Infotainment

  • TOUCH PRO

   System multimedialny Touch Pro przenosi łączność i rozrywkę Discovery na najwyższy poziom w modelach wyposażonych w 10" ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. Ma on czysty i współczesny design z efektownymi przejściami audio-wizualnymi, zawiera porty USB, które mogą posłużyć jako dodatkowe miejsce na przechowywanie filmów, muzyki oraz miejsca ładowania różnych urządzeń.

  • CONNECT PRO
   CONNECT PRO

   Connect Pro obejmuje zestaw aplikacji InControl Apps oraz funkcje Wi-Fi Hotspot, Remote Premium i Pro Services. System ten zaprojektowany tak, aby dostarczać Ci jeszcze lepszych doświadczeń zarówno podczas przebywania w samochodzie, jak i poza nim, pozwala Tobie i Twoim pasażerom cieszyć się podróżą, zapewniając jednocześnie ciągłą więź z otaczającym Cię cyfrowym światem.

  • AUDIO
   AUDIO

   Discovery może być wyposażony w jeden z czterech różnych systemów audio, wypełniających wnętrze muzyką. Model S jest standardowo wyposażony w system Land Rover o mocy 80W przekazujący dźwięk przez 6 głośników. Land Rover Enhanced Sound System o mocy 250W oferuje 10 głośników i jest standardem w modelu SE, jest także dostępny opcjonalnie w modelu S. Standardowym wyposażeniem modelu HSE jest Meridian™ Sound System o mocy 380W. Dźwięk wyjątkowo wysokiej jakości przekazywany jest przez 10 starannie dobranych i rozmieszczonych głośników, wspieranych przez dwukanałowy subwoofer, zapewniając krystaliczną czystość wysokich tonów i pełną głębię tonów niskich. Model HSE Luxury wyposażony jest w nagłośnienie MeridianTM Surround Sound System (825W) z 14 głośnikami i subwooferem.

  • System Rear Seat Entertainment
   System Rear Seat Entertainment

   System Rear Seat Entertainment zapewnia indywidualne 8" ekrany wbudowane w przednie zagłówki i jest standardem w wersji HSE Luxury oraz opcjonalnie w innych wersjach. WhiteFire®1 połączenia cyfrowe słuchawki bezprzewodowe, HDMI, Mobile Hi -Definition Link i USB są włączone.

  • PRO SERVICES I WI-FI HOTSPOT
   PRO SERVICES I WI-FI HOTSPOT

   Obok pełnego zestawu funkcji systemu Connect, dostępny jako opcja pakiet Connect Pro oferuje szereg dodatkowych usług dostępnych tylko dla użytkowników systemu Touch Pro. Wśród wyjątkowych funkcji wymienić należy opcję Online Routing, pozwalającą monitorować ruch drogowy na żywo, dzięki czemu można maksymalnie skrócić czas podróży.

  • PROTECT
   PROTECT

   Zaufanie i pewność. Protect dostarcza przydatne funkcje jak aplikację Remote App, Land Rover Assistance oraz telefon alarmowy SOS. Sprawdź zdalnie poziom paliwa w swoim pojeździe, znajdź auto na zatłoczonym parkingu, rejestruj swoje przejazdy i upewnij się, że nie zostawiłeś otwartego okna - wszystko za pomocą jednej aplikacji na smartfona. Program Land Rover Assistance zapewnia pomoc w nagłych przypadkach, np. unieruchomienia pojazdu na skutek awarii lub wypadku czy też niegroźnych problemów, jak przebicie opony. Służymy pomocą w każdej sytuacji, zawsze i wszędzie.

  MERIDIAN™ SOUND SYSTEM

  Krystalicznie czyste tony wysokie i pełny, głęboki bas - są dostarczane przez staranne ułożenie 10 głośników i dwukanałowego subwoofera.

  MERIDIAN™ SURROUND SOUND SYSTEM

  Pełna jakość i czystość występów na żywo dzięki układowi 14 głośników przednich, bocznych i tylnych oraz dwukanałowego subwoofera - połączonego za pomocą technologii Trifield™. Wyłącznie w Meridian, Trifield doskonale łączy kanały środkowe i przestrzenne z lewym i prawym kanałem, zapewniając każdemu pasażerowi optymalne, spójne brzmienie.

  INNOWACJE

  • SILNIKI Z RODZINY INGENIUM
   SILNIKI Z RODZINY INGENIUM

   Silniki z rodziny Ingenium zostały zaprojektowane z myślą o najlepszych osiągach, wyrafinowaniu oraz nadzwyczajnej wydajności. Silnik TD4 został wyposażony w pojedynczą turbinę o zmiennej geometrii łopatek oraz wysokowydajny intercooler dla jak najlepszych reakcji silnika na przyspieszenie. Z kolei 240-konny silnik SD4 dostarcza idealną kombinacje najlepszych w klasie osiągów z precyzją prowadzenia przy niższych prędkościach.

  • 8-BIEGOWA PRZEKŁADANIA AUTOMATYCZNA
   8-BIEGOWA PRZEKŁADANIA AUTOMATYCZNA

   Wszystkie silniki benzynowe i wysokoprężne w Discovery współpracują z zaawansowaną, kontrolowaną elektronicznie 8-biegową skrzynią automatyczną, która została ustawiona przez inżynierów Land Rovera tak, by połączyć niezwykle gładkie zmiany biegów i wyjątkową szybkość reakcji. Osiem ciasno zestopniowanych przełożeń umożliwia niemal niezauważalne zmiany biegów.

  • LAND ROVER IGUIDE
   LAND ROVER IGUIDE

   Aplikacja Land Rover iGuide wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, aby wyjaśnić wszystkie najważniejsze elementy i funkcje Twojego Discovery. Dodatkowo pełni rolę podręcznej książki obsługi pojazdu, z której możesz skorzystać w razie wątpliwości i problemów.

  Osiągi

  • Możliwości drogowe

   Discovery został zaprojektowany by dostarczać pewność, komfort oraz niezwykłe wrażenia z jazdy abyś nawet nie dostrzegł ilości kilometrów, które razem przejechaliście. System Dynamic Stability Control oraz elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (EPAS) zapewniają idealne właściwości drogowe oraz idealny komfort podróży.

  • SYSTEM DYNAMIC STABILITY CONTROL

   System DSC zmniejsza moment obrotowy silnika i/lub przyhamowuje wybrane koła, by skorygować kierunek jazdy w zakrętach, a ponadto może przeciwdziałać nadsterowności lub nadmiernej podsterowności. Jest on standardowym wyposażeniem wszystkich modeli.

  • LEKKI UKŁAD ZAWIESZENIA
   LEKKI UKŁAD ZAWIESZENIA

   Układ zawieszenia został wykonany przede wszystkim z lekkich komponentów aluminiowych – jest całkowicie niezależne, z szeroko rozstawionymi, podwójnymi wahaczami poprzecznymi z przodu oraz zaawansowanym układem wielowahaczowym z tyłu.

  • WYDAJNE TECHNOLOGIE
   WYDAJNE TECHNOLOGIE

   Discovery zawdzięcza swoją nadzwyczajną wydajność dzięki innowacjom takim jak, inteligenty system Start/Stop, silniki z rodziny Ingenium, wykorzystania lekkich materiałów oraz udoskonalonej aerodynamiki. Modele wyposażone w elektroniczne zawieszenie pneumatyczne dodatkowo zyskują na poruszaniu się z prędkościami autostradowymi ponieważ zawieszenie automatycznie się obniża w celu zmniejszenia oporów powietrza.

  Możliwości

  • SYSTEM ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL
   SYSTEM ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

   Dostępny opcjonalnie, elektronicznie sterowany system All Terrain Progress Control (ATPC), jest wyjątkowo zaawansowanym technicznie rozwiązaniem pozwalającym kierowcy ustawić i utrzymać stałą prędkość jazdy w trudnych warunkach. System działający jak tempomat, funkcjonuje przy bardzo niskich prędkościach, pomiędzy 2 km/h i 30 km/h, co pozwala kierowcy zachować pełną koncentrację na kierunku jazdy i na szukaniu drogi pomiędzy przeszkodami.

  • Funkcja WADE SENSING
   Funkcja WADE SENSING

   Z głębokością brodzenia do 900 mm opcjonalna funkcja wykrywania głębokości brodzenia (Wade Sensing) może okazać się bezcenna. Spotykane tylko w Land Roverach czujniki znajdujące się w lusterkach zewnętrznych przekazują kierowcy w czasie rzeczywistym obrazową informację o głębokości zanurzenia pojazdu, a także o maksymalnej głębokości brodzenia na ekranie dotykowym.

  • System TERRAIN RESPONSE 2
   System TERRAIN RESPONSE 2

   Terrain Response pozwalają kierowcy zoptymalizować działanie silnika, przekładni, centralnego mechanizmu różnicowego i systemów podwozia w konkretnych warunkach terenowych, poprzez wybór jednego z łatwo identyfikowalnych trybów jazdy. Po raz pierwszy Discovery otrzymał opcjonalny system Terrain Response 22, który jeszcze skuteczniej zwiększa jego możliwości, poprzez monitorowanie warunków jazdy i automatyczne wybieranie trybu jazdy, pozwalającego uzyskać jak najlepszą konfigurację nastawów podwozia i układu napędowego pod kątem panujących warunków.

  • Dwustopniowy reduktor

   Dodatkowy zestaw niższych przełożeń może okazać się bezcenny w trudnych warunkach, takich jak strome podjazdy lub zjazdy, jazda terenowa lub holowanie przyczepy. W takich sytuacjach niskie przełożenia pozwalają na precyzyjną regulację prędkości i lepsze kontrolowanie zachowania samochodu. Sercem systemu z dwustopniową skrzynią rozdzielczą jest elektronicznie sterowany centralny mechanizm różnicowy, który dzieli moment obrotowy między osie w proporcji 50:50, z możliwością zapobiegawczej blokady, jeszcze przed wystąpieniem poślizgu.3

  • ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE
   ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE

   Układ napędowy uzupełnia najnowsza wersja zawieszenia pneumatycznego wszystkich kół, zapewniając wyjątkową precyzję i kontrolę ich ruchu. System przygotowany do działania w trudnych sytuacjach utrzymuje stabilności nowego Discovery bez względu na to, jak trudne są warunki terenowe. Celem uzyskania niezrównanego komfortu jazdy, zawieszenie płynnie zmienia prześwit, zależnie od potrzeb.

  • Holowanie

   Discovery pozwala holować przyczepę o masie własnej wynoszącej nawet 3500 kilogramów4 przewyższając konkurencję. Dostępne elementy dodatkowe takie jak, elektrycznie wysuwany hak holowniczy lub asystent holowania wynoszą możliwości holownicze Discovery na zupełnie inny poziom.

  FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ

  • Autonomiczne hamowanie awaryjne
   Autonomiczne hamowanie awaryjne

   Autonomiczny system hamowania awaryjnego wyświetli ostrzeżenie, jeśli wykryje potencjalną kolizję z pojazdami. System działa przy prędkości od 5 do 80 km/h, a w przypadku kolizji z pieszym przy prędkościach od 5 do 60 km/h.

  • Asystent pasa ruchu
   Asystent pasa ruchu

   System wykrywa, kiedy Twój pojazd nieumyślnie opuszcza pas, Asystent pasa ruchu przykłada korygujący moment obrotowy do kierownicy, zachęcając Cię do poprowadzenia swojego Discovery z powrotem na wyznaczony pas.

  • Przednie i tylne czujniki parkowania
   Przednie i tylne czujniki parkowania

   Aby bezpiecznie parkować w ciasnych miejscach, kamery wyświetlają przedni i tylny widok pojazdu na ekranie dotykowym i dostarczają ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne.

  • Kamera cofania
   Kamera cofania

   Zapewnia lepszą widoczność podczas cofania. Na ekranie dotykowym pojawiają się linie reprezentujące przewidywaną trajektorię pojazdu, aby pomóc w parkowaniu lub podczepianiu przyczepy.

  • Tempomat z ogranicznikiem prędkości
   Tempomat z ogranicznikiem prędkości

   Tempomat z ogranicznikiem prędkości5 utrzymuje bieżącą prędkość bez konieczności ciągłego korzystania z pedału przyspieszenia, pomagając zmniejszyć zmęczenie kierowcy. Pozwala także wstępnie ustawić maksymalną prędkość.

  Pakiety opcjonalne

  Wybierz jeden z opcjonalnych pakietów wyposażenia, aby poprawić wrażenia i bezpieczeństwo jazdy.

  • Asystent parkowania
   Asystent parkowania

   Asystent parkowania pomoże Ci zaparkować pojazd zarówno na równoległych, jak i prostopadłych miejscach parkingowych w stosunku do drogi. Grafiki i powiadomienia pomogą Ci bezstresowo przejść przez manewr parkowania.

  • Wspomaganie parkowania 360°
   Wspomaganie parkowania 360°

   Aby bezpiecznie parkować w ciasnych miejscach, kamery wyświetlają przedni i tylny widok pojazdu na ekranie dotykowym i dostarczają ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne.

  • Wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania
   Wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania

   System monitorowania ruchu za samochodem podczas wycofywania samochodu z miejsca parkingowego, ostrzega o zbliżaniu się pojazdów, pieszych i innych niebezpieczeństw, nawet jeśli widok do tyłu jest utrudniony.

  • Funkcja monitorowania bezpiecznego wysiadania
   Funkcja monitorowania bezpiecznego wysiadania

   Pomaga pasażerom zachować bezpieczeństwo, podczas otwierania drzwi i wysiadania z samochodu, ostrzegając przed zbliżającymi się zagrożeniami, takimi jak przejeżdżające pojazdy i rowerzyści.

  • Tempomat adaptacyjny z funkcją jazdy w korku
   Tempomat adaptacyjny z funkcją jazdy w korku

   Adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy w korku zapewnia bezstresową jazdę Discovery i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, jeśli samochód przed nam spowolni lub zatrzyma się. Jeżeli pojazd z przodu zatrzyma się, system delikatnie wyhamuje pojazd do pełnego zatrzymania, oraz później automatycznie wznowi podróż jeśli sytuacja na drodze na to pozwoli.

  • Hamowanie awaryjne z dużych prędkości
   Hamowanie awaryjne z dużych prędkości

   Hamowanie awaryjne z dużych prędkości wykrywa, kiedy może nastąpić zderzenie z innym pojazdem i ostrzega kierowcę o konieczności hamowania. Jeśli kierowca nie zareaguje, pojazd automatycznie rozpocznie hamowanie, aby zmniejszyć skutki możliwego uderzenia.

  • Asystent martwego pola widzenia
   Asystent martwego pola widzenia

   Podczas zmiany pasów jazdy w odpowiednim lusterku bocznym zapala się mała lampka ostrzegawcza, jeśli Discovery wykryje inny pojazd lub szybko zbliżający się do martwego punktu. Delikatny moment obrotowy jest również przykładany do kierownicy, aby zachęcić Cię do poprowadzenia swojego Discovery z dala od zbliżającego się pojazdu.

  • Funkcja rozpoznawania znaków drogowych z automatycznym ogranicznikiem prędkości
   Funkcja rozpoznawania znaków drogowych z automatycznym ogranicznikiem prędkości

   Funkcja rozpoznawania znaków drogowych informuje Cię na bieżąco o mijanych znakach, wyświetlając ograniczenia prędkości i zakazów wyprzedzania na zestawie wskaźników, gdzie można je łatwo zobaczyć.

  • Tempomat adaptacyjny z asystentem kierowania
   Tempomat adaptacyjny z asystentem kierowania

   System współpracuje z Tobą, aby jazda autostradą i duży ruch uliczny były jak najmniej stresujące i wygodne. Adaptacyjny tempomat z asystentem kierowania aktywnie utrzymuje pojazd na środku pasa, zachowując jednocześnie ustaloną odległość od pojazdów jadących z przodu.

  • System kamer surround 360°
   System kamer surround 360°

   Dzięki zastosowaniu czterech kamer cyfrowych dyskretnie rozmieszczonych wokół pojazdu System kamer surround zapewnia widok z góry przekazywany na ekran systemu multimedialnego. Dostępnych jest wiele widoków ułatwiających różne manewry.

  • Asystent parkowania
   Asystent parkowania

   Asystent parkowania pomoże Ci zaparkować pojazd zarówno na równoległych, jak i prostopadłych miejscach parkingowych w stosunku do drogi. Grafiki i powiadomienia pomogą Ci bezstresowo przejść przez manewr parkowania.

  • Wspomaganie parkowania 360°
   Wspomaganie parkowania 360°

   Zapewniając całkowitą pewność podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach, system wspomagania parkowania zapewnia dźwiękowe i wizualne informacje zwrotne, wskazujące bliskość przeszkód podczas parkowania.

  • Wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania
   Wykrywanie ruchu poprzecznego podczas cofania

   System monitorowania ruchu za samochodem podczas wycofywania samochodu z miejsca parkingowego, ostrzega o zbliżaniu się pojazdów, pieszych i innych niebezpieczeństw, nawet jeśli widok do tyłu jest utrudniony.

  • Funkcja monitorowania bezpiecznego wysiadania
   Funkcja monitorowania bezpiecznego wysiadania

   Pomaga pasażerom zachować bezpieczeństwo, podczas otwierania drzwi i wysiadania z samochodu, ostrzegając przed zbliżającymi się zagrożeniami, takimi jak przejeżdżające pojazdy i rowerzyści.

  • Hamowanie awaryjne z dużych prędkości
   Hamowanie awaryjne z dużych prędkości

   Hamowanie awaryjne z dużych prędkości wykrywa, kiedy może nastąpić zderzenie z innym pojazdem i ostrzega kierowcę o konieczności hamowania. Jeśli kierowca nie zareaguje, pojazd automatycznie rozpocznie hamowanie, aby zmniejszyć skutki możliwego uderzenia.

  • Asystent martwego pola widzenia
   Asystent martwego pola widzenia

   Podczas zmiany pasów jazdy w odpowiednim lusterku bocznym zapala się mała lampka ostrzegawcza, jeśli Discovery wykryje inny pojazd lub szybko zbliżający się do martwego punktu. Delikatny moment obrotowy jest również przykładany do kierownicy, aby zachęcić Cię do poprowadzenia swojego Discovery z dala od zbliżającego się pojazdu.

  • Funkcja rozpoznawania znaków drogowych z automatycznym ogranicznikiem prędkości
   Funkcja rozpoznawania znaków drogowych z automatycznym ogranicznikiem prędkości

   Funkcja rozpoznawania znaków drogowych informuje Cię na bieżąco o mijanych znakach, wyświetlając ograniczenia prędkości i zakazów wyprzedzania na zestawie wskaźników, gdzie można je łatwo zobaczyć.

  KOMFORT I WYGODA

  • ACTIVITY KEY

   Activity Key to solidna i całkowicie wodoszczelna opaska na rękę, która pozwala ci uprawiać wiele sportów – od akrobacji spadochronowych po pływanie – nie rozstając się z kluczykiem od samochodu. Możesz z niego skorzystać, aby zamknąć lub otworzyć swój samochód. Activity Key został przetestowany w licznych ekstremalnych warunkach, dzięki czemu działa nawet w wodzie o głębokości do 30 m oraz w temperaturach od -40° C do +85° C.

  • SYSTEM INTELIGENTNEGO SKŁADANIA FOTELI

   W wersjach, które wyposażono w trzeci rząd foteli, kierowca może wybrać sposób konfiguracji siedzeń za pośrednictwem opcjonalnego systemu zdalnego, inteligentnego składania foteli Remote Intelligent Seat Fold: można tego dokonać poprzez ekran dotykowy, przełączniki zlokalizowane w przedziale bagażowym lub aplikację na smartfona.

  • PODGRZEWANE SIEDZENIA
   PODGRZEWANE SIEDZENIA

   Po raz pierwszy w tym segmencie dostępne są podgrzewane siedzenia trzeciego rzędu jako element wyposażenia dodatkowego dla wersji HSE oraz HSE Luxury. Bez względu na temperaturę, opcjonalne podgrzewane i wentylowane siedzenia z przodu oraz na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy są również dostępne w wersjach HSE i HSE Luxury. Dzięki nim kierowca i pasażer mogą ustawić żądaną temperaturę niezależnie za pomocą ekranu dotykowego.

  • ELEKTRYCZNA KLAPA BAGAŻNIKA OTWIERANA GESTEM
   ELEKTRYCZNA KLAPA BAGAŻNIKA OTWIERANA GESTEM

   Funkcja klapy tylnej aktywowanej gestem6 pozwala na obsługę tylnej klapy (otwieranie i zamykanie) z zewnątrz pojazdu, bez konieczności dotykania samochodu lub używania kluczyka zdalnego sterowania. Jeśli system wykryje obecność kluczyka w pobliżu samochodu, tylna klapa może zostać otwarta lub zamknięta poprzez wykonanie ruchu stopą pod tylną częścią samochodu. Dwa czujniki umieszczone po każdej stronie klapy pozwalają na jej aktywację od strony krawężnika, bez potrzeby wchodzenia na jezdnię za pojazdem.