Nowy Discovery definiuje na nowo dużego SUV`a. Zespół projektantów i inżynierów Land Rovera zrewolucjonizował kod DNA Discovery, tworząc wysoce pożądanego, niezwykle wszechstronnego i radzącego sobie w każdym terenie SUV`a segmentu Premium.

GERRY MCGOVERN
LAND ROVER'S CHIEF DESIGN OFFICER

 

Światowa premiera nowego Land Rovera Discovery odbyła się 28 września podczas niecodziennego przejazdu przez olbrzymią replikę londyńskiego mostu - Tower Bridge, stworzoną z klocków LEGO. Discovery jest najbardziej wszechstronnym modelem marki Land Rover, uznawanym także za przykład rodzinnego SUV'a.

Replika londyńskiej ikony - Tower Bridge, została stworzona z ponad 5,7 mln klocków LEGO. Budowa konstrukcji z funkcjonalnym mostem zwodzonym zajęła ponad 150 dni i była tworzona przez zespół specjalistów od konstrukcji z klocków LEGO.

Premiera została zwieńczona przejazdem nowego Discovery, z Benem Ainslie za kierownicą, przez wodę pod repliką mostu. Za samochodem podążała pełnowymiarowa replika łodzi zespołu Land Rover BAR (Ben Ainslie Racing), kierowana przez olimpijską legendę i szefa zespołu BAR - Bena Ainslie, razem ze swoją załogą. Replika łodzi została zbudowana, tak samo jak replika mostu Tower Bridge, z klocków LEGO - całość skomplikowanej konstrukcji została stworzona ze 186,500 elementów.

Replika mostu Tower Bridge została otoczona dwoma strefami LEGO "Discovery" - strefą Jeździecką, w której przewodnikiem i gwiazdą była Zara Philips oraz Przygodową, dowodzoną przez światowej sławy podróżnika Beara Gryllsa.

W strefie Jeździeckiej, której przewodniczyła brytyjska mistrzyni świata w jeździectwie Zara Philips, został odtworzony krajobraz brytyjskiej wsi z wykorzystaniem klocków LEGO. W strefie Przygodowej, inspirowanej brytyjskim krajobrazem górskim, można było zobaczyć modele LEGO harcerzy, którzy jako organizacja bliscy sercu Beara Gryllsa, który zajmuje pozycję Naczelnego Skauta Wielkiej Brytanii.

Obejrzyj film

 

TESTOWANIE NOWEGO DISCOVERY

Model Discovery został poddany serii morderczych prób i testów, dzięki którym rodziny na całym świecie będą mogły korzystać z doskonałych własności terenowych, niezwykłej wszechstronności i wysokiego poziomu bezpieczeństwa - bez względu na to, w jakich warunkach przyjdzie im eksploatować ich nowego Land Rovera. Zespół projektantów firmy Land Rover sprawdzał pojazd w ekstremalnych warunkach klimatycznych i terenowych w ponad 20 krajach.

Obejrzyj film Zobacz galerię
 

MOŻLIWOŚCI

Pragnąc stworzyć rodzinnego SUV-a, który charakteryzuje się najlepszymi na świecie własnościami terenowymi, trzeba dobrze poznać potrzeby prowadzących aktywny tryb życia rodzin. Z tego powodu projektanci i inżynierzy marki Land Rover postanowili zabrać swoją pracę do domu. Otrzymawszy zadanie ukrycia kształtów oraz detali nadwozia nowego Land Rovera Discovery, dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat ochoczo zabrały się do pracy, przelewając swoje pomysły graficzne na papier i oczywiście opatrując je własnymi imionami.

Obejrzyj film Zobacz galerię

 

Land Rover zaprezentował pierwszą odsłonę nowego Discovery. Pełnowymiarowy SUV dla siedmiu użytkowników stworzony dla zapewnienia absolutnej uniwersalności i możliwości .

Premiera nowego Discovery odbędzie się 28 września 2016 roku podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.

Bądź na bieżąco