Zdalna kontrola auta z poziomu smartfonu

Zdalna kontrola auta z poziomu smartfonu

- Możliwe jest zdalne przeglądanie danych samochodu, począwszy od poziomu paliwa do stanu drzwi i okien, przy wykorzystaniu Informacji o stanie pojazdu.
- Monitorowanie wydatków przy pomocy Historii przejazdu
- Ustawianie żądanej temperatury w pojeździe z wyprzedzeniem za pomocą Zdalnych ustawień klimatyzacji
- Szybkie odnajdywanie Land Rovera użytkownika na zatłoczonym parkingu za pomocą zdalnego systemu Klakson i światła
- Zdalne zabezpieczanie samochodu użytkownika za pomocą Zdalnego blokowania i odblokowywania drzwi


Jeśli wybierzesz pakiet Remote Essentials lub Remote Premium, będziesz mógł sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące Twojego Land Rovera na ekranie swojego smartfona z możliwością jego zdalnej obsługi.

W zależności od wybranej opcji, opisywane usługi pozwalają użytkownikowi na między innymi blokowanie i odblokowywanie drzwi, zdalne nagrzewanie/ chłodzenie wnętrza samochodu za pomocą funkcjonalności Zdalnych ustawień klimatyzacji, szybkie odnajdywania Land Rovera za pomocą funkcjonalności Klakson i światła.

System Remote Essentials jest prawie zawsze oferowany w standardzie, lecz należy to sprawdzić u sprzedawcy. System Remote Premium stanowi element opcji Connect i/ lub Connect Pro. Przy dokonywaniu zakupu, dokonuje się wyboru systemu Remote Premium jako elementu pakietu łączności.

Pakiety Remote Essentials oraz Remote Premium zawierają:

INFORMACJE O STANIE POJAZDU


INFORMACJE O STANIE POJAZDU
Sprawdzanie poziomu paliwa i możliwego zasięgu przejazdu oraz statusu blokady drzwi, okien i zamków. Lokalizowanie miejsca ostatniego parkowania Land Rovera użytkownika, a także uzyskiwanie wskazówek dotarcia do miejsca parkingowego pieszo.


ALERTY OBSŁUGI POJAZDU
Przeglądanie zdarzeń obsługowych - na przykład niskich poziomów płynów - i uzyskiwanie porad w zakresie odnośnego postępowania.


ALERTY OBSŁUGI POJAZDU


HISTORIA PRZEJAZDU
W przypadku wybrania tej funkcji można ustawić automatyczną rejestrację historii przejazdu, z uwzględnieniem statystyk dotyczących trasy i kilometrażu. Informacje te mogą być eksportowane jako raport dotyczący wydatków za pośrednictwem poczty e-mail w formacie Excel.


Dodatkowo, funkcja Remote Premium zawiera:

ZDALNE SKŁADNIE FOTELI
Zdalnie za pomocą swojego smartfona ustaw fotele w samochodzie tak jak lubisz zanim do niego wsiądziesz, albo jeśli planujesz przewozić większą ilość bagaży.**


ZDALNY KLAKSON I ŚWIATŁA
Opisywana funkcja obejmuje włączenie świateł awaryjnych, mijania i alarmu dźwiękowego Land Rovera użytkownika, w celu zlokalizowania go na zatłoczonym parkingu.


ZDALNE BLOKOWANIE I ODBLOKOWYWANIE DRZWI
Zdalne blokowanie i/ lub odblokowywanie drzwi poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Naciśnięcie przycisku „Lock" na ekranie Bezpieczeństwo pojazdu smartfonowej aplikacji InControl Remote powoduje zablokowanie drzwi, uzbrojenie alarmu, złożenie lusterek bocznych i domknięcie szyb. Wciśnięcie przycisku „Unlock” powoduje rozłożenie lusterek bocznych, włączenie świateł mijania oraz dwukrotnie zapalenie się świateł awaryjnych.


ZDALNY RESET ALARMU
Na smartfon użytkownika przesyłany jest alert o włączeniu się alarmu, pozwalający użytkownikowi, w razie potrzeby, na jego zdalne zresetowanie.


FUNKCJA WYBUDZENIA
W celu oszczędzania energii zgromadzonej w akumulatorze, niektóre mniej istotne funkcje aplikacji InControl Remote zostają wyłączone w przypadku, gdy Land Rover użytkownika nie jest używany przez okres 4 dni.

W takim przypadku, gdy użytkownik zechce korzystać z danych usług po upływie tego okresu, wówczas możliwe jest zaplanowanie Wybudzenia, dzięki czemu można ponownie uaktywnić takie odnośne funkcje jak zdalne ustawienia klimatyzacji oraz funkcje blokowania/ odblokowywania.

Funkcje smartfonowej aplikacji zdalnego sterowania zostają automatycznie ponownie aktywowane przy kolejnej jeździe Land Roverem użytkownika.

*Jeśli silnik nie może zostać uruchomiony zdalnie ze względu na ograniczenia pojazdu lub przepisów w danym kraju, zdalne ogrzewanie lub chłodzenie pojazdu może być wykorzystane jeśli samochód został wyposażony w funkcję Timed Climate lub Remote Park Heat. Jeśli żadna z wymienionych opcji nie jest dostępna, funkcją Remote Climate nie zostanie wyświetlona w aplikacji Remote na smartfonie.
**Obecnie funkcja dostępna wyłącznie w modelu Discovery

W związku z wprowadzaniem na rynek rozwiązań InControl, niektóre funkcje opisane mogą być wyposażeniem opcjonalnym oraz zależnym od rynku i napędu pojazdu. Prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem marki Land Rover aby sprawdzić dostępność oraz zasady i warunki użytkowania. Niektóre funkcje wymagają instalacji karty SIM z odpowiednim pakietem danych, który będzie wymagał dalszej subskrypcji po okresie wskazanym przez przedstawiciela marki Land Rover. Łączność mobilna nie może zostać zagwarantowana w każdej lokalizacji.