Historia marki Range Rover od 1970 roku

Historia marki Range Rover od 1970 roku


OD PONAD 45 LAT RANGE ROVER WYZNACZA STANDARDY W KATEGORIACH LUKSUSU I MOŻLIWOŚCI TERENOWYCH

Od czasu prezentacji pierwszego w historii Range Rovera w 1970 roku pojazd ten stale ewoluuje. Najbardziej luksusowy SUV na świecie wyróżnia się wspaniałym poziomem wyrafinowania, nieodłącznymi możliwościami terenowymi i inspirującym designem, a także nowinkami technologicznymi. Przyglądamy się historii gamy luksusowych pojazdów typu SUV znanych jako rodzina Range Rovera.Oto nieustanna ewolucja Range Rovera od czasu jego powstania1969 — PROTOTYP RANGE ROVER VELARAby utrzymać pilnie strzeżoną tajemnicę, jaką był prototyp pierwszego Range Rovera, projektanci i inżynierowie zaangażowani w tworzenie tego rewolucyjnego nowego pojazdu nadali ściśle tajnemu prototypowi nazwę „Velar” pochodzącą od włoskiego słowa „velare”, czyli zasłaniać lub okrywać. Aby ukryć jego tożsamość, pierwszych 26 prototypów nosiło nawet znaczek o tej nazwie.


Wczesne prototypy Range Rovera nosiły znaczek Velar w celu ukrycia jego tożsamości1970 — PIERWSZY PRODUKCYJNY RANGE ROVER Z NADWOZIEM TRZYDRZWIOWYMPo pomyślnie przeprowadzonych testach pojazdu koncepcyjnego Velar światu pokazano pierwszego Range Rovera. Spotkał się on z powszechnym uznaniem za sprawą rzadko spotykanego połączenia możliwości terenowych i eleganckiego designu. Był to pierwszy pojazd oferujący stały napęd na 4 koła, dzieloną pokrywę bagażnika, maskę otwieraną do przodu oraz wyprofilowaną linię boczneą na całej długości.


1981 — CZTERODRZWIOWY RANGE ROVER


Po 11 latach na rynku Range Rover Classic pojawił się w wersji czterodrzwiowej, a tym samym poszerzył możliwości wyboru dla coraz liczniejszych miłośników pojazdu.

Range Rover Range Rover

Po lewej: Od czasu swojej premiery Range Rover cieszył się uznaniem za swój luksusowy charakter Po prawej: Za sprawą charakterystycznego designu Range Rover jest natychmiast rozpoznawalny

1994 — RANGE ROVER II GENERACJIAkcenty stylistyczne bardziej luksusowego od swojego poprzednika modelu II generacji, takie jak legendarna sylwetka czy wprowadzenie prostokątnych reflektorów w miejsce okrągłych, wytrzymały próbę czasu i sprawiły, że pojazd po dzień dzisiejszy pozostaje natychmiast rozpoznawalny.


2001 — RANGE ROVER III GENERACJITen ciągle ewoluujący Range Rover był pierwszym pojazdem, którego nadwozie miało jednoelementową konstrukcję typu monocoque. Inspirację przy projektowaniu szkieletu nadwozia czerpano łodzi motorowej Italian Riva, natomiast krążki linowe luksusowego jachtu były wzorem dla metalicznych elementów wykończenia wnętrza pojazdu.

Range Rover Range Rover

Po lewej: W II generacji Range Rovera wprowadzono jeszcze więcej luksusowych akcentów Po prawej: Projektanci pojazdu inspirowali się łodzią Italian Riva

2004 — POJAZD KONCEPCYJNY RANGE STORMERPojazd koncepcyjny Stormer zasłynął z tego, że prezentował przyszły kierunek projektowania Range Rovera, a także ze śmiałego podejścia do wprowadzania nowych technologii do pojazdów.


2005 — PRODUKCJA MODELU RANGE ROVER SPORTWprowadzenie pierwszego sportowego SUV-a w rodzinie Range Rovera dowiodło, że marce Land Rover zależy na osiągach. Gama jednostek napędowych objęła benzynowy silnik o pojemności 4,2 litra ze sprężarką mechaniczną, który zapewniał doskonałe osiągi. Range Rover Sport oferował również zawieszenie pneumatyczne typu cross-linked pozwalające na regulację wysokości, co poprawiło komfort oraz jazdę z napędem 4x4, zarówno po drogach, jak i w terenie. Regulacja wysokości zawieszenia była jednym z wielu nowych elementów wyposażenia, które odzwierciedlały dynamiczne własności w wyglądzie pojazdu.

Range Rover Range Rover

Po lewej: Pojazd koncepcyjny Stormer pokazał przyszły kierunek projektowania Range Rovera Po prawej: Pojawienie się modelu Range Rover Sport oznaczało lepsze osiągi

2008 — POJAZD KONCEPCYJNY LRXTen pojazd koncepcyjny typu cross-coupé stanowił ambitny krok do przodu zespołu projektantów Land Rovera. Ten adresowany do kierowców rzadko wyjeżdżających w teren pojazd koncepcyjny nadal zachowywał legendarne właściwości terenowe Land Rovera, ale jednocześnie posiadał wnętrze określone przez prasę jako „futurystyczne”.


Design pojazdu koncepcyjnego LRX miał znaczny wpływ na stylistykę modelu Range Rover Evoque2011 — PRODUKCJA MODELU RANGE ROVER EVOQUEWybrany „samochodem roku” na wielu rynkach Range Rover Evoque wzbudził sensację już w chwili premiery na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku. Wiele cech pojazdu koncepcyjnego LRX trafiło do tego luksusowego cross-coupé, m.in. oryginalna interpretacja klasycznego designu Range Rovera.


Range Rover Evoque

Pojawienie się modelu Range Rover Evoque przyniosło ze sobą odważny nowy design2012 — RANGE ROVER IV GENERACJICzwarte wcielenie Range Rovera było pierwszym, w którym wykorzystano lekką, w pełni aluminiową konstrukcję nadwozia. Było natychmiast rozpoznawalne za sprawą dużego rozstawu osi i „unoszącego się w powietrzu” dachu. Pojazd wyposażono także w nową wersję systemu Terrain Response® firmy Land Rover — zintegrowaną technologię jazdy, która automatycznie wybiera najlepsze ustawienie pojazdu zależnie od terenu.

2013 - RANGE ROVER HYBRIDPierwsza hybryda w rodzinie Range Rovera nie tylko zapewniła niższe zużycie paliwa i emisję spalin, ale co najważniejsze robiła to bez uszczerbku dla zdolności terenowych. Na dowód tego pojazd wyruszył w podróż o długości 16 tys. km z Solihull do Bombaju, pokonując po drodze najtrudniejszą próbę terenową — Himalaje.

Range Rover Hybrid Range Rover Hybrid

Po lewej: Pierwszy hybrydowy Range Rover ograniczył emisję bez uszczerbku dla osiągów Po prawej: W hybrydzie zachowano luksusowe elementy wyposażenia oczekiwane od Range Rovera

2013 — RANGE ROVER SPORT II GENERACJIPodczas dokonywanej przez znanego z Jamesa Bonda aktora Daniela Craiga prezentacji nowej wersji modelu Range Rover Sport, któremu niższe zużycie paliwa zapewnił silnik V6 o pojemności 3,0 litrów, niektóre ulice Nowego Jorku zostały na pewien czas zamknięte.Range Rover Sport

Wyższa moc silnika była kluczową cechą modelu Range Rover Sport II generacji2015 — PREMIERA MODELU RANGE ROVER SPORT SVRZaprojektowany jako SUV o wysokich osiągach i optymalnej mocy Range Rover Sport SVR był pierwszym dziełem zespołu Special Vehicle Operations. Jako najszybszy Land Rover wszech czasów pojazd ten oferuje niezapomniane wrażenia z jazdy. Jego moc odzwierciedlają akcenty stylistyczne, np. cztery końcówki układu wydechowego i jedyny w swoim rodzaju tylny spojler.


2015 - RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHYSzczyt luksusu i wyrafinowania — Range Rover SVAutobiography na nowo zdefiniował doświadczenie obcowania z Range Roverem. Dbałość o detale widać w elementach wykończenia ze szczotkowanego aluminium oraz w ekskluzywnych fotelach. Na zewnątrz niespotykany wybór kolorów nadwozia zapewnił kierowcom poczucie najwyższego luksusu będące synonimem Range Rovera. Niedługo później pojawiła się wersja SVAutobiography Dynamic, której charakterystyczna stylistyka i potężny silnik V8 odzwierciedlały moc i zwinność pojazdu.

Range Rover Sport SVR Range Rover

Po lewej: Range Rover Sport SVR łączy moc i osiągi, zapewniając emocje podczas jazdy Po prawej: Szczyt luksusu i wyrafinowania — Range Rover SVAutobiography

2015 - RANGE ROVER EVOQUE CONVERTIBLEEvoque Convertible, pierwszy kabriolet Range Rovera, połączył zdolności terenowe, z których słynie Land Rover, z przyciągającymi wzrok elementami wyposażenia takimi jak składany dach, a jednocześnie zachował silny charakter nadany mu przez projektantów Land Rovera. Efektem jest pierwszy na świecie kompaktowy SUV 4x4 klasy premium ze składanym dachem oraz o największych możliwościach terenowych.Range Rover Evoque Convertible był pierwszym tego typu Range Roverem


Gdy porównamy ściśle tajny pojazd koncepcyjny Velar z pierwszym w historii kabrioletem Range Rover Evoque Convertible, ewolucję marki Range Rover widać jak na dłoni. Ten luksusowy SUV, przy zachowaniu zdolności terenowych, wciąż podnosi poprzeczkę w kategoriach konstrukcji, możliwości terenowych i osiągów samochodu.

2017 — nowy Range Rover Velar
RODZINA RANGE ROVERA

ZNAJDŹ RANGE ROVERA ODPOWIEDNIEGO DLA CIEBIE.

RANGE ROVER

RANGE ROVER

Kiedy 45 lat temu pojawił się na rynku po raz pierwszy, cały świat na zawsze zmienił swoje podejście do pokonywania nieutwardzonych szlaków. Na przestrzeni lat marka ta stała się synonimem tego co najlepsze w słynnym brytyjskim designie.
POZNAJ TEN POJAZD
RANGE ROVER SPORT

RANGE ROVER SPORT

Range Rover Sport w pełni zasługuje na „S” w skrócie SUV. To najzwinniejszy, najbardziej dynamiczny i najszybciej reagujący na polecenia kierowcy Land Rover w historii, który przenosi naszą gamę modeli na inny poziom.
POZNAJ TEN POJAZD
RANGE ROVER EVOQUE

RANGE ROVER EVOQUE

Już ponad 170 międzynarodowych nagród. Range Rover Evoque jest dostępny w trzech wersjach nadwoziowych: Coupé, pięciodrzwiowej i Convertible.
POZNAJ TEN POJAZD