SUV dla rodziny

SUV dla rodziny musi być samochodem uniwersalnym, pojemnym i bezpiecznym. Swobodna konfiguracja siedzeń, możliwość ciągnięcia przyczepy, klimatyzacja oczyszczająca powietrze z pyłków i smogu – to tylko wybrane cechy, na które warto zwrócić uwagę. Szukasz rodzinnego SUV-a? Sprawdź, dlaczego warto wybrać jeden z modeli marki Land Rover.

RODZINNE SUV-Y W OFERCIE LAND ROVERA

RANGE ROVER SV LWB

RANGE ROVER SV LWB

Powściągliwy na zewnątrz, niezrównanie luksusowy wewnątrz.
POZNAJ WERSJĘ: P530 AWD AUTOMATIC
RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY SWB

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY SWB

Nowoczesny i ekscentryczny, daleki od sztampy.
POZNAJ WERSJĘ: P510e AWD AUTOMATIC PHEV
RANGE ROVER HSE LWB 7-MIEJSCOWY

RANGE ROVER HSE LWB 7-MIEJSCOWY

Król luksusowej wszechstronności w kultowej brytyjskiej kolorystyce.
POZNAJ WERSJĘ: D350 AWD AUTOMATIC MHEV
RANGE ROVER SV LWB

RANGE ROVER SV LWB

Odważny i niepowtarzalny – dodatki motywu Serenity to nowy wymiar luksusu.
POZNAJ WERSJĘ: P530 AWD AUTOMATIC

Gama Land Rovera to dowód na to, że samochód rodzinny nie musi być kombi lub vanem. W tej roli znakomicie sprawdzi się nowoczesny pojazd typu SUV.

SUV-y Land Rovera, choć mają wiele wspólnych, przypisanych marce cech, to jednak różnią się między sobą. Przyjrzyjmy się trzem z nich: rodzinnej alternatywie dla najbardziej luksusowych limuzyn – Range Roverowi, modelowi Discovery o ogromnym wnętrzu i świetnych zdolnościach terenowych i nieco mniejszemu, ale niezwykle wszechstronnemu i praktycznemu Discovery Sport.

Land Rover Discovery Sport

Land Rover Discovery Sport bez wątpienia może rywalizować o palmę pierwszeństwa w rankingu wszechstronnych, kompaktowych SUV-ów dla rodziny. Chociaż model ten jest mniejszy w porównaniu z Discovery, ma możliwość przewozu do 7 osób, a pojemność jego bagażnika po złożeniu siedzeń sięga 1794 l DIN (1574 l VDA)*. Nawet kiedy korzystamy z miejsc w drugim rzędzie, wciąż pozostaje do dyspozycji duży, który jest na tyle wysoki, że możemy ustawić w nim w pionie kilka walizek. Co istotne, nawet w wersji 7-osobowej, z kompletem pasażerów model ten pozwala transportować bagaże. Podgrzewana kanapa z regulacją odsunięcia i pochylenia, i niesamowita ilość miejsca na głowę oraz nogi w drugim rzędzie siedzeń czyni samochód komfortową, relaksującą przestrzenią do spędzania wspólnego czasu. Land Rover Discovery Sport ma zaawansowany system napędu na cztery koła. W gamie są dostępne benzynowe i dieslowskie miękkie hybrydy MHEV z silnikami o pojemności 2,0 l i mocy od 163 do 290 KM, a także hybryda plug-in o mocy 309 KM.

DISCOVERY SPORT

Wszechstrony i kompaktowy SUV

– Zdolności terenowe i opanowanie w każdej sytuacji
– Nowoczesne technologie Clearsight
– Przemyślane rozwiązania dot. schowków i przechowywania bagażu
– Możliwość wyboru pomiędzy dwoma pakietami nadwozia
– Luksusowe wnętrze z bogatą ofertą wyposażenia opcjonalnego

Rodzinne auto – przestrzeń dla wszystkich

Im więcej miejsca, tym lepiej – samochód rodzinny powinien być przestronny i pozwalać przewozić jak największą liczbę osób. Przestrzeń pasażerska musi być przy tym dobrze zaprojektowana. Duża liczba miejsc siedzących nie oznacza bowiem, że auto rodzinne będzie komfortowe.

Jak powinna być zatem zaaranżowana kabina? Na przykład tak jak w modelach Land Rover Discovery Sport i Land Rover Discovery. Oba auta mają układ siedzeń 5 + 2. System Intelligent Seat Fold pozwoli Ci dowolnie skonfigurować przestrzeń pasażerską. Fotele drugiego i trzeciego rzędu możesz składać tak jak w vanie. Kombinacji jest aż 24.

7 FOTELI

258 litrów


Opcjonalny trzeci rząd siedzeń pozwala z łatwością pomieścić siedem dorosłych osób. Pokazana powyżej pojemność DIN (na mokro) odpowiada 172 litrom pojemności VDA (na sucho).

Wybór 7-osobowego samochodu będzie rozsądny również wtedy, gdy Twoja rodzina nie jest liczna. Dzięki większym możliwościom możesz bowiem przewieźć swoje dziecko i rówieśników na mecz, czy zabrać rodziców i teściów na wycieczkę. Choć fotele trzeciego rzędu w modelu Discovery Sport stworzono z myślą o młodszych członkach rodziny, to w modelu Discovery na tylnych miejscach z powodzeniem przewieziemy dorosłych. Jeszcze więcej luksusu zaznają pasażerowie trzeciego rzędu foteli w Range Roverze.

Pojemność bagażnika, czyli co można zmieścić w rodzinnym SUV-ie

Kwestia miejsca nie dotyczy tylko przestrzeni dla pasażerów, ale również możliwości przewozowych. Dobre rodzinne auto nie powinno Cię zmuszać do kompromisów i dokonywania wyborów typu: czy zabrać na wycieczkę dodatkowe ubrania, dmuchany materac, ulubione zabawki Twoich dzieci, czy może lodówkę turystyczną. W takim samochodzie powinno się zmieścić wszystko.

SUV-y Land Rovera przodują w kategorii samochodów rodzinnych pod względem pojemności bagażowej. Za przykład weźmy Discovery. Nawet wtedy, gdy autem podróżuje 7 osób, w kufrze do dyspozycji pozostaje 258 l według standardu DIN (172 l pojemności VDA)*. Przy standardowym układzie siedzeń (dla 5 osób) autem można natomiast przewieźć aż 1137 l bagażu (922 l VDA). Chcesz zmieścić rower z kołami lub deskę do kitesurfingu? Nie ma problemu! Po złożeniu foteli drugiego i trzeciego rzędu rodzinny SUV Discovery pozwala przetransportować nawet 2391 l (1997 l VDA).

Na elektrycznie rozkładanej tylnej klapie, która ułatwia pakowanie, można usiąść, żeby zdjąć zabłocone buty. Land Rover Discovery ma uciąg do 3500 kg, co pozwala podpiąć do niego przyczepę do przewozu motocykli czy koni. Dach jest na tyle wytrzymały, że sam w sobie jest przestrzenią transportową. Dzięki odpowiednim akcesoriom z katalogu Land Rovera można nim przewozić narty, rowery, kufry bagażowe czy nawet kajaki.

Sprawdź szeroki wybór akcesoriów przeznaczonych dla modeli Land Rover

Dobra widoczność w samochodzie rodzinnym

SUV to rodzinne auto, które zapewnia dobrą widoczność z racji swojej konstrukcji. Wysoka pozycja za kierownicą pozwala widzieć dalej, a co za tym idzie – szybciej reagować na ewentualne zagrożenia. W każdym Land Roverze zastosowanie znajduje koncepcja nazywana Command Driving Position (CDP) lub Sports Command Driving Position. Osiąga się ją przez połączenie:


  • widoczności i świadomości gabarytów oraz pozycji pojazdu,

  • pozycji ciała kierowcy,

  • poczucia przestrzeni w kabinie.

By to osiągnąć, w samochodach Land Rovera stosowane są wąskie przednie słupki z wysoko wytrzymałych materiałów, nisko położona względem głowy kierowcy deska rozdzielcza i maski, wyraźnie zaznaczona, widoczna zza kierownicy krawędź końca maski i położona nisko względem kierowcy linia szyb. Nie bez znaczenia jest także wysokie umieszczenie fotela kierowcy, względem drogi, a jednocześnie jego przybliżenie do linii bocznej samochodu. Dzięki temu kierowca po prostu widzi więcej, a prowadzeniu towarzyszy miłe uczucie być “na stanowisku dowodzenia”.

W czasie jazdy w trudnych warunkach pogodowych lub w ciemnościach istotne jest dobre oświetlenie drogi. Stosowane przez markę Land Rover reflektory LED zapewniają widoczność niemal jak w dzień. Opcjonalne Matrix LED dzielą snop światła na niezależne segmenty. Co to daje? Kierowcy jadący z naprzeciwka nie są oślepiani, a światła zawsze mają daleki zasięg. W Range Roverze możemy znaleźć natomiast najbardziej zaawansowaną technologię świateł Land Rovera - reflektory Digital LED. Wykorzystują one miliony maleńkich lusterek, by tworzyć sięgającą nawet 500 metrów precyzyjnie ukształtowaną wiązkę świtała. Na podstawie znajomości dróg i ukształtowania terenu, samochód z wyprzedzeniem oblicza i precyzyjnie dobiera ustawienie każdego z lusterek.

Wewnętrzne lusterko ClearSight zapewnia niezakłócony widok do tyłu, nawet wtedy, gdy szyba jest zasłonięta. Widoczność podczas parkowania poprawiają kamery 3D, które dają kierowcy widok „z lotu ptaka”.

Na co szczególnie zwracać uwagę podczas wyboru SUV-a dla rodziny?
Jakie auto wybrać dla aktywnej rodziny?