FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ

WYBIERAJ Z SZEROKIEJ PALETY FUNKCJI ZAPROJEKTOWANYCH ABY PODRÓŻOWANIE I PARKOWANIE BYŁY ŁATWE I BEZPIECZNE
OBEJRZYJ FILM
POWRÓT DO INFORMACJI OGÓLNYCH NA TEMAT INCONTROL

TOP
JAZDA

Bądź zawsze spokojny i bezpieczny dzięki nowoczesnym systemom wspomagającym jazdę

FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE JAZDĘ
HAMOWANIE AWARYJNE (AUTONOMICZNE HAMOWANIE AWARYJNE)
System po wykryciu możliwości kolizji z innym samochodem wyświetla ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe aby ostrzec kierowcę i wymusić hamowanie. Jeśli kierowca nie zareaguje na sygnały, samochód automatycznie rozpocznie hamowanie w celu zmniejszenia skutków ewentualnej kolizji*.
UKŁAD UTRZYMUJĄCY POJAZD NA WYBRANYM PASIE RUCHU
Jeśli na autostradzie użytkownik przypadkowo zjedzie z zajmowanego pasa ruchu, wówczas jego Land Rover nie tylko przekaże ostrzeżenie o problemie, ale również bezpiecznie nakieruje z powrotem na właściwy pas.
OBEJRZYJ FILM
yt:CvVHbeEO0-I
SYSTEM MONITOROWANIA STOPNIA ZMĘCZENIA KIEROWCY
System monitorowania stopnia zmęczenia kierowcy wykrywa moment, w którym użytkownik robi się śpiący lub zmęczony, kiedy to wysyła wczesne ostrzeżenie, sugerując krótki odpoczynek.
OBEJRZYJ FILM
yt:RMjQuvCG1-8
SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH
System rozpoznawania znaków drogowych wyświetla komunikaty o zmianach w ograniczeniu prędkości i inne znaki drogowe na tablicy rozdzielczej.
OBEJRZYJ FILM
yt:HQP1skFYgE8
AKTYWNY TEMPOMAT Z ASYSTENTEM JAZDY W KORKU
Po ustawieniu prędkości przejazdowej, oraz dystansu od pojazdów z przodu, uzyskuje się automatyczne dostosowanie do spowolnionego ruchu na drodze.
OBEJRZYJ FILM
yt:5UJjk4qY0Ms
INTELIGENTY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO
W przypadku wykrycia zagrożenia zderzeniem z pojazdem z przodu, system wyświetla zawiadomienie o konieczności natychmiastowego użycia hamulca. Jeśli użytkownik nie reaguje, system powoduje zadziałanie hamulców w celu złagodzenia skutków ewentualnego zderzenia.*
ASYSTENT MONITOROWANIA MARTWEGO POLA
Gdy samochód wykryje znajdujący się w martwym polu inny pojazd, gdy użytkownik zaczyna zmieniać pas, wówczas system wywiera na koło kierownicy dokładnie obliczoną, przeciwną siłę - bezpiecznie kierując samochód z dala od kierunku jazdy zbliżającego się innego pojazdu.
OBEJRZYJ FILM
yt:D_Qvu-OISAs
SYSTEM WYKRYWANIA PRZESZKÓD PODCZAS COFANIA
System monitorowania ruchu za pojazdem ostrzega klienta o pojazdach, pieszych i/ lub innych zagrożeniach zbliżających się z dowolnej strony samochodu. System wydaje ostrzeżenia dźwiękowe i wizualne, informując użytkownika o przeszkodach, nawet w sytuacji ograniczonej widoczności.
OBEJRZYJ FILM
yt:EE-1c2cKbII
PARKOWANIE

Wyszukaj miejsce i zaparkuj bez problemów

FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE PARKOWANIE
WSPOMAGANIE PARKOWANIA 360°
Czujniki parkowania zlokalizowane z przodu, z tyłu oraz z boku pojazdu zapewniają przekazywane w czasie rzeczywistym informacje wzrokowe i dźwiękowe określające odległość od przeszkód znajdujących się wokół pojazdu.
ASYSTENT PARKOWANIA
Asystent parkowania ułatwia parkowanie równoległe i prostopadłe poprzez kierowanie pojazdem użytkownika przy wjeździe na miejsce parkingowe i przy opuszczaniu go. Należy wrzucić bieg i kontrolować prędkość. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami graficznymi i słownymi.
OBEJRZYJ FILM
yt:XzeMsQXWBgE
TRYB KAMERKI 360°
Układ Surround Camera System pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się dookoła auta na ekranie dotykowym dzięki kamerze pracującej w trybie 360 stopni, dzięki czemu różnego rodzaju takie manewry jak parkowanie wzdłuż krawężnika bądź też wjazd i wyjazd z ciasnych przestrzeni czy pokonywanie skrzyżowań stają się o wiele łatwiejsze.
OBEJRZYJ FILM
yt:9nq4wzbMTE0
SYSTEM BEZPIECZNEGO OPUSZCZANIA POJAZDU
Ostrzegawcza lampka w tylnych drzwiach czuwa nad bezpiecznym opuszczeniem pojazdu przez pasażerów informując o zbliżających się pojazdach lub innych niebezpieczeństwach.
OBEJRZYJ FILM
yt:hElNWi3fhvw
KAMERA COFANIA

Aby włączyć funkcję jazdy i parkowania Asystenta kierowcy InControl, możliwy jest następujący wybór opcji kamery.

Kamera cofania ułatwia parkowanie na ciasnych miejscach parkingowych. Linie reprezentujące obrys pojazdu i przewidywana ścieżka najazdu nałożone są na obraz widoku za pojazdem i wyświetlane na ekranie dotykowym.

TRYB KAMERKI 360°

Układ Surround Camera System pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się dookoła auta na ekranie dotykowym dzięki kamerze pracującej w trybie 360 stopni, dzięki czemu różnego rodzaju takie manewry jak parkowanie wzdłuż krawężnika bądź też wjazd i wyjazd z ciasnych przestrzeni czy pokonywanie skrzyżowań stają się o wiele łatwiejsze.

*System inteligentnego hamowania awaryjnego jest gotowy do użycia i aktywny w zakresie prędkości od 10 km/h do 160 km/h.

Podczas wprowadzania systemu InControl, poszczególne opisywane cechy mogą stanowić wyposażenie opcjonalne i/ lub być zależne od danego rynku lub zastosowanej jednostki napędowej. Należy skontaktować się z lokalnym sprzedawcą samochodów marki Land Rover w celu ustalenia dostępności i pełnych zasad i warunków obowiązujących w kraju użytkownika. Niektóre z funkcji wymagają odpowiedniej karty SIM z towarzyszącą jej właściwą umową na transmisję danych, która wymagać może przedłużenia po upływie wstępnego okresu, na jaką została początkowo zawarta. Łączność z siecią mobilną może być niemożliwa w niektórych lokalizacjach.

ZASADY I WARUNKI
Należy zapoznać się z zasadami i warunkami użytkowania Systemu Land Rover InControl oraz informacjami dotyczącymi ochrony danych.
Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.
Konfigurator
Wykorzystaj nasz konfigurator aby stworzyć swój idealny samochód
Znajdź Dilera
Znajdź lokalnego przedstawiciela marki Land Rover, który pomoże w rejestracji konta InControl