Zawieszenie – źródło znakomitych właściwości terenowych SUV-ów Land Rover

Zawieszenie – źródło znakomitych właściwości terenowych SUV-ów Land Rover

Zawieszenie SUV-ów Land Rover jest jednym z kluczowych czynników odpowiedzialnych za doskonałe właściwości terenowe. Wysoki komfort jazdy na asfalcie to także zasługa zaawansowanych rozwiązań zastosowanych w obrębie zawieszenia. W efekcie samochody Land Rover mogą zaoferować wygodną podróż na autostradach, sprawnie przemieszczać się w ruchu miejskim, a także umożliwić jazdę w miejscach, gdzie prawdopodobnie nigdy nie powstaną drogi utwardzone.

Adaptacyjne funkcje zawieszenia

Dzięki adaptacyjnym funkcjom zawieszenia parametry pracy wszystkich podzespołów mogą zostać idealnie dobrane do warunków, w jakich porusza się aktualnie Land Rover.

Rozwiązania zastosowane w zawieszeniu poszczególnych modeli wpływają na wyjątkową wszechstronność każdego z nich. Dzięki temu na przykład rodzinny SUV Discovery Sport może zaoferować zwrotność dorównującą samochodom kompaktowym i wysoki komfort, mimo wysokiego, przestronnego nadwozia. To czyni go niezwykle użytecznym i wygodnym w ruchu miejskim. Range Rover Sport jest natomiast w stanie zapewnić charakterystykę jazdy zbliżoną do luksusowego samochodu sportowego. Niezależnie od tego, zawieszenie każdego modelu pozwala na poruszanie się w wymagającym terenie.

Zawieszenie w SUV-ach Land Rover jest regulowane poprzez zaawansowane systemy, takie jak m.in. Adaptive Dynamics. Steruje on pracą podzespołów, ograniczając przechyły nadwozia podczas jazdy i dobierając poziom tłumienia nierówności do stanu nawierzchni. Rezultatem jest poprawa komfortu jazdy i pewności prowadzenia w zróżnicowanych warunkach drogowych, a także pełna swoboda jazdy poza asfaltem. Na uwagę zasługuje też system Dynamic Response Pro i układ skrętnych kół tylnej osi, które pozwalają największym luksusowym SUV-om prowadzić się niezwykle pewnie, mimo wysokiej masy własnej.

Zawieszenie do komfortowych podróży i wypoczynku w terenie

Połączenie terenowych i drogowych możliwości zawieszenia stwarza nieograniczone możliwości w życiu zawodowym oraz prywatnym. Luksusowe SUV-y Land Rover pozwalają wygodnie poruszać się w miejscach, gdzie infrastruktura drogowa nie jest jeszcze dostępna. Dzięki temu ułatwiają m.in. nadzorowanie powstających inwestycji. Po pracowitym tygodniu można natomiast wyrwać się z całą rodziną nad jezioro i zaparkować tuż przy jego brzegu. W efekcie wypoczynek rozpoczyna się natychmiast po dotarciu na miejsce – bez potrzeby przenoszenia sprzętów sportowych i rekreacyjnych z miejsca, gdzie należałoby pozostawić samochód, ponieważ skończyła się droga.

Powiązane artykuły

Zawieszenie pneumatyczne
– czym jest i jak działa?

Zawieszenie pneumatyczne znacząco zwiększa komfort jazdy. Ustawienia zawieszenia pneumatycznego są na bieżąco dobierane do stanu drogi, a jego praca przekłada się na wyjątkowo wysoką skuteczność w amortyzowaniu nierówności nawierzchni. Możliwość regulacji parametrów zawieszenia pozwala szybko dostosować samochód również do sportowego prowadzenia lub jazdy w terenie. Korzyści tego rozwiązania przekładają się także na możliwości załadunkowe – obniżenie prześwitu ułatwia pakowanie bagaży, a zawieszenie stale utrzymuje swoją wysokość niezależnie od obciążenia.
<a href="https://www.landrover.pl/zawieszenie/zawieszenie-pneumatyczne-jak-dziala-uf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">Zawieszenie pneumatyczne <br>– czym jest i jak działa?</a>

Zawieszenie adaptacyjne
– czym jest i jak działa?

Zawieszenie adaptacyjne pozwala na zwiększenie wszechstronności samochodu. Elementy zawieszenia adaptacyjnego są projektowane tak, aby zapewnić możliwość zmiany ich ustawień. Na podstawie odczytów z czujników parametry zawieszenia są na bieżąco adaptowane do stanu nawierzchni oraz stylu prowadzenia kierowcy. Dzięki temu samochód wyposażony w zawieszenie adaptacyjne może zapewnić zarówno doskonałą precyzję prowadzenia podczas dynamicznej jazdy w zakrętach, jak i zachować wysoki komfort w trakcie spokojnej podróży.
<a href="https://www.landrover.pl/zawieszenie/zawieszenie-adaptacyjne-jak-dziala-uf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">Zawieszenie adaptacyjne<br> – czym jest i jak działa?</a>

Samochód wyprawowy
– jaki model wybrać?

Samochód wyprawowy to rodzaj terenówki, która powinna oferować znacznie więcej niż tylko możliwość uprawiania off-roadu w każdych warunkach. Wyprawy wiążą się często z pokonywaniem znacznych odległości na drogach utwardzonych. Dlatego samochód wyprawowy musi zapewniać także odpowiedni komfort i wygodę jazdy na asfalcie. Każda wyprawa terenowa wiąże się również z koniecznością przewozu dużej ilości sprzętu. W efekcie niezbędne jest przestronne wnętrze z dużym bagażnikiem. Samochód wyprawowy powinien być wszystkim, co potrzebne w trakcie wyprawy. Musi więc być wyposażony w niezbędne akcesoria, umożliwiające m.in. wygodny nocleg, zachowanie higieny, poradzenie sobie w skrajnie trudnym terenie, a także wiele innych niezbędnych rzeczy.
<a href="https://www.landrover.pl/typy-i-przeznaczenie/samochod-wyprawowy-uf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">Samochód wyprawowy <br>– jaki model wybrać?</a>