ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGANIA KIEROWCY (ADAS)

TE OPCJONALNE FUNKCJE SĄ DOSTĘPNE OSOBNO LUB JAKO CZĘŚĆ PAKIETU WSPOMAGANIA KIEROWCY. PAKIETY I FUNKCJE ZALEŻĄ OD POJAZDU
Evoque wjeżdżający na miejską drogę

FUNKCJE WSPOMAGANIA JAZDY

Konfigurowalna funkcja, która łączy w sobie cztery funkcje wspomagania kierowcy: Ostrzeżenie przed kolizją z przodu, asystent utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości i ostrzeżenie o zmianie ograniczenia prędkości.

Widok prędkościomierza w przybliżeniu
Widok prędkościomierza w przybliżeniu

FUNKCJE WSPOMAGANIA JAZDY

InControl obejmuje standardowe i opcjonalne funkcje wspomagania jazdy, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego Land Rovera, zapewniając najbezpieczniejszą możliwą jazdę, gdziekolwiek się wybierzesz. Skontaktuj się z dealerem, aby odkryć opcje, które są dla Ciebie najlepsze.

Ikona tempomatu adaptacyjnego

ADAPTACYJNY TEMPOMAT

Ustaw prędkość jazdy i odległość od poprzedzających pojazdów, aby pojazd automatycznie dostosowywał się do zmieniającego się ruchu.
Ikona hamowania awaryjnego

HAMOWANIE AWARYJNE

System hamowania awaryjnego może pomóc w zapobieganiu kolizjom z innymi pojazdami, pieszymi lub rowerami. Wyświetla ostrzeżenie w przypadku zbliżającej się kolizji i automatycznie uruchamia hamulce, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania.
Ikona asystenta utrzymania pasa ruchu

SYSTEM WSPOMAGAJĄCY UTRZYMANIE PASA RUCHU

Asystent utrzymania pasa ruchu wykrywa niezamierzone zjechanie pojazdu z pasa ruchu i przykłada korygujący moment na kierownicę, zachęcając kierowcę do powrotu na poprawny pas ruchu.
Ikona asystenta martwego pola

ASYSTENT MARTWEGO POLA

Asystent martwego pola 2 pomaga bezpieczniej zmieniać pas ruchu, zapalając małą lampkę ostrzegawczą w lusterku bocznym, jeśli pojazd wykryje inny pojazd w martwym polu. Dodatkowa korekta układu kierowniczego zachęca do odjechania pojazdem w przypadku wykrycia potencjalnej kolizji.
Stylizowana grafika Land Rover rozpoznawania znaków drogowych

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH Z ADAPTACYJNYM OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI

Wyraźnie wyświetla ograniczenia prędkości i znaki zakazu wyprzedzania na tablicy wskaźników lub opcjonalnym wyświetlaczu Head-up. Po aktywacji, adaptacyjny ogranicznik prędkości wykorzystuje funkcję rozpoznawania znaków drogowych3 , aby odpowiednio dostosować prędkość pojazdu.
Stylizowana grafika Land Rover monitorowania stanu kierowcy

SYSTEM MONITORUJĄCY ZMĘCZENIE KIEROWCY

System monitorowania zmęczenia kierowcy wykrywa, czy kierowca zaczyna odczuwać senność, monitorując ruchy kierownicy, pedału hamulca i przepustnicy, aby odpowiednio wcześnie ostrzec o konieczności zrobienia przerwy.
Stylizowana grafika Land Rover systemu ostrzegania przed kolizją z tyłu

MONITOR KOLIZJI Z TYŁU

System monitorowania kolizji z tyłu może wykryć, że pojazd zbliżający się z tyłu nie zwalnia i stanowi potencjalne zagrożenie kolizją. System podejmie wówczas próbę ostrzeżenia kierowcy o konieczności hamowania poprzez automatyczne włączenie świateł awaryjnych.

FUNKCJONALNOŚCI PARKOWANIA

Pomagają manewrować Land Roverem w ciasnych miejskich miejscach parkingowych. Skontaktuj się ze swoim dealerem, aby odkryć opcje, które są dla Ciebie najlepsze.

System wspomagania parkowania Defender

KAMERY 3D SURROUND

Kamera 3D Surround pozwala zobaczyć więcej. Nowa, trójwymiarowa perspektywa zewnętrzna wraz z 360-stopniowym widokiem pojazdu z góry pomagają pewnie manewrować, a widok terenowy, w tym innowacyjny ClearSight Ground View, zapewniają precyzję podczas pokonywania różnych terenów.
Ikona przednich i tylnych czujników parkowania

PRZEDNI I TYLNY SYSTEM CZUJNIKÓW PARKOWANIA

Jeszcze łatwiejsze manewrowanie. Czujniki umieszczone w przednim i tylnym zderzaku są aktywowane ręcznie lub po wybraniu biegu wstecznego. Podczas parkowania ekran dotykowy i informacje dźwiękowe wskazują, jak blisko przeszkód się znajdujesz.
Ikona systemu wykrywania ruchu przecinającego drogę cofania

SYSTEM WYKRYWANIA RUCHU PRZECINAJĄCEGO DROGĘ COFANIA

System wykrywania ruchu przecinającego drogę cofania ostrzega o pojazdach, pieszych lub innych zagrożeniach zbliżających się z dowolnej strony. Jest to szczególnie przydatne podczas cofania z zatoki parkingowej.
Ikona bezpiecznego wysiadania

SYSTEM BEZPIECZNEGO WYJŚCIA

System bezpiecznego wyjścia pomaga pasażerom zachować bezpieczeństwo podczas wysiadania z pojazdu, zapewniając podświetlane ostrzeżenie w drzwiach w przypadku wykrycia zbliżającego się zagrożenia, takiego jak przejeżdżające pojazdy lub rowerzyści.

ZAPROJEKTUJ WŁASNY EGZEMPLARZ

Dopasuj pojazd do swoich potrzeb.

Range Rover

RANGE ROVER

Niezrównane wyrafinowanie i luksus.
Range Rover Sport

RANGE ROVER SPORT

Żywiołowy. Dynamiczny. Bezkompromisowy.
Range Rover Velar

RANGE ROVER VELAR

Awangardowy Range Rover.
Range Rover Evoque

RANGE ROVER EVOQUE

Porywający charakter.
Discovery

DISCOVERY

Najbardziej wszechstronny siedmiomiejscowy SUV.
DISCOVERY SPORT

DISCOVERY SPORT

Wszechstronny kompaktowy SUV.
DEFENDER

DEFENDER

Zdolny do wielkich rzeczy.
Range Rover

RANGE ROVER

Niezrównane wyrafinowanie i luksus.
Range Rover Sport

RANGE ROVER SPORT

Żywiołowy. Dynamiczny. Bezkompromisowy.
Range Rover Velar

RANGE ROVER VELAR

Awangardowy Range Rover.
Range Rover Evoque

RANGE ROVER EVOQUE

Porywający charakter.
Discovery

DISCOVERY

Najbardziej wszechstronny siedmiomiejscowy SUV.
DISCOVERY SPORT

DISCOVERY SPORT

Wszechstronny kompaktowy SUV.
DEFENDER

DEFENDER

Zdolny do wielkich rzeczy.

1Ważne: pojazdy na rynkach objętych regulacjami GSR II i/lub NCAP, takich jak Polska, powracają do trybu " Wysokiego" po każdym uruchomieniu. Niezależnie od rynku, ustawienia wybrane przez kierowcę w trybie "Niestandardowym" zostają zapamiętane przez pojazd. GSRII (General Safety Regulation II) to przepisy dotyczące bezpieczeństwa, które weszły w życie dla nowych modeli w 2022 r. i będą miały zastosowanie do modeli już wprowadzonych na rynek w 2024 r.
2Asystent martwego pola może pomóc w zapobieganiu kolizjom. Jeśli pojazd wykryje inny samochód w martwym polu, gdy zaczniesz zmieniać pas ruchu, dodatkowa korekta układu kierowniczego zachęci Cię do wycofania pojazdu w przypadku wykrycia potencjalnej kolizji.
3Dostępne tylko z Pivi Pro.  

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz i korzystaj z aplikacji iGuide.
Pobierz iGuide na Apple.
Pobierz iGuide na Androida..  

Funkcje opcjonalne i ich dostępność mogą różnić się w zależności od specyfikacji pojazdu (modelu i układu napędowego) i rynku lub wymagać instalacji innych funkcji w celu ich zamontowania. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z dealerem lub skonfiguruj swój pojazd online.  

Kierowcy powinni korzystać z funkcji w samochodzie tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne. Kierowcy muszą zapewnić pełną kontrolę nad pojazdem przez cały czas.