System multimedialno-rozrywkowy

  • Kierownica
   Kierownica

   Wyposażeniem standardowym są również eleganckie, reagujące na dotyk przyciski na kierownicy, które pozostają ukryte do chwili ich aktywacji. Jeden z tych przycisków można zaprogramować według uznania kierowcy, przypisując mu wybraną funkcję.

  • System rozrywkowy dla pasażerów tylnych siedzeń
   System rozrywkowy dla pasażerów tylnych siedzeń

   Opcjonalny system multimedialny dla pasażerów podróżujących z tyłu obejmuje dwa 8-calowe ekrany wbudowane w tylną część przednich zagłówków lub dwa 10-calowe, dotykowe ekrany HD w oparciach foteli, na których wyświetlany jest m.in. „Status podróży”, czyli ekran systemu nawigacji satelitarnej pokazujący osobom siedzącym z tyłu pozostały czas i odległość do celu podróży. Ponadto, w obu wersjach system zawiera dwie pary słuchawek cyfrowych WhiteFire®, wejście HDMI, interfejs MHL oraz gniazda USB. Podróżujący mogą też oglądać ulubione programy TV za pośrednictwem opcjonalnego odbiornika telewizji cyfrowej.

  • Funkcja rozpoznawania mowy
   Funkcja rozpoznawania mowy

   Range Rover oferuje system, który rozpoznaje komendy głosowe, np. „zadzwoń do domu” lub „ustaw częstotliwość 97.9”. Dzięki temu kierowca może rzadziej odrywać wzrok od drogi i w pełni skupić się na jeździe.

  • Aplikacje InControl
   Aplikacje InControl

   InControl Apps pozwala na sterowanie aplikacjami na smartfonach z system Android lub iOS zoptymalizowanymi pod kątem wykorzystania w samochodzie za pośrednictwem pokładowego ekranu dotykowego. Po podłączeniu urządzenia kablem USB można też uzyskać dostęp do kontaktów, kalendarza oraz odtwarzacza muzyki.

  • Usługi Pro Services
   Usługi Pro Services

   Usługi Pro Services zawierają funkcje przydatne podczas codziennego podróżowania i informują użytkownika o aktualnych informacjach w czasie rzeczywistym, jak natężenie ruchu, ustalanie optymalnej trasy przejazdu czy korzystanie z wyszukiwarki on line.

  • InControl Remote
   InControl Remote

   Razem z możliwością zdalnego sprawdzenia poziomu paliwa oraz znalezienia samochodu na zatłoczonym parkingu, możesz wykorzystać aplikację remote do zapisywania tras przejazdów, czy sprawdzenia czy nie zostawiłeś otwartego okna po opuszczeniu pojazdu. Zawiera funkcję Optimised Land Rover Assistance.

  Nagłośnienie Meridian™ SOUND

  Najwyższa jakość dźwięku, krystaliczne czyste tony wysokie oraz pełne, głębokie basy przekazywane przez starannie opracowany zestaw 13 głośników z dwukanałowym subwooferem.

  Meridian jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Meridian Audio Ltd.

  Nagłośnienie Meridian™ Surround Sound

  Pełna głębia i czystość dźwięku sali koncertowej, dzięki najwyższej jakości zestawowi 19 głośników rozmieszczonych na całej długości kabiny. W skład zestawu wchodzi dwukanałowy subwoofer wykorzystujący autorską technologię Trifield™ firmy Meridian.

  Trifield oraz urządzenie „three fields” są znakami towarowymi firmy Trifield Productions Ltd.

  Nagłośnienie Meridian™ Signature Sound

  Zestaw Meridian Signature oferuje najwyższą jakość i głębię dźwięku dostępną dla wszystkich użytkowników pojazdu. Po raz pierwszy zastosowano tu technologię Trifield 3D, która przenosi dźwięk przestrzenny w zupełnie nowy wymiar. W skład zestawu wchodzą 23 głośniki, w tym dwukanałowy subwoofer. Dzięki temu dźwięk zyskuje czystość i głębię wzmocnione o efekty 3D, co pozwala wydobyć wszystkie niuanse charakterystyczne dla Twoich ulubionych instrumentów, wykonawców i sal koncertowych.

  Innowacje

  • Układ hybrydowy PHEV (Plug-in hybrid)
   Układ hybrydowy PHEV (Plug-in hybrid)

   Nasz pierwszy elektryczny model hybrydowy typu plug-in (PHEV) posiada najnowocześniejszy układ napędowy, który tworzy zaawansowana technologicznie jednostka benzynowa z rodziny Ingenium oraz silnik elektryczny. Łączna moc generowana w takiej konfiguracji wynosi 404 KM, a samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,8 sekund, emitując 64 g CO2 na kilometr*.

   Dowiedz się więcej
  • Aluminiowa struktura
   Aluminiowa struktura

   Ze swoją masywną sylwetką Range Rover zapewnia wysoki stopień ochrony. Zintegrowana struktura aluminiowego nadwozia sprawia, że jest to jeden z najmocniejszych tego typu pojazdów. Dodatek aluminium o wysokiej wytrzymałości w strukturze nadwozia chroni pasażerów przed obrażeniami na skutek deformacji wnętrza w przypadku kolizji.

  • Land Rover IGUIDE (wkrótce)
   Land Rover IGUIDE (wkrótce)

   Aplikacja iGuide marki Land Rover wykorzystuje najnowsze rozwiązania rzeczywistości rozszerzonej aby wyjaśnić i opisać najważniejsze funkcje pojazdu oraz jego obsługę. Dodatkowo aplikacja posiada wgraną Instrukcję obsługi pojazdu dając Ci pewność, że zawsze będzie pod ręką.

  Osiągi

  • Obniżanie prześwitu przy większych prędkościach
   Obniżanie prześwitu przy większych prędkościach

   System obniżający nadwozie wykorzystuje układ zawieszenia pneumatycznego aby zredukować opór aerodynamiczny oraz zużycie paliwa podczas przemieszczania się z wyższymi prędkościami opuszczając nadwozie o 15mm podczas jazdy z prędkością powyżej 105km/h.

  • Tryb elektryczny
   Tryb elektryczny

   Wysokopojemnościowe akumulatory pozwalają modelowi Range Rover na przemieszczanie się wyłącznie w trybie elektrycznym. Jeśli będziesz potrzebował więcej mocy lub poziom naładowania baterii spadnie do określonego poziomu system ponownie uruchomi jednostkę benzynową. Tryby jazdy mogą być wybierane automatycznie lub manualnie przez kierowcę.

  • Tryb Dynamic
   Tryb Dynamic

   Tryb Dynamic jest częścią systemu Terrain Response usztywniając układ zawieszenia pozwalając na bardziej dynamiczną jazdę zapewniającą maksymalną przyjemność z jazdy.

  • Tryb Comfort
   Tryb Comfort

   Tryb Comfort jest częścią systemu Terrain Response dostarczając najwyższy poziom komfortu poprzez zmianę ustawień układu zawieszenia.

  Możliwości

  • DWUSTOPNIOWA SKRZYNKA ROZDZIELCZA
   DWUSTOPNIOWA SKRZYNKA ROZDZIELCZA

   Dodatkowy układ niższych przełożeń stanowi nieocenione ułatwienie podczas jazdy w bardzo trudnych warunkach, np. w czasie zjazdu lub podjazdu pod wyjątkowo strome zbocze, jazdy w terenie lub holowania przyczepy. Opcjonalna dwustopniowa skrzynka rozdzielcza umożliwia wówczas pełną kontrolę nad prędkością i zachowaniem pojazdu. Najważniejszym elementem systemu jest elektroniczny mechanizm różnicowy, który pozwala na dystrybucję momentu trafiającego do kół osi przedniej i tylnej w stosunku 50:50 oraz posiada funkcję prewencyjnej blokady osi jeszcze zanim nastąpi uślizg jej kół.

  • Funkcja ruszania na śliskiej nawierzchni
   Funkcja ruszania na śliskiej nawierzchni

   Do aktywacji funkcji ruszania na śliskiej nawierzchni (Low Traction Launch) służy pokładowy ekran dotykowy. Funkcja ta ułatwia bezproblemowe ruszanie na nawierzchni o niskiej przyczepności, jak mokra trawa, śnieg czy lód.

  • Asystent holowania
   Asystent holowania

   Pomaga podczas cofania, przewidując kierunek podążania przyczepy. System wyświetla przewidywaną trasę zarówno pojazdu, jak i przyczepy w postaci kolorowych linii na ekranie dotykowym. Dla zwiększenia dokładności udzielanych przez system wskazówek, można nawet wprowadzić do pokładowego komputera informację o szerokości przyczepy. W wyposażeniu standardowym w wersjach z kamerą Surround.

  • System kontroli zjazdu
   System kontroli zjazdu

   Opatentowany przez firmę Land Rover, system kontroli zjazdu (Hill Descent Control) wchodzi w skład standardowego wyposażenia pojazdu. System HDC wspomaga kierowcę podczas zjazdu z dużych pochyłości poprzez utrzymywanie stałej prędkości i hamowanie osobno każdym z kół.

  Standardowe funkcje wspomagające kierowcę

  • Funkcja hamowania awaryjnego
   Funkcja hamowania awaryjnego

   Układ hamowania awaryjnego może zapobiec kolizji z innymi samochodami oraz pieszymi. W przypadku wykrycia zagrożenia kolizją, system ostrzeże kierowcę o możliwości zderzenia z obiektem znajdującym się przed samochodem, dając mu czas na podjęcie odpowiednich działań. Jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, system samoczynnie rozpocznie hamowanie, aby zredukować siłę ewentualnego zderzenia.

  • System ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu
   System ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu

   System informuje kierowcę, za pośrednictwem sygnału wizualnego i delikatnych wibracji na kierownicy, o wykryciu niezamierzonego opuszczania wybranego pasa ruchu, zwiększając w ten sposób poziom bezpieczeństwa jazdy.

  • Czujniki parkowania
   Czujniki parkowania

   Czujniki parkowania z przodu i z tyłu ułatwiają wszelkie manewry przy niskich prędkościach. Czujniki w przednim i tylnym zderzaku zostają automatycznie aktywowane po włączeniu biegu wstecznego lub można je aktywować manualnie. Podczas parkowania, system informuje kierowcę o odległości do przeszkód za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz ostrzeżeń dźwiękowych.

  • Tempomat z ogranicznikiem prędkości
   Tempomat z ogranicznikiem prędkości

   Tempomat z ogranicznikiem prędkości pozwala utrzymać zadaną prędkość jazdy bez potrzeby nieustannego naciskania pedału przyspieszenia, dzięki czemu prowadzenie samochodu jest mniej męczące. Ogranicznik prędkości pozwala natomiast ustawić maksymalną prędkość jazdy, której samochód nie przekroczy. Obie funkcje można aktywować lub dezaktywować zależnie od preferencji kierowcy.

  Pakiety wspomagające jazdę

  • DRIVE
   DRIVE

   Opcjonalny pakiet Drive oferuje szeroką gamę funkcji dbających o bezpieczeństwo podróżnych i o dostarczanie wszystkich niezbędnych informacji, przykładowo: Funkcja monitorująca zmęczenie kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych oraz adaptacyjny ogranicznik prędkości.

  • DRIVE PRO
   DRIVE PRO

   Dodatkowo do pakietu Drive, pakiet Drive Pro zawiera dodatkowo funkcję Asystenta pasa ruchu, Asystenta martwego pola widzenia oraz Adaptacyjny tempomat z funkcją stania w korku i hamowania awaryjnego z większych prędkości.

  • PARK
   PARK

   Pakiet Park zawiera Funkcję wspomagania parkowania 360° oraz wykrywania ruchu poprzecznego podczas cofania zapewniające pewność podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Funkcja Clear Exit Monitor zapewnia bezpieczne wysiadanie pasażerów z tyłu informując o zbliżających się pojazdach.

  • PARK PRO
   PARK PRO

   Dodatkowo do pakietu Park, pakiet Park Pro oferuje Asystenta parkowania, który automatycznie wprowadza i wyprowadza samochód z miejsca parkingowego.

  Komfort i wygoda

  • Podgrzewane i wentylowane fotele
   Podgrzewane i wentylowane fotele

   Aby zapewnić optymalny komfort podróżowania dostępne są podgrzewane i wentylowane fotele przednie oraz tylne. Wyposażenie opcjonalne obejmuje także możliwość ustawienia różnych temperatur dla kierowcy i pasażrów.

  • System przesuwania fotela pasażera z przodu
   System przesuwania fotela pasażera z przodu

   Funkcja obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku, który odpowiada za przesuwanie fotela przedniego pasażera jak najdalej do przodu, maksymalizując przestrzeń i poprawiając widoczność dla pasażera z tyłu.

  • Chłodziarka w konsoli centralnej
   Chłodziarka w konsoli centralnej

   lodówka montowana centralnie z przodu może stanowić alternatywę dla opcjonalnego chłodzonego schowka, aby zapewnić możliwość schładzania napojów na życzenie. Może ona pomieścić do 4 butelek o pojemności 500 ml i schłodzić je w szybkim tempie do temperatury 5˚C.

  • Rozszerzone oświetlenie wnętrza
   Rozszerzone oświetlenie wnętrza

   Pasażerowie tylnych siedzień posiadają możliwość wyboru dwóch kolorów oświetlenia: Bright White oraz Warm White, każde z kilkoma poziomami natężenia. Mocniejsze przydaje się podczas pracy i aktywności wymagających skupienia, natomiast słabsze w przypadku kiedy potrzebne jest relaksujące, naturalne oświetlenie.

  • Czterstrefowa klimatyzacja
   Czterstrefowa klimatyzacja

   Opcjonalna, czterostrefowa klimatyzacja umila podróż wszystkim pasażerom, wykorzystując w pełni niezależne tylne ogrzewanie i klimatyzację, aby zapewnić pasażerom optymalny komfort. System zawiera dodatkowe nawiewy w słupku B.

  • Łączność
   Łączność

   Wiele urządzeń elektronicznych może być ładowanych z dwóch opcjonalnych gniazdek domowych, nawet pięciu gniazdek 12 V i 7 portów USB rozmieszczonych w całej kabinie. Aby zapewnić porządek w kabinie, wygospodarowano więcej schowków, włącznie z wgłębieniem zaprojektowanym z myślą o smartfonach na tunelu środkowym.

  • Wstępne przygotowanie temperatury w kabinie
   Wstępne przygotowanie temperatury w kabinie

   Przed zajęciem miejsca w samochodzie i uruchomieniem silnika, kierowca ma możliwość wstępnego nagrzania oraz - co stanowi unikalne rozwiązanie dostępne wyłącznie w odmianie PHEV - schłodzenia kabiny, co znacznie zwiększa komfort podróżowania.

  • Elektryczna pokrywa bagaznika sterowana gestem
   Elektryczna pokrywa bagaznika sterowana gestem

   Sterowana gestami pokrywa bagażnika pozwala na otwieranie i zamykanie pokrywy z krawężnika , bez konieczności dotykania pojazdu ani kluczyka. Wystarczy ruch stopą pod tylnem zderzakiem z jednej lub drugiej strony.

  • Delikatne domykanie drzwi
   Delikatne domykanie drzwi

   Range Rover Sport dostępny jest także z funkcją miekkiego domykania drzwi. Funkcja ta pozwala na elektryczne kontrolowanie ostatnich 6mm drogi przednich i tylnych drzwi i delikatne ich domknięcie.