Design

  Osiągi

  Technologia

  • Infotainment
   Infotainment

   Dostępny w standardzie, składający się z dwóch 10-calowych ekranów dotykowych o wysokiej rozdzielczości zapewnia użytkownikom dostęp do wybranych informacji, pozwalając jednocześnie na korzystanie w tym samym czasie z różnych funkcji systemu.

  • Innowacje
   Innowacje

   W modelu Range Rover Sport do wyboru jest szeroka gama wyrafinowanych jednostek napędowych dostarczających zapewniających dynamiczne osiągi. Wybieraj spośród zaawansowanych silników benzynowych i wysokoprężnych oraz PHEV - naszego najnowszego rozwiązania w dziedzinie układów napędowych.

  • Osiągi na drodze
   Osiągi na drodze

   Wyjątkowa przyczepność oraz precyzyjny układ kierowniczy potwierdzają, że Range Rover Sport jest naszym najbardziej dynamicznym SUV-em. W połączeniu z idealnie zaprojektowanymi technologiami dostarcza niezapomnianych wrażeń z jazdy bez względu na nawierzchnię i warunki pogodowe.

  • Osiągi w terenie
   Osiągi w terenie

   Range Rover Sport wyróżnia się nadzyczajnym zdolnościami terenowymi dzięki połączeniu legendarnego napędu na 4 koła (AWD) oraz najnowszych systemów wspomagających jazdę w terenie.

  • Funkcje wspomagające kierowcę
   Funkcje wspomagające kierowcę

   Niezależnie od tego, czy przemieszczasz się zatłoczonymi ulicami miasta, czy podróżujesz autostradą, nad bezpieczeństwem wszystkich pasażerów czuwa szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych, oferowanych w standardzie, opcjonalnie lub w ramach dodatkowego pakietu. Wszystkie dostępne systemy wspierające kierowcę pozwolą Ci również czerpać większą przyjemność z jazdy

  • Komfort i wygoda
   Komfort i wygoda

   Range Rover Sport przenosi komfort podróży kierowcy i pasażerów na wyższy poziom. Skrupulatnie zaprojektowane, nowoczesne wnętrze teraz dodatkowo wyposażene w nowe, przednie fotele oferujące lepsze podparcie boczne i możliwość zamówienia tapicerki skórzanej Semi-Aniline.

  Wszechstronność

  Komfort i wygoda

  Możliwości

  Zrównoważony rozwój

  • Efektywność
   Efektywność

   Aby zagwarantować maksymalną wydajność paliwową, wszystkie wersje napędowe modelu Range Rover Sport wyposażone są w zaawansowany technologicznie, inteligentny system stop/start, który pozwala oszczędzić od 5 do 7 procent paliwa. System automatycznie wyłącza silnik na postoju. Ponowny rozruch jednostki napędowej następuje niezwłocznie po zwolnieniu przez kierowcę pedału hamulca. Dodatkowy Tryb ECO wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie aby podróż była jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna.

  • Aluminium
   Aluminium

   Zastosowanie aluminiowej struktury nadwozia zmniejsza całkowitą masę pojazdu, obniża spalanie i emisję CO 2 oraz skutkuje poprawą osiągów.

  • Cykl życia
   Cykl życia

   W ramach strategii zrównoważonego rozwoju firma Land Rover dąży do tworzenia samochodów, które budowane są z wykorzystaniem większej ilości ekologicznych materiałów, w mniejszym stopniu zanieczyszczają środowisko i zużywają mniej zasobów naturalnych. Range Rover Sport został zaprojektowany z uwzględnieniem podejścia pełnego cyklu życia, w związku z czym w 85% nadaje się do powtórnego wykorzystania/przetworzenia, a pod koniec cyklu życia może zostać w 95% poddany recyklingowi.

  Elementy bezpieczeństwa

  • ISOFIX
   ISOFIX

   Aby zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie, po obu stronach tylnej kanapy zamontowane są dwa punkty ISOFIX do mocowania dziecięcych fotelików.

  • Poduszki powietrzne
   Poduszki powietrzne

   Systemy bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne zapewniają bezpieczną podróż wszystkim pasażerom Range Rovera Sport.

  • Pasy bezpieczeństwa
   Pasy bezpieczeństwa

   Dodatkowe zabezpieczenie zapewniają napinacze pasów bezpieczeństwa, które w przypadku czołowego zderzenia, ograniczają przemieszczanie się podróżujących.

  • Reflektory LED
   Reflektory LED

   Range Rover Sport został standardowo wyposażony w pełne, zewnętrzne oświetlenie LED, które zostało zaprojektowane aby zużywać jak najmniej energii i zapewnić bezawaryjne użytkowanie przez cały cykl życia pojazdu.

  • Pozycja Sports Command Driving
   Pozycja Sports Command Driving

   Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia dobrą widoczność w każdych warunkach. Na drodze widzisz więcej i z łatwością zostaniesz zauważony przez innych użytkowników drogi, co zapewni ci większą pewność i poczucie bezpieczeństwa.

  • Asystent hamowania awaryjnego (EBA)
   Asystent hamowania awaryjnego (EBA)

   Asystent wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) rozpoznaje sytuacje, w których gwałtownie zaczynasz hamować, nie przykładając przy tym odpowiedniej siły. Automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, by zmaksymalizować skuteczność hamowania i systemu ABS, abyś mógł zatrzymać się w odpowiednim momencie.