TECHNOLOGIA
TOP
SYSTEM MULTIMEDIALNO-ROZRYWKOWY
KIEROWNICA
Wyposażeniem standardowym są również eleganckie, reagujące na dotyk przyciski na kierownicy, które pozostają ukryte do chwili ich aktywacji. Jeden z tych przycisków można zaprogramować według uznania kierowcy, przypisując mu wybraną funkcję.
SYSTEM ROZRYWKOWY DLA PASAŻERÓW TYLNYCH SIEDZEŃ
Opcjonalny system rozrywki dla pasażerów z tyłu Rear Seats Entertainment oferuje dwa ekrany dotykowe wysokiej rozdzielczości o przekątnej 10 cali, wbudowane w tylne części przednich zagłówków. System jest wyposażony w bezprzewodowe słuchawki, pilot, gniazda USB i HDMI do obsługi wielu urządzeń.
FUNKCJA ROZPOZNAWANIA MOWY
Range Rover oferuje system, który rozpoznaje komendy głosowe, np. „zadzwoń do domu” lub „ustaw częstotliwość 97.9”. Dzięki temu kierowca może rzadziej odrywać wzrok od drogi i w pełni skupić się na jeździe.
APLIKACJE INCONTROL
InControl Apps pozwala na sterowanie aplikacjami na smartfonach z system Android lub iOS zoptymalizowanymi pod kątem wykorzystania w samochodzie za pośrednictwem pokładowego ekranu dotykowego. Po podłączeniu urządzenia kablem USB można też uzyskać dostęp do kontaktów, kalendarza oraz odtwarzacza muzyki.
USŁUGI PRO SERVICES
Usługi Pro Services zawierają funkcje przydatne podczas codziennego podróżowania i informują użytkownika o aktualnych informacjach w czasie rzeczywistym, jak natężenie ruchu, ustalanie optymalnej trasy przejazdu czy korzystanie z wyszukiwarki on line.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O INCONTROL
INCONTROL REMOTE
Razem z możliwością zdalnego sprawdzenia poziomu paliwa oraz znalezienia samochodu na zatłoczonym parkingu, możesz wykorzystać aplikację remote do zapisywania tras przejazdów, czy sprawdzenia czy nie zostawiłeś otwartego okna po opuszczeniu pojazdu. Zawiera funkcję Optimised Land Rover Assistance.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O INCONTROL
Nagłośnienie Meridian™ SOUND
Nagłośnienie Meridian™ SOUND

Najwyższa jakość dźwięku, krystaliczne czyste tony wysokie oraz pełne, głębokie basy przekazywane przez starannie opracowany zestaw 13 głośników z dwukanałowym subwooferem1.

Nagłośnienie Meridian™ Surround Sound
Nagłośnienie Meridian™ Surround Sound

Pełna głębia i czystość dźwięku sali koncertowej, dzięki najwyższej jakości zestawowi 19 głośników rozmieszczonych na całej długości kabiny. W skład zestawu wchodzi dwukanałowy subwoofer wykorzystujący autorską technologię Trifield™ firmy Meridian2.

Nagłośnienie Meridian™ Signature Sound
Nagłośnienie Meridian™ Signature Sound

Zestaw Meridian Signature oferuje najwyższą jakość i głębię dźwięku dostępną dla wszystkich użytkowników pojazdu. Po raz pierwszy zastosowano tu technologię Trifield 3D, która przenosi dźwięk przestrzenny w zupełnie nowy wymiar. W skład zestawu wchodzą 23 głośniki, w tym dwukanałowy subwoofer. Dzięki temu dźwięk zyskuje czystość i głębię wzmocnione o efekty 3D, co pozwala wydobyć wszystkie niuanse charakterystyczne dla Twoich ulubionych instrumentów, wykonawców i sal koncertowych.

INNOWACJE
ALUMINIOWA STRUKTURA
Ze swoją masywną sylwetką Range Rover zapewnia wysoki stopień ochrony. Zintegrowana struktura aluminiowego nadwozia sprawia, że jest to jeden z najmocniejszych tego typu pojazdów. Dodatek aluminium o wysokiej wytrzymałości w strukturze nadwozia chroni pasażerów przed obrażeniami na skutek deformacji wnętrza w przypadku kolizji.
LAND ROVER IGUIDE (WKRÓTCE)
Aplikacja iGuide marki Land Rover wykorzystuje najnowsze rozwiązania rzeczywistości rozszerzonej aby wyjaśnić i opisać najważniejsze funkcje pojazdu oraz jego obsługę. Dodatkowo aplikacja posiada wgraną Instrukcję obsługi pojazdu dając Ci pewność, że zawsze będzie pod ręką.
OSIĄGI
ZNAJDŹ DILERA
OBNIŻANIE PRZEŚWITU PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH
System obniżający nadwozie wykorzystuje układ zawieszenia pneumatycznego aby zredukować opór aerodynamiczny oraz zużycie paliwa podczas przemieszczania się z wyższymi prędkościami opuszczając nadwozie o 15mm podczas jazdy z prędkością powyżej 105km/h.
TRYB DYNAMIC
Tryb Dynamic jest częścią systemu Terrain Response usztywniając układ zawieszenia pozwalając na bardziej dynamiczną jazdę zapewniającą maksymalną przyjemność z jazdy.
TRYB COMFORT
Tryb Comfort jest częścią systemu Terrain Response dostarczając najwyższy poziom komfortu poprzez zmianę ustawień układu zawieszenia.
MOŻLIWOŚCI
UMÓW SIĘ NA JAZDĘ TESTOWĄ
DWUSTOPNIOWA SKRZYNKA ROZDZIELCZA
Dodatkowy układ niższych przełożeń stanowi nieocenione ułatwienie podczas jazdy w bardzo trudnych warunkach, np. w czasie zjazdu lub podjazdu pod wyjątkowo strome zbocze, jazdy w terenie lub holowania przyczepy. Opcjonalna dwustopniowa skrzynka rozdzielcza umożliwia wówczas pełną kontrolę nad prędkością i zachowaniem pojazdu. Najważniejszym elementem systemu jest elektroniczny mechanizm różnicowy, który pozwala na dystrybucję momentu trafiającego do kół osi przedniej i tylnej w stosunku 50:50 oraz posiada funkcję prewencyjnej blokady osi jeszcze zanim nastąpi uślizg jej kół.
FUNKCJA RUSZANIA NA ŚLISKIEJ NAWIERZCHNI
Do aktywacji funkcji ruszania na śliskiej nawierzchni (Low Traction Launch) służy pokładowy ekran dotykowy. Funkcja ta ułatwia bezproblemowe ruszanie na nawierzchni o niskiej przyczepności, jak mokra trawa, śnieg czy lód.
ASYSTENT HOLOWANIA
Pomaga podczas cofania, przewidując kierunek podążania przyczepy. System wyświetla przewidywaną trasę zarówno pojazdu, jak i przyczepy w postaci kolorowych linii na ekranie dotykowym. Dla zwiększenia dokładności udzielanych przez system wskazówek, można nawet wprowadzić do pokładowego komputera informację o szerokości przyczepy. W wyposażeniu standardowym w wersjach z kamerą Surround.
SYSTEM KONTROLI ZJAZDU
Opatentowany przez firmę Land Rover, system kontroli zjazdu (Hill Descent Control) wchodzi w skład standardowego wyposażenia pojazdu. System HDC wspomaga kierowcę podczas zjazdu z dużych pochyłości poprzez utrzymywanie stałej prędkości i hamowanie osobno każdym z kół.
STANDARDOWE FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ
FUNKCJA HAMOWANIA AWARYJNEGO
Układ hamowania awaryjnego może zapobiec kolizji z innymi samochodami oraz pieszymi. W przypadku wykrycia zagrożenia kolizją, system ostrzeże kierowcę o możliwości zderzenia z obiektem znajdującym się przed samochodem, dając mu czas na podjęcie odpowiednich działań. Jeśli kierowca nie podejmie żadnych działań, system samoczynnie rozpocznie hamowanie, aby zredukować siłę ewentualnego zderzenia.
SYSTEM OSTRZEGANIA O ZJEŻDŻANIU Z PASA RUCHU
System informuje kierowcę, za pośrednictwem sygnału wizualnego i delikatnych wibracji na kierownicy, o wykryciu niezamierzonego opuszczania wybranego pasa ruchu, zwiększając w ten sposób poziom bezpieczeństwa jazdy.
CZUJNIKI PARKOWANIA
Czujniki parkowania z przodu i z tyłu ułatwiają wszelkie manewry przy niskich prędkościach. Czujniki w przednim i tylnym zderzaku zostają automatycznie aktywowane po włączeniu biegu wstecznego lub można je aktywować manualnie. Podczas parkowania, system informuje kierowcę o odległości do przeszkód za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz ostrzeżeń dźwiękowych.
TEMPOMAT Z OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI
Tempomat z ogranicznikiem prędkości pozwala utrzymać zadaną prędkość jazdy bez potrzeby nieustannego naciskania pedału przyspieszenia, dzięki czemu prowadzenie samochodu jest mniej męczące. Ogranicznik prędkości pozwala natomiast ustawić maksymalną prędkość jazdy, której samochód nie przekroczy. Obie funkcje można aktywować lub dezaktywować zależnie od preferencji kierowcy.
PAKIETY WSPOMAGAJĄCE JAZDĘ
KONFIGURATOR
DRIVE
Opcjonalny pakiet Drive oferuje szeroką gamę funkcji dbających o bezpieczeństwo podróżnych i o dostarczanie wszystkich niezbędnych informacji, przykładowo: Funkcja monitorująca zmęczenie kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych oraz adaptacyjny ogranicznik prędkości.
PARK
Pakiet Park zawiera Funkcję wspomagania parkowania 360° oraz wykrywania ruchu poprzecznego podczas cofania zapewniające pewność podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach. Funkcja Clear Exit Monitor zapewnia bezpieczne wysiadanie pasażerów z tyłu informując o zbliżających się pojazdach.
PARK PRO
Dodatkowo do pakietu Park, pakiet Park Pro oferuje Asystenta parkowania, który automatycznie wprowadza i wyprowadza samochód z miejsca parkingowego.
KOMFORT I WYGODA
POBIERZ KATALOG
PODGRZEWANE I WENTYLOWANE FOTELE
Aby zapewnić optymalny komfort podróżowania dostępne są podgrzewane i wentylowane fotele przednie oraz tylne. Wyposażenie opcjonalne obejmuje także możliwość ustawienia różnych temperatur dla kierowcy i pasażrów.
SYSTEM PRZESUWANIA FOTELA PASAŻERA Z PRZODU
Funkcja obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku, który odpowiada za przesuwanie fotela przedniego pasażera jak najdalej do przodu, maksymalizując przestrzeń i poprawiając widoczność dla pasażera z tyłu.
CHŁODZIARKA W KONSOLI CENTRALNEJ
lodówka montowana centralnie z przodu może stanowić alternatywę dla opcjonalnego chłodzonego schowka, aby zapewnić możliwość schładzania napojów na życzenie. Może ona pomieścić do 4 butelek o pojemności 500 ml i schłodzić je w szybkim tempie do temperatury 5˚C.
ROZSZERZONE OŚWIETLENIE WNĘTRZA
Pasażerowie tylnych siedzień posiadają możliwość wyboru dwóch kolorów oświetlenia: Bright White oraz Warm White, każde z kilkoma poziomami natężenia. Mocniejsze przydaje się podczas pracy i aktywności wymagających skupienia, natomiast słabsze w przypadku kiedy potrzebne jest relaksujące, naturalne oświetlenie.
yt:k_8t-2Gs3NA
CZTERSTREFOWA KLIMATYZACJA
Opcjonalna, czterostrefowa klimatyzacja umila podróż wszystkim pasażerom, wykorzystując w pełni niezależne tylne ogrzewanie i klimatyzację, aby zapewnić pasażerom optymalny komfort. System zawiera dodatkowe nawiewy w słupku B.
ŁĄCZNOŚĆ
Wiele urządzeń elektronicznych może być ładowanych z dwóch opcjonalnych gniazdek domowych, nawet pięciu gniazdek 12 V i 7 portów USB rozmieszczonych w całej kabinie. Aby zapewnić porządek w kabinie, wygospodarowano więcej schowków, włącznie z wgłębieniem zaprojektowanym z myślą o smartfonach na tunelu środkowym.
yt:2k9_4gom_PE
WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE TEMPERATURY W KABINIE
Przed zajęciem miejsca w samochodzie i uruchomieniem silnika, kierowca ma możliwość wstępnego nagrzania oraz - co stanowi unikalne rozwiązanie dostępne wyłącznie w odmianie PHEV - schłodzenia kabiny, co znacznie zwiększa komfort podróżowania.
ELEKTRYCZNA POKRYWA BAGAZNIKA STEROWANA GESTEM
Sterowana gestami pokrywa bagażnika pozwala na otwieranie i zamykanie pokrywy z krawężnika , bez konieczności dotykania pojazdu ani kluczyka. Wystarczy ruch stopą pod tylnem zderzakiem z jednej lub drugiej strony.
DELIKATNE DOMYKANIE DRZWI
Range Rover Sport dostępny jest także z funkcją miekkiego domykania drzwi. Funkcja ta pozwala na elektryczne kontrolowanie ostatnich 6mm drogi przednich i tylnych drzwi i delikatne ich domknięcie.
SAMOCHODY NOWE
Sprawdź naszą ofertę samochodów nowych i znajdź swój wymarzony samochód
Konfigurator
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Range Rovera
Umów się na jazdę testową
Zachęcamy do zapisania się na jazdę próbną i poznania samochodu w warunkach drogowych
Znajdź Dilera
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera

1Meridian jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Meridian Audio Ltd. Trifield oraz urządzenie „three fields” są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Trifield Productions Ltd.
2Trifield oraz urządzenie „three fields” są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Trifield Productions Ltd.

Elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się różnić, zależnie od wybranej wersji pojazdu (model i układ napędowy), a jego dostępność może być także zależna od instalacji innych dodatkowych opcji. Zachęcamy do kontaktu z Dystrybutorem Land Rovera w celu uzyskania bliższych informacji lub dokonania internetowej konfiguracji Państwa pojazdu.

System InControl jest dopiero wprowadzany na rynek, niektóre jego element mogą być dostępne w opcji, a inne mogą być oferowane tylko na niektórych rynkach lub w połączeniu z wybranymi silnikami. W celu uzyskania informacji na temat dostępności tego systemu w danym kraju, prosimy skonsultować się z lokalnym przedstawicielem Land Rovera. Niektóre funkcje wymagają karty SIM z odpowiednim abonamentem, który będzie wymagał przedłużenia po zakończeniu początkowego terminu, wyznaczonego przez przedstawiciela Land Rovera. Nie możemy zagwarantować, iż łączność mobilna będzie dostępna we wszystkich lokalizacjach.

Informacje i obrazy wyświetlane w powiązaniu z technologią InControl, w tym widoki i ekrany, podlegają aktualizacji oprogramowania, kontroli wersji i innym zmianom systemowym / wizualnym w zależności od wybranych opcji.