ROK DEFENDERA

Rok celebracji rozpoczyna się od wyrysowania konturów modelu na plaży Red Wharf Bay, UK

ZOBACZ FILM
Defender jest uosobieniem wytrzymałości, siły i co najważniejsze zdolności pokonywania najtrudniejszych przeciwności.

GERRY MCGOVERN
DYREKTOR DESIGNU LAND ROVER

TU SIĘ WSZYSTKO ZACZEŁO
1947 jest rokiem narodzin Defendera. Właśnei wtedy ujrzał on światło dzienne i pokazał światu czym jest samochód terenowy wielozadaniowy mogący dojechać praktycznie wszędzie.
PATRZĄC W PRZÓD
Defender w 2015 roku zyskuje trzy limitowane wersje. Heritage oraz Adventure to modele odnoszace się o korzeni modelu a wersja Autobiography to luksus bez wpływu na własności terenowe.
DEFENDER DZIŚ
Świętuj z nami 67 lat pracy Land Rovera na całym świecie. Nasz tworzący historię model został w roku 1990 przechrzczony i wtedy przybrał swoją dzisiejsza nazwę Defender.
NOWE HORYZONTY
Produkcja Defendera w UK wchodzi w ostateczną fazę. 2015 jest rokiem celebracji naszej ikony a zaraz wstępem do prezentacji zupełnie nowej rodziny Defenderów.
Autobiography
Ekskluzywność w standardzie

Dla uświęcenia wszystkich produktowanych dotąd Defenderów na rok 2015 wprowadziliśmy do palety limitowaną wersję Autobiography, która wejdzie do sprzedaży w kwietniu 2015 roku. Bogate wyposażenie oraz unikalne dwu-kolorowe lakierowanie. Model posiada również wzmocniony do 150KM silnik a jego produkcja jest limitowana i ma charakter kolekcjonerski.

Wersja niedostępna na rynku polskim.

Szczegóły designu

Kabina obszyta jest skórą z możliwością wyboru jedenj z dwóch linii kolorystycznych idealnie odpowiadających siedmiu możliwym kolorom nadwozia. Wszystkie kolory łączone są z górnym lakierowaniem Santorini Black oraz wykończeniem detali również w tym kolorze. Klamki drzwi wykonane są w tym modelu z czystego aluminium.

ZNAJDŹ DILERA
DZIEDZICTWO
Limitowana edycja HERITAGE
Każda z trzech limitowanych wersji Defendera znajduje odzwierciedlenie w historii modelu. Wersja Heritage inspirowana jest modelem Serii I i stylistycznie w dużym stopniu nawiązuje do tego modelu posiadając jednak udogodnienia z współczesnej wersji. Heritage to limitowany, kolekcjonerski model produkowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy.
SZCZEGÓLY DESIGNU
Grill przedni to bardzo charakterystyczny element nawiązujący do pierwszej serii modelu. Kolejnym z elementów jest bardzo charakterystyczny lakier Grasmere Green nawiązujący do lakieru na pierwszym samochodzie Land Rover oraz oznaczenie HUE 166 wywodzące się z rejestracji pierwszej wyprodukowanej sztuki Land Rovera. Wnętrze obszyte jest materiałem w kolorze Almond oraz posiada oznaczenia charakterystyczne dla pierwszej serii.
Początek historii
Land Rover Serii I zadebiutował 30 kwietnia 1948. Wyprodukowany został w Solihull z aluminium pozostałego po produkcji samolotów wojennych.
PODRÓŻE
LIMITOWANA EDYCJA ADVENTURE

Zakup edycji Adventure nie jest taki prosty. Seria ta jest bardzo mocno limitowana a produkcja jej ruszy w sierpniu 2015 roku. Wersja ta jest doposażona w cały zestaw dodatków umożliwiających przejechanie najtrudniejszych przeszkód oraz ułatwiających dalekie podróże.

Znajdź dilera
Gotowy do odkrywania

Praktyczne i komfortowe detale sprawiają iż wersja stanowi gratkę dla kolekcjonerów. Detale stylistyczne to m.in skórzane obszycie foteli oraz kierownicy. Kolejne opcje to uniesiony do poziomu dachu wlot powietrza oraz dodatkowa ławka dla pasażerów. Całość stanowi kompletną wersję stworzoną do odkrywania nowych horyzontów.

Znajdź dilera
ZNANY PODRÓŻNIK

Od najwcześniejszych dni niezwykłę zdolności terenowe Defendera przyciągały do niego całe rzesze odkrywców i podróżników. Model ten już w pierwszych chwilach od wyprodukowania został użyty przez Colonela Leblanc do podróży z Wielkiej Brytani do terytoriów obecnej Etiopii.

Znajdź dilera
Z Londynu do SIingapuru

Podróż ta była jedną z najdłuższych podróży lądowych jakie można wykonać na naszej planecie. Połowa długości równika została pokonana przez 6 studentów Oxfordu i Cambridge a cała trasa wiodła przez najbardziej niedostępne zakątki i liczyła sobie aż 12,000 mil.

Znajdź dilera
BORN FREE

Hisotria współpracy Land Rovera z organizacją Born Free sięga aż roku 1966 gdzie Land Rover brał udział w tworzeniu filmu Born Free w którym występowali założyciele fundacji czyli Virginia McKenna i Bill Travers. Założenie pracy naszych samochodów się nie zmieniło przez te lata. Pomagają dotrzeć do najbardziej dalonych zakątków aby pomóc tam obserwować i chronić zagrożone gatunki.

ZNAJDŹ DILERA
G4 CHALLENGE

Cykl zastępujący znane na całym świecie zawody Camel Trophy. Land Rover G4 Challenge to globalna przygoda i możliwość współzawodnictwa w najdalszych zakątkach świata. Charakterystycznym elementem jest kolor samochodów Tangiers Orange w którym to Defender współzawodniczy w najdaszych zakątkach świata.

ZNAJDŹ DILERA