LAND ROVER PONOWNIE NAPĘDZA MISTRZOSTWA POLSKI W KITESURFINGU I WINGFOILU

LAND ROVER PONOWNIE NAPĘDZA MISTRZOSTWA POLSKI W KITESURFINGU I WINGFOILU

DRUGI ROK Z RZĘDU BRYTYJSKA MARKA ZOSTAŁA TYTULARNYM PARTNEREM MISTRZOSTW POLSKI W KITESURFINGU I WINGFOILU. PIERWSZE ZAWODY CYKLU LAND ROVER KITE CUP ODBYŁY SIĘ W REWIE I PRZYCIĄGNĘŁY TŁUMY FANÓW SPORTÓW WODNYCH. 100 ZŁ ZE WPISOWEGO KAŻDEGO ZAWODNIKA JEST PRZEZNACZANE NA OCHRONĘ BAŁTYKU I FUNDACJĘ MARE.

Land Rover Kite Cup to zawody z cyklu pucharu i mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu, które rozpoczęły się już w połowie czerwca. Inauguracyjne zawody odbyły się na cyplu Rewskim, który przywitał zawodników oraz fanów kitesurfingu słońcem i stabilnym wiatrem. Dzięki temu rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: Freestyle, Formula Kite, A’s, a także po raz drugi w historii - dyscyplinę Wingfoil. W rywalizacji – Mistrzostwach Polski we Freestylu, w kategorii Open Mężczyzn po raz 6. Mistrzostwo Polski zdobył Marek Rowiński, zaś wśród kobiet po tytuł Mistrzyni Polski po raz pierwszy sięgnęła Alina Ungeheuer. Najlepszym zawodnikiem do lat 18-tu okazał się Jakub Kapturski.

Kolejne zawody zaplanowano w dniach 22-24 lipca w Jastarni, gdzie odbędzie się Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski w Wingfoilu. Wielki finał cyklu rozpocznie się 11 sierpnia w Pucku, gdzie odbędą się zmagania o Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski
w Formule Kite i Wingfoilu.

Land Rover Kite Cup to zawody z cyklu pucharu i mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu

Dla uczestników wydarzeń Land Rover przygotował specjalną strefę, w której można skorzystać z jazd testowych i poznać modele brytyjskiego producenta. Wszyscy odwiedzający strefę Land Rovera mogą skorzystać także ze strefy relaksu, z której można obserwować zmagania sportowców.

- Kitesurfing, tak jak samochody Land Rover jest dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat, którzy nie przestają odkrywać. Widzimy, że pasujemy do emocji, które generuje ten sport i dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i odgrywamy jeszcze większą rolę będąc partnerem tytularnym imprezy – komentuje Łukasz Goździor - Dyrektor Marketingu i PR, Jaguar Land Rover Polska.

Kitesurferzy na rzecz Bałtyku


W tym roku organizatorzy przekazują 100 zł od wpisowego każdego zawodnika. Zebrana kwota będzie przeznaczona na działania statutowe Fundacji MARE i ochronę Morza Bałtyckiego. W tej edycji powstał nowy portal bezpiecznybaltyk.com, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat ochrony tego akwenu, a także poradnik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi znajdą tam przystępne infografiki, zaś nauczyciele - scenariusze lekcji o Bałtyku.

W tym roku organizatorzy przekazują 100 zł od wpisowego każdego zawodnika. Zebrana kwota będzie przeznaczona na działania statutowe Fundacji MARE i ochronę Morza Bałtyckiego.