NOWA LIMITOWANA EDYCJA DEFENDERA TO PRZEŁOMOWY MODEL LAND ROVERA

Z OKAZJI 75-LECIA MARKI BRYTYJSKI PRODUCENT STWORZYŁ LIMITOWANĄ EDYCJĘ KULTOWEGO DEFENDERA, KTÓREGO WYRÓŻNIAJĄ ORYGINALNE DETALE I NIEPOWTARZALNY KOLOR GRASMERE GREEN. SAMOCHÓD DOSTĘPNY JEST ZARÓWNO W WERSJI 90 JAK I 110.

W 1948 roku na Amsterdam Motor Show wprowadzona została Seria I. W tym roku Land Rover obchodzi swoją rocznicę poprzez wypuszczenie na rynek 75-tej edycji limitowanej Defendera.

75-ta edycja limitowana Defendera, dostępna jest w wersjach nadwozia 90 lub 110. Posiada ekskluzywny motyw nadwozia z oryginalnymi detalami, a jubileuszowy model wykończony został kultowym zielonym kolorem Grasmere Green z dopasowanymi kolorystycznie felgami i wnętrzem.

Grasmere Green po raz pierwszy wprowadzony został do zewnętrznego wykończenia linii Defender – barwy zarezerwowanej wyłącznie dla 75-tej edycji limitowanej – z 20-calowymi aluminiowymi felgami również w kolorze Grasmere Green z dopasowanymi nakładkami środkowymi. Uzupełnieniem nadwozia jest niepowtarzalna grafika 75 Years, zderzaki Ceres Silver oraz przyciemniane szyby Privacy Glass.

Trwałe i wszechstronne wnętrze Defendera poddane zostało podobnym zabiegom, a poprzecznica Cross Car Beam wykończona została matową farbą proszkową Grasmere Green i laserowo wytrawionymi detalami na nakładkach końcowych. Fotele wykończone zostały materiałem Resist Ebony, a oryginalna dźwignia zmiany biegów o kształcie kija hokejowego, znajdująca się na konsoli środkowej, wykonana została z Robustec – najbardziej wytrzymałego materiału dostępnego w Defenderze.

„Klienci z całego świata zakochali się w nowym Defenderze od momentu jego wypuszczenia na rynek, a popyt na ten model pozostaje niezwykle wysoki" komentuje Stuart Frith, Główny Inżynier Defendera i dodaje: "Dzięki kolorystyce i detalom, nowa edycja limitowana oddaje ducha minionych 75 lat, a także łączy go z innowacyjną technologią, jak np. mocą Hybrid Electric, Configurable Terrain Response, bezprzewodowym oprogramowaniem i niezrównaną sprawnością w terenie.”

Edycja limitowana opiera się na wysoko wyspecjalizowanym HSE, z kompleksowym wyposażeniem standardowym. Innowacyjna technologia obejmuje również kamerę 3D Surround, technologię Configurable Terrain Response, system nagłośnienia Meridian Sound System, oświetlenie przednie Matrix LED, 11,4-calowy system Infotainment Pivi Pro, wyświetlacz Head-Up i ładowarkę bezprzewodową Wireless Device Charger.

Wszystkie modele 75-tej edycji limitowanej posiadają też składany dach z tkaniny lub opcję przesuwnego dachu panoramicznego, a najwyższy komfort użytkowania zapewniają podgrzewane elektrycznie 14-kierunkowe fotele kierowcy i pasażera, podgrzewana kierownica i trójstrefowy system klimatyzacji. Elektrycznie rozkładany hak holowniczy i opony całoroczne mogą być dodatkowo wybierane jako opcje zwiększające wydajność.

Układ napędowy obejmuje potężną i wydajną hybrydę elektryczną P400e (PHEV) jako dodatek do opcji benzynowej i oleju napędowego P400 i D300 Ingenium, które wykorzystują technologię miękkiego układu hybrydowego (MHEV) w celu optymalizacji dostarczania mocy i oszczędności paliwa poprzez wykorzystanie energii normalnie traconej podczas zwalniania i hamowania.

Wyjątkowość limitowanej edycji Defendera sprawia, że jest to model kolekcjonerski, wypuszczy na rynek wraz z całą gamą nowych spersonalizowanych produktów marki Land Rover uświetniających ten historyczny moment.

W całej kolekcji Lifestyle pojawia się motyw kolorystyczny Grasmere Green i oferuje ona szeroką gamę produktów, w tym minimalistyczny unikatowy zegarek z dwoma paskami, funkcjonalny plecak i odzież z niepowtarzalną grafiką 75 Years i innymi oryginalnymi szczegółami.

Defender zdobył ponad 50 światowych nagród, w tym samochód Top Gear roku 2020, SUV MotorTrend roku 2021 i najlepszy SUV Autocar roku 2020, a także 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP Safety Rating.