System multimedialny

 • System audio Meridian Digital Surround Sound
  System audio Meridian Digital Surround Sound

  Land Rover zaprosił do współpracy firmę Meridian, światowego lidera w technologii audio oraz cyfrowego przetwarzania dźwięku, aby opracować zaawansowane systemy dla Range Rovera Evoque. Układ o mocy 825W Meridian Digital Surround Sound zawiera 16 głośników oraz dwukanałowy subwoofer w wersji 5-drzwiowej oraz Coupe. Wersja Convertible została wyposażona w układ Meridian Digital Surround Sound o mocy 660W zawierający 12 głośników oraz dwukanałowy subwoofer. Oba systemu dostarczają krystalicznie czyste tony wysokie oraz głębokie tony niskie w całej kabinie.

 • System InControl Touch Pro
  System InControl Touch Pro

  System InControl Touch Pro jest naszym najnowszym osiągnięciem z zakresu systemów informacyjno-rozrywkowych, łącząc Cię z Twoim Range Roverem Evoque. InControl Touch Pro jest najbardziej zaawansowanym systemem multimedialnym oferowanym kiedykolwiek przez firmę Land Rover. Responsywny ekran dotykowy o przekątnej 10-cali można obsługiwać za pomocą gestów znanych z obsługi smartfonów.

 • Funkcja Dual View
  Funkcja Dual View

  Funkcja pozwalająca kierowcy i pasażerowi podróżującemu z przodu na jednoczesny dostęp do zupełnie różnych treści na wyświetlaczu. Kierowca może np. śledzić instrukcje systemu nawigacji, podczas gdy pasażer ogląda program telewizyjny lub film DVD. Do zestawu dołączona jest para bezprzewodowych słuchawek cyfrowych WhiteFire®.

Innowacje

 • Silniki z rodziny Ingenium
  Silniki z rodziny Ingenium

  Wykonany w całości z aluminium silnik Ingenium jest o 20-30 kg lżejszy od swoich poprzedników. Poziom tarcia wewnętrznego został obniżony o 17% w porównaniu z silnikiem poprzedniej generacji. Efektem jest większa wydajność, precyzja działania i krótszy czas reakcji. 2-litrowy silnik Ingenium dostępny jest w dwóch wersjach mocy wyjściowej: 150KM i 180KM. Możesz także dokonać wyboru między napędem na jedną lub obie osie, a także 6-biegową skrzynią manualną lub 9-biegową skrzynią automatyczną.

 • Lekki układ zawieszenia
  Lekki układ zawieszenia

  Range Rover Evoque posiada w pełni autonomiczne zawieszenie ze starannie dobraną charakterystyką przednich i tylnych amortyzatorów hydraulicznych, które redukują hałas dostający się do kabiny w momencie najechania na przeszkodę. Technologia ta sprawia także, że nierówności nawierzchni po której porusza się Twój Range Rover Evoque są niezauważalne.

Osiągi

 • System Adaptive Dynamics
  System Adaptive Dynamics

  System Adaptive Dynamics monitoruje ruchy pojazdu z częstotliwością co najmniej 1000 razy na sekundę, reagując natychmiast na polecenia kierowcy lub warunki panujące na drodze, aby zminimalizować przechyły nadwozia, zapewnić większą kontrolę, równowagę i stabilną jazdę. System wykrywa również warunki podczas jazdy terenowej i optymalnie dostosowuje ustawienia zaawansowanego amortyzatora MagneRide™.

  Konfigurator
 • System Torque Vectoring by Braking
  System Torque Vectoring by Braking

  System ten wspomaga pokonywanie zakrętów monitorując pojazd i nieustannie równoważąc rozłożenie momentu obrotowego pomiędzy wszystkimi kołami, aby zwiększyć przyczepność i sterowność zarówno podczas jazdy drogowej, jak i terenowej.

  Konfigurator
 • 9-biegowa przekładnia automatyczna
  9-biegowa przekładnia automatyczna

  Lekka, kompaktowa, automatyczna skrzynia 9-biegowa zapewnia optymalne pod względem wydajności zużycie paliwa i niższą emisję CO2, jak również lepszą kontrolę nad pojazdem w warunkach niskiej przyczepności do podłoża oraz specjalny tryb pracy podczas holowania. Zaprojektowana dla silników montowanych poprzecznie 9-biegowa, automatyczna skrzynia biegów jest jedną z najbardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych konstrukcji stosowanych w samochodach produkowanych seryjnie.

  Konfigurator
 • System Active Driveline
  System Active Driveline

  System zapewnia niezrównane korzyści nie tylko podczas jazdy w terenie. W szeregu różnych warunków drogowych system pozwala na wyłączenie napędu w tylnej części pojazdu, gwarantując tym samym maksymalną oszczędność zużycia paliwa przy napędzie na dwa koła. Zaawansowane oprogramowanie nieustannie monitoruje kluczowe parametry pojazdu i otoczenia. W przypadku spełnienia wymogów dla napędu na cztery koła, system płynnie i niezauważalnie się na niego przełącza, w zaledwie 300 milisekund.

  Konfigurator

Możliwości

 • Napęd na wszystkie koła (4WD)
  Napęd na wszystkie koła (4WD)

  Napęd na wszystkie koła (4WD) jest nieodłącznym elementem wyposażenia modeli z silnikami o pojemności 2.0 litrów: diesla TD4 o mocy 150KM i 180KM oraz benzynowym SI4 o mocy 240KM. W połączeniu ze sztywną konstrukcją nadwozia oraz technologiami takimi jak inteligentny system 4WD możesz poruszać się w terenie z niesłychaną pewnością.

 • System All-Terrain Progress Control (ATPC)
  System All-Terrain Progress Control (ATPC)

  All-Terrain Progress Control to najwyższej klasy nowy system, który pozwala kierowcy ustawić i utrzymać stałą prędkość w trudnych warunkach. Działa na podobnej zasadzie co tempomat: jego aktywacja następuje w przedziale od 2 km/h - 30 km/h, dzięki czemu kierowca może całkowicie skupić się na prowadzeniu, pokonywaniu przeszkód i odnajdywaniu drogi w trudnym terenie. Ponadto system ten został wyposażony w specjalną funkcję startu z miejsca, która pozwala na płynne i łatwe ruszanie nawet na zdradliwej powierzchni o niskiej przyczepności, jak lód, śnieg czy mokra trawa.

 • System Terrain Response
  System Terrain Response

  System dostosowuje ustawienia silnika, skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego oraz podwozia, aby zapewnić optymalną kontrolę nad pojazdem, komfort i przyczepność. Do dyspozycji są cztery standardowe ustawienia Terrain Response: jazda ogólna, trawa/żwir/śnieg, błoto i koleiny oraz piasek. Dzięki temu można liczyć na doskonałą przyczepność - bez względu na rodzaj terenu i pogodę.

 • System Hill Descent Control
  System Hill Descent Control

  Opatentowany przez firmę Land Rover system kontroli zjazdu (HDC) pomaga kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem podczas stromych zjazdów poprzez utrzymywanie stałej prędkości i hamowanie osobno każdym z kół.

 • Funkcja Wade Sensing
  Funkcja Wade Sensing

  Zaprojektowana, aby wspierać kierowcę podczas brodzenia. Czujniki umieszczone w lusterkach bocznych dostarczają informacji w czasie rzeczywistym o głębokości wody i wyświetlają je na ekranie dotykowym obok informacji o dopuszczalnej maksymalnej głębokości brodzenia pojazdu.

 • System Gradient Release Control
  System Gradient Release Control

  Funkcja zapobiega niekontrolowanemu przyspieszeniu podczas zjazdu ze stromego nachylenia, gdy kierowca niechcący zwolni pedał hamulca.

Funkcje wspomagające kierowcę

 • Wspomaganie parkowania
  Wspomaganie parkowania

  Funkcja parkowania równoległego rozpoznaje miejsce parkingowe za pomocą czujników i automatycznie pomaga zaparkować pojazd w niewielkiej przestrzeni. Pojazd jest automatycznie wprowadzany na miejsce parkingowe. Kierowca kontroluje pojazd, korzystając z pedału hamulca i pomocnej grafiki wyświetlanej na panelu instrumentów podczas każdego manewru. Funkcja Parking Exit ułatwia natomiast wyjeżdżanie z miejsca parkingowego. Kierowca jest informowany na bieżąco dzięki grafice i komunikatom wyświetlanym na ekranie Centrum Informacji.

 • System kamer surround
  System kamer surround

  Dzięki pięciu cyfrowym kamerom zainstalowanym na obwodzie pojazdu, ten opcjonalny system zapewnia kierowcy pełną widoczność wokół samochodu, wyświetlając widok otoczenia na kolorowym ekranie dotykowym, dzięki czemu manewrowanie w ograniczonej przestrzeni jest znacznie ułatwione. Z kolei podczas holowania dodatkowe informacje pomagają kierowcy przy cofaniu.

 • System monitorowania martwego pola widzenia
  System monitorowania martwego pola widzenia

  Czujniki umieszczone dyskretnie po bokach tylnego zderzaka powodują zapalenie się ostrzegawczej ikonki w bocznym lusterku po odpowiedniej stronie pojazdu, gdy inny pojazd znajdzie się w martwej strefie. Czujnik wykrywający zbliżający się pojazd pomaga dostrzec pojazd nadjeżdżający z tyłu z dużą prędkością, który stanowi potencjalne zagrożenie dla kierowcy np. podczas zmiany pasa ruchu. Zapala się wówczas ikonka w lusterku bocznym.

 • Funkcja utrzymywania na pasie ruchu, monitorowanie zmęczenia kierowcy
  Funkcja utrzymywania na pasie ruchu, monitorowanie zmęczenia kierowcy

  Kamera zamontowana przed wewnętrznym lusterkiem wstecznym monitoruje oznakowanie pasów jezdni po obydwu stronach pojazdu i ostrzega kierowcę w razie zjechania z pasa bez włączenia kierunkowskazu. Kierowca otrzymuje sygnał w postaci delikatnej wibracji kierownicy, dzięki czemu może skorygować tor jazdy. System monitorujący zmęczenie kierowcy wykrywa oznaki zmęczenia i senności po czym wyświetla informację o proponowanej przerwie w podróży.

 • Tempomat adaptacyjny
  Tempomat adaptacyjny

  Adaptacyjny tempomat (ACC) utrzymuje odpowiedni odstęp między samochodem jadącym z przodu, nawet jeśli pojazd zmienia prędkość. Radar dyskretnie zamontowany bezpośrednio za atrapą chłodnicy wykrywa i monitoruje front pojazdu, odpowiednio dostosowując prędkość. Funkcja Queue Assist usprawnia działanie systemu, zatrzymując samochód przed poprzedzającym go pojazdem stojącym w korku

 • System rozpoznawania znaków drogowych
  System rozpoznawania znaków drogowych

  System skanuje drogę przed pojazdem w celu wykrycia określonych znaków drogowych oraz wyświetla je w na ekranie deski rozdzielczej oraz, jeśli samochód jest w niego wyposażony, na wyświetlaczu HUD. System wykrywa następujące znaki: ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania oraz znaki z dodatkowymi informacjami - np. ograniczona prędkość na mokrej nawierzchni.

Komfort i wygoda

 • Elektryczna pokrywa bagażnika sterowana gestem
  Elektryczna pokrywa bagażnika sterowana gestem

  Elektryczna pokrywa bagażnika sterowana gestem pozwala Ci na obsługę bagażnika (otwieranie/zamykanie) z zewnątrz pojazdu bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z samochodem lub kluczykiem. Jeśli samochód wykryje kluczyk, pokrywa może być obsługiwana wykonując gest stopą pod tylnym zderzakiem.

  Konfigurator
 • Uniwersalny pilot garażowy Homelink
  Uniwersalny pilot garażowy Homelink

  Ułatw sobie życie korzystając z systemu Homelink. Ten uniwersalny pilot może być zaprogramowany do obsługi trzech domowych lub służbowych bezprzewodowo obsługiwanych systemów takich jak bramy, drzwi i oświetlenie garażowe. Od tej pory będziesz potrzebował jednego pilota do wszystkich urządzeń.

  Konfigurator
 • Konfigurowalne oświetlenie wnętrza
  Konfigurowalne oświetlenie wnętrza

  Nastrojowe oświetlenie kabiny można odpowiednio skonfigurować za pomocą ekranu dotykowego. Do wyboru jest 10 barw, a natężenie światła można zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od nastroju i potrzeby chwili. Dostępna jest również opcja pozwalająca zredukować oświetlenie kabiny do minimum.

  Konfigurator
 • Klimatyzacja
  Klimatyzacja

  System został wyposażony w czujnik jakości powietrza monitorujący wilgotność oraz poziom zanieczyszczeń. Rozmieszczenie wylotów powietrza wewnątrz całego pojazdu pozwala na dostosowanie temperatury dokładnie w miejscu przebywania Twoich pasażerów, aby w każdym momencie czuli się komfortowo.

  Konfigurator