NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA

Z OKAZJI 75-LECIA MARKI BRYTYJSKI PRODUCENT STWORZYŁ LIMITOWANĄ EDYCJĘ KULTOWEGO DEFENDERA, KTÓREGO WYRÓŻNIAJĄ ORYGINALNE DETALE I NIEPOWTARZALNY KOLOR GRASMERE GREEN. SAMOCHÓD DOSTĘPNY JEST ZARÓWNO W WERSJI 90 JAK I 110.

W 1948 roku na Amsterdam Motor Show wprowadzona została Seria I. W tym roku Land Rover obchodzi swoją rocznicę poprzez wypuszczenie na rynek 75-tej edycji limitowanej Defendera.

75-ta edycja limitowana Defendera, dostępna jest w wersjach nadwozia 90 lub 110. Posiada ekskluzywny motyw nadwozia z oryginalnymi detalami, a jubileuszowy model wykończony został kultowym zielonym kolorem Grasmere Green z dopasowanymi kolorystycznie felgami i wnętrzem.

Grasmere Green po raz pierwszy wprowadzony został do zewnętrznego wykończenia linii Defender – barwy zarezerwowanej wyłącznie dla 75-tej edycji limitowanej – z 20-calowymi aluminiowymi felgami również w kolorze Grasmere Green z dopasowanymi nakładkami środkowymi. Uzupełnieniem nadwozia jest niepowtarzalna grafika 75 Years, zderzaki Ceres Silver oraz przyciemniane szyby Privacy Glass.

Trwałe i wszechstronne wnętrze Defendera poddane zostało podobnym zabiegom, a poprzecznica Cross Car Beam wykończona została matową farbą proszkową Grasmere Green i laserowo wytrawionymi detalami na nakładkach końcowych. Fotele wykończone zostały materiałem Resist Ebony, a oryginalna dźwignia zmiany biegów o kształcie kija hokejowego, znajdująca się na konsoli środkowej, wykonana została z Robustec – najbardziej wytrzymałego materiału dostępnego w Defenderze.

„Klienci z całego świata zakochali się w nowym Defenderze od momentu jego wypuszczenia na rynek, a popyt na ten model pozostaje niezwykle wysoki" komentuje Stuart Frith, Główny Inżynier Defendera i dodaje: "Dzięki kolorystyce i detalom, nowa edycja limitowana oddaje ducha minionych 75 lat, a także łączy go z innowacyjną technologią, jak np. mocą Hybrid Electric, Configurable Terrain Response, bezprzewodowym oprogramowaniem i niezrównaną sprawnością w terenie.”

Edycja limitowana opiera się na wysoko wyspecjalizowanym HSE, z kompleksowym wyposażeniem standardowym. Innowacyjna technologia obejmuje również kamerę 3D Surround, technologię Configurable Terrain Response, system nagłośnienia Meridian Sound System, oświetlenie przednie Matrix LED, 11,4-calowy system Infotainment Pivi Pro, wyświetlacz Head-Up i ładowarkę bezprzewodową Wireless Device Charger.

Wszystkie modele 75-tej edycji limitowanej posiadają też składany dach z tkaniny lub opcję przesuwnego dachu panoramicznego, a najwyższy komfort użytkowania zapewniają podgrzewane elektrycznie 14-kierunkowe fotele kierowcy i pasażera, podgrzewana kierownica i trójstrefowy system klimatyzacji. Elektrycznie rozkładany hak holowniczy i opony całoroczne mogą być dodatkowo wybierane jako opcje zwiększające wydajność.

Układ napędowy obejmuje potężną i wydajną hybrydę elektryczną P400e (PHEV) jako dodatek do opcji benzynowej i oleju napędowego P400 i D300 Ingenium, które wykorzystują technologię miękkiego układu hybrydowego (MHEV) w celu optymalizacji dostarczania mocy i oszczędności paliwa poprzez wykorzystanie energii normalnie traconej podczas zwalniania i hamowania.

Wyjątkowość limitowanej edycji Defendera sprawia, że jest to model kolekcjonerski, wypuszczy na rynek wraz z całą gamą nowych spersonalizowanych produktów marki Land Rover uświetniających ten historyczny moment.

W całej kolekcji Lifestyle pojawia się motyw kolorystyczny Grasmere Green i oferuje ona szeroką gamę produktów, w tym minimalistyczny unikatowy zegarek z dwoma paskami, funkcjonalny plecak i odzież z niepowtarzalną grafiką 75 Years i innymi oryginalnymi szczegółami.

Defender zdobył ponad 50 światowych nagród, w tym samochód Top Gear roku 2020, SUV MotorTrend roku 2021 i najlepszy SUV Autocar roku 2020, a także 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP Safety Rating.

NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA
NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA
NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA
NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA