Design

  Technologia

  • System multimedialno-rozrywkowy
   System multimedialno-rozrywkowy

   Nasz najnowocześniejszy system multimedialny Touch Pro Duo idealnie integruje dwa 10-calowe ekrany dotykowe HD. Możesz wykorzystać jednocześnie system Touch Pro Duo razem z Wyświetlaczem przeziernym HUD oraz Wirtualnym wyświetlaczem wskaźników aby jednocześnie obserwować wszystkie najważniejsze funkcje samochodu.

  • Innowacje
   Innowacje

   Jednostki napędowe wykorzystywane w modelu Range Rover zapewniają dynamiczne osiągi i ekonomię spalania. Możesz wybierać spośród zaawansowanych jednostek benzynowych, wysokoprężnych lub naszego najnowszego napędu hybrydowego (PHEV).

  • Wyrafinowane osiągi
   Wyrafinowane osiągi

   Zestaw starannie zaprojektowanych technologii, w tym system Terrain Response 2 z trybem dynamicznym dostarczającym pewny napęd na 4 koła, niezależnie od drogi i bez względu na warunki.

  • Zdolności terenowe
   Zdolności terenowe

   Range Rover jest liderem w segmencie luksusu i wyrafinowania połączonego ze znanymi na całym świecie możliwościami terenowymi. Nadzwyczajne właściwości terenowe Range Rovera wywodzą się z połączenia układu napędowego na wszystkie koła (AWD) i unikalnych, innowacyjnych technologii przydatnych podczas jazdy w terenie.

  • Funkcje wspomające kierowcę
   Funkcje wspomające kierowcę

   Od zapewnienia komfortu w ruchu miejskim, po dodatkowe bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich pasażerów, w Range Roverze dostępnych jest wiele standardowych i opcjonalnych technologii wspomagających jazdę i kierowcę. Każda została zaprojektowana tak, aby zwiększyć przyjemność z prowadzenia samochodu.

  • Komfort i wygoda
   Komfort i wygoda

   Wnętrze Range Rovera jest wyposażone w nowe przednie i tylne fotele, zapewniające komfort i wygodę podczas podróży w pięć osób. Luksus wzbogacony został dzięki opcjonalnej czterostrefowej klimatyzacji i systemowi jonizacji powietrza w kabinie. Nagłośnienie Meridian™ oraz konfigurowalne, nastrojowe oświetlenie wnętrza zapewniają przyjemną atmosferę.

  Wszechstronność

  Komfort i wygoda

  Możliwości

  Osiągi

  Zrównoważony rozwój

  • Inteligentny system Stop/Start
   Inteligentny system Stop/Start

   Aby zagwarantować maksymalną wydajność paliwową, wszystkie wersje napędowe modelu Range Rover wyposażone są w zaawansowany technologicznie, inteligentny system stop/start, który pozwala oszczędzić od 5% do 7% paliwa. System automatycznie wyłącza silnik na postoju. Ponowny rozruch jednostki napędowej następuje niezwłocznie po zwolnieniu przez kierowcę pedału hamulca. System wykorzystuje rozrusznik z podwójną cewką (TSS) oraz specjalistyczny, pomocniczy akumulator pozwalający na natychmiastowe, ponowne uruchomienie silnika.

  • Aluminiowa struktura
   Aluminiowa struktura

   Do 50% spożytkowanego na budowę Range Rovera aluminium pochodzi z recyklingu, co prowadzi do znacznych oszczędności w zakresie zużycia energii oraz zmniejszenia emisji CO2 w całym cyklu eksploatacji.

  • Zaprojektowany z myślą o środowisku
   Zaprojektowany z myślą o środowisku

   Range Rover został zaprojektowany z uwzględnieniem podejścia pełnego cyklu życia, w związku z czym w 85% nadaje się do powtórnego wykorzystania/przetworzenia, a pod koniec cyklu życia może zostać w 95% poddany recyklingowi.

  Funkcje bezpieczeństwa

  • Punkty mocowania ISOFIX
   Punkty mocowania ISOFIX

   Punkty mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX zapewniają szybki i łatwy montaż fotelików. Stanowią także bardzo mocy łącznik między fotelikiem i strukturą nadwozia dla jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

  • System poduszek powietrznych
   System poduszek powietrznych

   System poduszek powietrznych wykorzystany w modelu Range Rover zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich podróżujących.

  • Pasy bezpieczeństwa
   Pasy bezpieczeństwa

   Napinacze pasów bezpieczeństwa w przypadku czołowego zderzenia ograniczają przemieszczanie się podróżujących.

  • System hamowania autonomicznego
   System hamowania autonomicznego

   Autonomiczny układ hamowania awaryjnego może zapobiec kolizji z innymi samochodami oraz pieszymi. W przypadku wykrycia zagrożenia kolizją, system ostrzeże kierowcę o możliwości zderzenia z obiektem znajdującym się przed samochodem, dając mu czas na podjęcie odpowiednich działań.

  • System kontroli trakcji
   System kontroli trakcji

   Elektroniczna kontrola trakcji (ETC) optymalizuje przyczepność i stabilność samochodu, dzięki sterowaniu prędkością obrotową kół. System ETC redukuje moment obrotowy, przekazywany do zbyt szybko obracającego się koła, a następnie przyhamowuje koło, jeżeli jest to konieczne.

  • Asystent wspomagania hamowania awaryjnego
   Asystent wspomagania hamowania awaryjnego

   Asystent wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) rozpoznaje sytuacje w których gwałtownie zaczynasz hamować, nie przykładając przy tym odpowiedniej siły. Automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, by zmaksymalizować skuteczność hamowania i systemu ABS, abyś mógł zatrzymać się w odpowiednim momencie.