii wzroku.

Komfort i wygoda

 • Podgrzewane i klimatyzowane fotele przednie
  Podgrzewane i klimatyzowane fotele przednie

  Oferują najwyższy komfort niezależnie od temperatury. Opcja ta obejmuje zarówno ogrzewanie oraz klimatyzowanie dzięki perforacji w tapicerce skórzanej. Można indywidualnie dostosować ustawienia do preferencji kierowcy i pasażera za pośrednictwem ekranu dotykowego.

 • Wyświetlacz przezierny HUD
  Wyświetlacz przezierny HUD

  Opcjonalny wyświetlacz Head Up* umożliwia obserwowanie na przedniej szybie kluczowych danych pojazdu, jak szybkość, wybrany bieg oraz kierunek nawigacji, bez rozpraszania uwagi ani spuszczania drogi z oka. W systemie Land Rovera po raz pierwszy na świecie zostały zastosowane laserowe technologie holograficzne, pozwalające na doskonałe nasycenie barw, jasność i kontrast. Ten innowacyjny system laserowy jest niezawodny również w przypadku zaistnienia efektu „wash-out”, kiedy to blask słońca może zakłócać skuteczność niższej klasy systemów LED.

 • Klimatyzacja
  Klimatyzacja

  System ten wyposażony jest w czujnik temperatury, który monitoruje wilgotność, poziom smogu. Otwory rozmieszczone w całym pojeździe pozwalają dostosować odpowiednio temperaturę wnętrza. Bez względu na to gdzie siedzą pasażerowie, zawsze będą czuć się komfortowo.

 • Pliot garażowy Homelink
  Pliot garażowy Homelink

  Wprowadź do swojego codziennego życia system Homelink. Ten uniwersalny pliot może być zaprogramowany do obsługi trzech domowych lub firmowych bezprzewodowych systemów, takich jak drzwi, bramy i oświetlenie garażowe. Zagubione piloty przestają być problemem.