TRASA POŁUDNIOWA

ODKRYJ UROKI MROŹNEJ KRAINY.

ZAPISZ SIĘ TERAZ
PRAWDZIWA PRZYGODA W SKANDYNAWII

Aby jak najlepiej wykorzystać każdy dzień i dać kierowcom więcej czasu na doskonalenie jazdy, program Laponia - Trasa południowa proponuje czterodniową przygodę za kierownicą, pokonanie wielu mil w baśniowej scenerii i spotkania z tysiącletnią skandynawską kulturą.

TRASA POŁUDNIOWA
DZIEŃ 1
Lot do Kiruny i dojazd do znanego w całym świecie lodowego hotelu ICEHOTEL®. Kolacja z pięciu dań podawanych na lodowych blokach z zamarzniętego jeziora. Możesz wybrać opcję noclegu w ręcznie zbudowanej komorze lodowej.
DZIEŃ 2
Wyprawa do gminy Jokkmokk, gdzie przekroczysz Koło Podbiegunowe. Poznasz tu bliżej kulturę ludu Lapończyków oraz ich tradycyjne posiłki, zanim sam nakarmisz renifera. Po obiedzie czeka cię 95 km ekscytującej przejażdżki po zamarzniętym jeziorze w drodze do Gallivare. Wieczorem relaks w hotelowej saunie i łaźniach parowych.
DZIEŃ 3
Dojazd i zakwaterowanie w Treehotel – niezwykłej osadzie apartamentów, ukrytych wysoko w koronach drzew sosnowej puszczy. Degustacja lokalnych potraw, serwowanych przy świecach w szałasie rozbitym na zamarzniętym jeziorze.
DZIEŃ 4
Czas na pożegnanie z pozostałymi gośćmi, transport na lotnisko Lulea i powrót do domu.
POZNAJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW

Profesjonalni, odpowiedzialni i bardzo, bardzo doświadczeni. Nasi instruktorzy nie tylko wiedzą, jak wykorzystać najlepiej możliwości naszych pojazdów, ale także cieszy ich przekazywanie swojego doświadczenia, abyś miał z tej wiedzy pożytek.

GALERIA ZDJĘĆ
TREEHOTEL

Wdrap się na wierzchołki drzew w jednym z najciekawszych miejsc na świecie. Siedem stylowych pokoi inspirowanych ptasimi gniazdami i latającym statkiem UFO rozpieszcza gości luksusem i niesamowitymi pejzażami północnej Szwecji.

ŚWIATŁA PÓŁNOCY

Przejazd do Kiruny na dalekiej północy szwedzkiej Laponii będzie okazją do przeżycia spektakularnego pokazu świateł natury i wyjątkowych chwil, które pozostaną z Tobą na zawsze.

ICEHOTEL<sup>®</sup>

Znana na całym świecie wystawa sztuki lodowej i rzeźbionych w lodzie sypialni, które trwają w stanie zamrożenia w temperaturze od -5 do -8 stopni Celsjusza. Po całodziennym jeździe na sankach lub wykonaniu własnej lodowej rzeźby, można również skorzystać z luksusowych, ciepłych sypialni.

ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ DO LAPONII

Cztery dni zimowej przygody na arktycznych dzikich pustkowiach.

ZAPISZ SIĘ TERAZ

JĘZYKIEM KONTAKTOWYM PROGRAMU JEST ANGIELSKI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

LAPONIA

Nasze biura są czynne od 9:00 do 18:00 CET od poniedziałku do piątku.

Telefon +49 69 460 97 47 47
E-mail

WYPRAWY ADVENTURE TRAVEL - LAPONIA - Pytania i odpowiedzi
OGÓLNIE

Kto obsługuje wyprawę Land Rover Adventure Travel Laponia?

Program Land Rover Adventure Travel Laponia jest obsługiwany przez firmę Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH we współpracy z Land Roverem. Zapewniamy pojazdy i wykwalifikowanych instruktorów jazdy Land Rover Experience. Program jazdy i lodowe trasy zostały zaprojektowane przez Land Rovera, który ponadto gwarantuje na miejscu, opiekę menadżera, nadzorującego przebieg i wszystkie elementy programu.


Kto prowadzi samochód?


Ty! Będzie do dyspozycji zespół doświadczonych instruktorów Land Rovera, którzy zapewnią fachowe wskazówki i naukę, ale ty siedzisz za kierownicą.


W jakim języku będzie odbywać się komunikacja podczas Land Rover Adventure Travel Laponia?


Językiem komunikacji podczas programu jest język angielski.


Czy planowane są inne rozwrywki?

Dostępne są opcjonalne aktywności (za dodatkową opłatą), na które można zapisać się z wyprzedzeniem podczas rezerwacji miejsca. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych i innych oferowanych atrakcji, zapytaj zespół Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH:


E-mail: jlriceacademy@zerotwonine.com Telefone: +49 69 460 97 47 47 (09h00 – 18h00 (czas środkowoeuropejski), od poniedziałku do piątku, wyłączając lokalne święta. Według lokalnych stawek roamingu).

CENA

Kiedy kończy się czas rezerwacji?

Rezerwacje zostaną zamknięte 4 tygodnie przed datą rozpoczęcia turnusu.

Czy muszę wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby móc prowadzić samochód?

Dodatkowe ubezpieczenie pojazdu nie jest wymagane, ale goście muszą wykupić kompleksową polisę ubezpieczenia podróży. Ubezpieczenie podróżne dla osób zameldowanych w Niemczech lub krajach graniczących można kupić za pośrednictwem naszej agencji operacyjnej, Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH.

E-mail: jlriceacademy@zerotwonine.com, telefon: +49 69 460 97 47 47 (09:00 - 18:00 (czas środkowoeuropejski), od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem lokalnych świąt (opłaty według stawek lokalnego operatora).

Co jest wliczone w cenę wyprawy Land Rover Adventure Travel Laponia?

W ogólny koszt wliczone są następujące elementy: wszystkie czynności związane z prowadzeniem samochodu Land Rover, zakwaterowanie w hotelu (z podwójnym łóżkiem), śniadanie, lunch i kolacja, napoje z posiłkami oraz transfery z lotniska i na lotnisko. Dokładna lista wliczeń w cenę znajdują się w planie wycieczki. Zwracamy uwagę że ze względu na zasady prowadzenia pojazdów, alkohol będzie serwowany tylko do kolacji w ograniczonych ilościach. Napoje bezalkoholowe, herbata i kawa są wliczone w cenę wszystkich posiłków.

Co nie jest wliczone w cenę?

Loty, posiłki i napoje, które nie są określone w programie, zajęcia dodatkowe (na przykład wycieczka psim zaprzęgiem), opłaty wizowe (jeśli dotyczy), ubezpieczenia podróżne oraz wszelkie dodatkowe koszty przed podróżą lub po podróży, które odbiegają od programu.

JAZDA

Nigdy wcześniej nie prowadziłem pojazdu na lodzie, czy mogę w związku z tym uczestniczyć wyprawie Land Rover Adventure Travel Laponia?

Oczywiście - wszystkie zadania związane z prowadzeniem pojazdu są przeznaczone dla kierowców o różnych umiejętnościach. Otrzymasz jako kierowca szczegółowe informacje. Do dyspozycji będzie nasz zespół ekspertów Land Rover Experience, którzy zapewnią fachowe wskazówki i instrukcje za pośrednictwem radiotelefonów zamontowanych w każdym pojeździe.

Jakie pojazdy będę prowadził?

Range Rover Sport

Zastrzegamy sobie prawo wymiany określonego pojazdu z przyczyn niezależnych od nas, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Czy pojazdy wyposażone są w ręczne czy automatyczne przekładnie?

Wszystkie pojazdy mają automatyczną skrzynię biegów.

Czy pojazdy mają kierownice po prawej, czy po lewej stronie?

Zapewniliśmy zarówno pojazdy dla ruchu prawo, jak i lewostronnego. Klienci, którzy nie czują się komfortowo w pojeździe z kierownicą po prawej lub lewej stronie, mogą poinformować zespoły instruktorów, którzy dołożą wszelkich starań, aby spełnić wymagania.

Jaki jest minimalny wymagany wiek uczestnika?

Minimalny wiek uczestnictwa to 21 lat z prawem jazdy posiadanym od min 3 lat lub 23 lata z prawem jazdy posiadanym od 1 roku.

Jakiej kategorii prawa jazdy będę potrzebować?

Wszyscy kierowcy muszą posiadać aktualne i ważne prawo jazdy min. kategorii……. Jeśli posiadasz prawo jazdy brytyjskie, otrzymasz link do formularza online, który musisz wcześniej wypełnić, aby zweryfikować status swoich pozwoleń. Jeśli twoje prawo jazdy zostało wydane poza Wielką Brytanią, będziesz zobowiązany do wypełnienia formularza deklaracji podczas odprawy powitalnej. Prawo jazdy należy przedstawić w dniu jazd.

Kierowcy poniżej 23 roku życia muszą mieć co najmniej trzy (3) lata doświadczenia jazdy bez poważnego wypadku lub kary w ciągu ostatnich dwóch (2) lat, lub przynajmniej jeden (1) rok nieprzerwanej jazdy bez poważnego wypadku lub kary w tym czasie, jeśli kierowca ma 23 lata lub więcej. Uczestnicy nie mogą mieć na swoim koncie więcej niż 6 aktualnych punktów karnych, aby mogli uczestniczyć w jazdach po drogach publicznych. Musisz nas powiadomić, jeśli na twoim koncie masz więcej niż 6 punktów karnych.

Czy muszę spełniać jakieś wymagania, co do poziomu sprawności fizycznej, by uczestniczyć w jazdach?

Należy upewnić się, czy nie istnieją jakieś okoliczności, które mogłyby stanowić przeszkodę w bezpiecznym udziale w jazdach. Należą do nich chroniczne problemy z kręgosłupem (lub podobne schorzenie), zaburzenia psychiczne, które mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdu, czy dyskwalifikująca wada wzroku, ciąża lub problemy z sercem.

Ile osób będzie jechać w każdym pojeździe?

Na jeden pojazd przypadać będzie dwóch gości.

PODRÓŻ

Ile czasu będę spędzał za kierownicą?

W zależności od warunków pogodowych może to być do 4 godzin.

Jeśli wyjeżdżam bez partnera, oznacza to, że będę jechał sam w pojeździe?

Nie. Jako pojedynczy uczestnik będziesz pokonywał trasę wraz z innym gościem w jednym samochodzie. Jednak podczas całej wyprawy będziesz miał swój własny pokój hotelowy.

Czy w Adventure Travel w Laponii mogą uczestniczyć dzieci?

Względy bezpieczeństwa i ekstremalne warunki klimatyczne wykluczają udział dzieci w Adventure Travel w Laponii.

Ile osób maksymalnie liczy grupa?

Aby zapewnić komfort i większe zaangałowanie, grupy Adventure Travel w Laponii liczą maksymalnie 10 gości (dwie osoby na pojazd).

Jakie rodzaje łóżek są dostępne w pokojach?

Oferujemy podwójne łóżka we wszystkich pokojach. Pokoje z łóżkiem pojedynczym lub z dwoma pojedynczymi łóżkami nie są dostępne. Do wyboru są następujące rodzaje pokoi w różnych hotelach.

Treehotel:

  Wyprawa północna: Birds Nest, UFO, Cabin, BlueCone, Dragonfly, 7. pokój

  Wyprawa południowa: Birds Nest, UFO, Kabina, 7. pokój, Dragonfly

Quality Hotel: ekskluzywne pokoje dwuosobowe

ICEHOTEL®: Ciepły pokój - Kaamos

Masz szansę urozmaicić swój pobyt w ICEHOTEL®, przenosząc się do zimnego pokoju (za dodatkową opłatą). Dostępność i koszty takiej zmiany określamy na życzenie gościa.

Uwaga: rezerwacja pokoi w Treehotel odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Czy potrzebuję wizy?

Aby przekroczyć granicę Szwecji większość gości spoza UE wymaga wizy szwedzkiej i UE. Prosimy skontaktować się z lokalnym konsulatem Szwecji, aby sprawdzić wymogi. Jeśli warunkiem otrzymania wizy jest zaproszenie, poinformuj o tym firmę Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH, który ci to zapewni.

Kontakt jest możliwy poprzez:

E-mail: jlriceacademy@zerotwonine.com Telefon: +49 69 460 97 47 47 (od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt lokalnych, godz. 09:00-18:00 czasu środkowoeuropejskiego. Mogą obowiązywać opłaty lokalnego operatora).

Jaka waluta jest używana w Szwecji?

Lokalną walutą są korony szwedzkie (SEK).

Z kim mogę się skontaktować, jeśli potrzebuję pomocy przy rezerwacji lotu lub ubezpieczenia podróży?

Zum goldenen Hirschen X zerotwonine GmbH, nasz partner operacyjny, chętnie pomoże w rezerwacji lotów i ubezpieczeniu podróży. Kontakt jest możliwy poprzez:

E-mail: jlriceacademy@zerotwonine.com Telefon: +49 69 460 97 47 47 ( od poniedziałku do piątku, godz. 09:00-18:00 czasu środkowoeuropejskiego. Mogą obowiązywać opłaty lokalnego operatora).

Czy potrzebna będzie specjalna odzież?

Temperatury podczas jazdy mogą spaść nawet poniżej -30° C, dlatego prosimy o zabranie odpowiedniej, ciepłej, odpornej na warunki atmosferyczne odzieży i obuwia. Odzież nie jest zapewniona, dlatego zalecamy wszystkim uczestnikom zabranie ze sobą następujących elementów garderoby:


• Ciepła czapka
• Ciepłe rękawiczki
• Wełniany szal
• Termiczna bielizna (długi rękaw/długie nogawki)
• Dobrze izolująca kurtka lub kurtka polarowa
• Dodatkowe lekkie elementy, które można ubierać jako warstwy w razie potrzeby
• Solidne, wygodne obuwie (odpowiednie do jazdy
• Okulary przeciwsłoneczne

Czy obowiązuje wieczorowy strój oficjalny?

Preferowany jest swobodny styl casual.

Czy mogę zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę wideo?

Tak, oczywiście, ale pamiętaj, że nie jest dozwolone używanie dronów.

TRASA PÓŁNOCNA

Ta sama czterodniowa wyprawa do Laponii, zapewniająca pokonanie mniejszej ilości kilometrów za kierownicą.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Śledź na bieżąco najnowsze wiadomości o wyprawach Adventure Travel
KATALOGI I CENNIKI
Dowiedz się więcej o samochodach Land Rover
JAZDA TESTOWA
Umów się na jazdę próbną u najbliższego przedstawiciela
KONFIGURATOR
Skorzystaj z naszego konfiguratora online aby stworzyć swój idealny pojazd