2015 to rok Land Rover Defender

2015 to rok Land Rover Defender


Rok celebracji rozpoczyna się od wyrysowania konturów modelu na plaży Red Wharf Bay, UK
ZOBACZ FILM

Defender jest uosobieniem wytrzymałości, siły i co najważniejsze zdolności pokonywania najtrudniejszych przeciwności.

GERRY MCGOVERN
DYREKTOR DESIGNU LAND ROVER

TU SIĘ WSZYSTKO ZACZEŁO

1947 jest rokiem narodzin Defendera. Właśnei wtedy ujrzał on światło dzienne i pokazał światu czym jest samochód terenowy wielozadaniowy mogący dojechać praktycznie wszędzie.

PATRZĄC W PRZÓD

Defender w 2015 roku zyskuje trzy limitowane wersje. Heritage oraz Adventure to modele odnoszace się o korzeni modelu a wersja Autobiography to luksus bez wpływu na własności terenowe.

DEFENDER DZIŚ

Świętuj z nami 67 lat pracy Land Rovera na całym świecie. Nasz tworzący historię model został w roku 1990 przechrzczony i wtedy przybrał swoją dzisiejsza nazwę Defender.

NOWE HORYZONTY

Produkcja Defendera w UK wchodzi w ostateczną fazę. 2015 jest rokiem celebracji naszej ikony a zaraz wstępem do prezentacji zupełnie nowej rodziny Defenderów.

DZIEDZICTWO

Limitowana edycja HERITAGE

Limitowana edycja HERITAGE

Każda z trzech limitowanych wersji Defendera znajduje odzwierciedlenie w historii modelu. Wersja Heritage inspirowana jest modelem Serii I i stylistycznie w dużym stopniu nawiązuje do tego modelu posiadając jednak udogodnienia z współczesnej wersji. Heritage to limitowany, kolekcjonerski model produkowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy.
SZCZEGÓLY DESIGNU

SZCZEGÓLY DESIGNU

Grill przedni to bardzo charakterystyczny element nawiązujący do pierwszej serii modelu. Kolejnym z elementów jest bardzo charakterystyczny lakier Grasmere Green nawiązujący do lakieru na pierwszym samochodzie Land Rover oraz oznaczenie HUE 166 wywodzące się z rejestracji pierwszej wyprodukowanej sztuki Land Rovera. Wnętrze obszyte jest materiałem w kolorze Almond oraz posiada oznaczenia charakterystyczne dla pierwszej serii.
Początek historii

Początek historii

Land Rover Serii I zadebiutował 30 kwietnia 1948. Wyprodukowany został w Solihull z aluminium pozostałego po produkcji samolotów wojennych.