NOWY RANGE ROVER SPORT: POTĘŻNY, ZELEKTRYFIKOWANY I WYDAJNY

NOWY RANGE ROVER SPORT: POTĘŻNY, ZELEKTRYFIKOWANY I WYDAJNY

WYJĄTKOWY CHARAKTER NOWEGO RANGE ROVERA JEST UKSZTAŁTOWANY PRZEZ JEGO WYBITNĄ DYNAMIKĘ JAZDY ORAZ MOCNĄ I WYDAJNĄ GAMĘ UKŁADÓW NAPĘDOWYCH. UMOŻLIWIA TO DZIAŁAJĄCY W HARMONII ZESTAW ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII, ZAPEWNIAJĄCY NOWEMU RANGE ROVEROWI SPORT UNIKALNE, DYNAMICZNE SPORTOWE OSIĄGI. JUŻ W DRUGIEJ POŁOWIE MAJA BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ GO W POLSCE.

Na czele nowej gamy układów napędowych w technologii PHEV o rozszerzonym zasięgu stoi wydajny model P510e. Zapewnia on robiącą wrażenie równowagę między mocą i natychmiastową reakcją za sprawą sześciocylindrowego silnika benzynowego Ingenium, silnika elektrycznego o mocy 105 kW i akumulatora o pojemności 38,2 kWh, co w połączeniu daje 510 KM.

Asortyment pojazdów zelektryfikowanych obejmuje wybór hybryd typu plug-in z napędem benzynowo-elektrycznym oraz typu mild hybrid z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, natomiast niemal bezgłośny napęd elektryczny pojawi się w 2024 roku – dzięki temu luksusowy SUV będzie miał wybór napędu dopasowany do każdego klienta.

Dla typowych dla Range Rovera Sport osiągów dostępny jest nowy silnik P530 V8 Twin Turbo o mocy 530 KM, 750 Nm momentu obrotowego i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy z włączoną funkcją Dynamic Launch, co dorównuje poprzedniemu Range Roverowi Sport SVR, zapewniając jednocześnie 17-procentową poprawę wydajności w porównaniu ze starym V8.

WYJĄTKOWY CHARAKTER NOWEGO RANGE ROVERA JEST UKSZTAŁTOWANY PRZEZ JEGO WYBITNĄ DYNAMIKĘ JAZDY ORAZ MOCNĄ I WYDAJNĄ GAMĘ UKŁADÓW

Asertywny, nowoczesny design

Spektakularne proporcje podkreślają budzący emocje design Range Rovera Sport z naprężoną powierzchnią, dynamiczną postawą i natychmiast rozpoznawalną sylwetką, doskonale zaakcentowaną muskularnymi proporcjami – stwarzając wrażenie, że pojazd jest gotowy do jazdy. Minimalistyczny design nowego Range Rovera Sport rozciąga się także do jego całkowicie odnowionego wnętrza. Nowa, przypominająca kokpit interpretacja charakterystycznej dla Range Rovera Command Driving Position, najnowsze udogodnienia i technologie wspomagające kierowcę oraz najszlachetniejsze materiały sprawiają, że każda jazda staje się niezapomnianym przeżyciem.

Asertywny, nowoczesny design

Bezkonkurencyjne możliwości

Nowy Range Rover Sport to najbardziej dynamicznie sprawna wersja luksusowego SUV-a wyczynowego Land Rovera oraz najbardziej kompetentna poza utwardzonymi drogami, wykorzystująca najnowszy inteligentny napęd na wszystkie koła (iAWD) oraz integrująca najnowsze innowacje i technologie terenowe Land Rovera w celu zapewnienia szerokich możliwości dynamicznych.

W nowym Range Roverze Sport debiutuje system Adaptive Off-Road Cruise Control, który pomaga kierowcom nawigować w trudnym terenie, utrzymując stały postęp zgodnie z warunkami podłoża. Kierowcy mogą wybierać spośród czterech komfortowych ustawień, a system inteligentnie dostosowuje prędkość, co pozwala człowiekowi skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Już w drugiej połowie maja importer – Inchcape JLR Poland, zaplanował oficjalne pokazy Nowego Range Rover Sporta dla mediów jak i dla dealerów i ich klientów. Szczegółowy harmonogram premier można znaleźć u poszczególnych dealerów sieci Land Rover w Polsce.

Bezkonkurencyjne możliwości