DEFENDER RALLY SERIES ROZPOCZYNA NAJWIĘKSZY I NAJBARDZIEJ KONKURENCYJNY SEZON

▪ Odważny wygląd: Defender prezentuje nowe, odważne barwy i listę startową kierowców na 2024 Defender Rally Series UK w przededniu nowego sezonu, który rozpocznie się 2 marca.


▪ Wyróżniający element: każdy z 16 samochodów w tegorocznych mistrzostwach będzie wyróżniał się unikatową wersją barw z charakterystycznym kolorem wybranym przez zespoły.


▪ Rosnąca konkurencja: w serii rajdów Defender 90 w 2024 roku weźmie udział 16 par: to największa liczba uczestników do tej pory.


▪ Wyjątkowe wyzwanie: ekscytujący, trudny sezon siedmiu imprez obejmuje rajdy szutrowe i górskie w Walii, Szkocji, Anglii i Republice Irlandii.


▪ Rozwój kierowców: seria Rajdów Defendera zapewnia kierowcom rozwój umiejętności, pozwalając rozwijać rajdowe zdolności i zdobywać kolejne poziomy licencji rajdowych.


▪ Wsparcie producenta: początkujący i doświadczeni kierowcy rajdowi będą się ścigać w specjalnie przygotowanych samochodach Defenderach 90 300KM ze specjalnym wsparciem wyścigowym od załogi Bowler.


▪ Międzynarodowe możliwości: uczestnicy mają szansę awansować do European Baja Championship i innych międzynarodowych wydarzeń.Defender ujawnił skład pojazdów i kierowców Defender Rally Series 2024 przed rundą otwierającą tegoroczne mistrzostwa, która odbędzie się w sobotę, 2 marca.


Tegoroczne mistrzostwa Defender Rally Series w Wielkiej Brytanii będą miały największe pole startowe w historii mistrzostw, z udziałem nawet 16 par rywalizujących w każdym wydarzeniu.


Łączą ze sobą nowicjuszy oraz doświadczonych kierowców z Wielkiej Brytanii – to główny, jedno- markowy turniej sportowo motoryzacyjny off-road. Zgłoszenia na rok 2025 są już otwarte i cieszą się dużym zainteresowaniem.


Kierowcy tego sezonu mają zróżnicowane doświadczenie w motorsporcie – od nowicjuszy i entuzjastów track-day po doświadczonych kierowców wyczynowych i off-roadowych. Wszyscy skorzystają z profesjonalnego szkolenia oraz wsparcia przez cały sezon.


Każdy ze specjalnie przygotowanych Defenderów 90 będzie prezentował unikalne podejście do nowych barw turnieju 2024. Indywidualny wyróżniający element na czarnym tle nada pojazdom niepowtarzalny charakter.


Mark Cameron, dyrektor zarządzający marek Defender i Discovery, powiedział: Seria Rajdów Defendera demonstruje możliwości naszych terenowych samochodów w najtrudniejszych warunkach. Zawodnicy w prawdziwie heroicznym stylu zaczynają z nowym Defenderem 90 z minimalnymi modyfikacjami rajdowymi i ruszają na serię wymagających wyzwań, aby przetestować wytrzymałość i załogę. Seria Rajdów Defendera inspirowana jest duchem przygody wpisanym w DNA marki i jesteśmy dumni z bycia pionierami w tych wyczerpujących, ale ekscytujących mistrzostwach off- roadowych.


Przygotowane rajdowe Defendery są bardzo zbliżone do seryjnych modeli P300, z dodanymi zabezpieczeniami, włączając sportowe fotele, klatkę bezpieczeństwa zgodną ze standardami FIA oraz gaśnice. Posiadają ten sam wydajny 300 konny silnik benzynowy Ingenium, responsywną, 8-biegową skrzynię ZF oraz zaawansowany napęd na cztery koła. Całym przygotowaniem pojazdów, wsparciem rajdu, wpisowym i logistyką zajmuje się zespół ekspertów z Bowler.


Trzecia Seria Rajdów Defendera rozpoczyna się specjalnym rajdem Defender w Walters Arena w Walii (2–3 marca) i składa się z siedmiu rund. Każda runda została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyzwania i emocje w równym stopniu, pozwalając uczestnikom rozwijać umiejętności w ścisłej i konkurencyjnej rywalizacji – niezależnie od tego, czy są doświadczonymi kierowcami, czy nowicjuszami w rajdach.


Calum McKechnie, dyrektor generalny w Bowler Motors, powiedział: Seria Rajdów Defendera 2024 jest naszą największą jak dotąd i da każdemu uczestnikowi możliwość doświadczenia tego, co najlepsze w Defenderze, na jednych z najbardziej wymagających i szybkich terenach rajdowych Wielkiej Brytanii. Połączenie inżynierskiej spójności seryjnych modeli z wiedzą i wsparciem Bowler zapewnia najlepszy pakiet wyścigów off-road, pozwalając kierowcom po prostu przyjechać i jechać. Każdy Defender 90 jest przygotowany według najwyższych standardów i jesteśmy podekscytowani, rozpoczynając nowy sezon w Wielkiej Brytanii, jak również rosnącą liczbą zawodów międzynarodowych. 


Zawodnicy, którzy będą uosabiać etos Defendera „dokonaj niemożliwego” w 2024 Trzeciej Serii Rajdów Defendera w 2024, to były członek Boyzone Shane Lynch oraz Vanessa Ruck, zawodniczka motocykli adventure i twórczyni treści online. Vanessa zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w 2023 roku, mając na swoim koncie wiele miejsc na podium. Będzie również rywalizować w Mistrzostwach Europejskiej Baja w tym roku.

Kalendarz mistrzostw Wielkiej Brytanii Defender Rally Series 2024

Runda 1 Walters Arena 2–3 marca
Runda 2 Rally Nuts Severn Valley Stages, Builth Wells 12–13 kwietnia
Runda 3 Summer Scottish Hill Rally 31 maja – 2 czerwca
Runda 4 Nicky Grist Stages, Builth Wells 12–13 lipca
Runda 5 Yorkshire Hill Rally 13–15 sierpnia
Runda 6 Clare Forest Rally Ireland 4–6 października
Runda 7 Scottish Borders Hill Rally 15–17 listopada

Oprócz cyklu wydarzeń Defender Rally Series UK uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych międzynarodowych imprezach w 2024 roku. Defender Rally Series European Baja Championship składa się z czterech wydarzeń: pierwsze odbędzie się w Walii, kolejne we Francji, w Hiszpanii i na Islandii. Niektóre z nich są przeznaczone dla kierowców, którzy uczestniczyli już wcześniej w serii rajdów i posiadają odpowiednią licencję. Wyjątkową, indywidualną imprezą jest wrześniowy Balkan Rally-Raid Experience, obejmujący ponad 500 km jazdy rajdowej.

Kontakt dla mediów:


Chwalisława Waligóra

PR Manager Jaguar Land Rover

email: c.waligora@jaguarlandrover.pl

tel. +48 881 976 878


Filip Gruszczyński

PR Manager More & Louder

email: filipg@moreandlouder.pl

tel. +48 600 450 774

O Defenderze

Defender to nieograniczone możliwości. Każdy model z rodziny Defendera został celowo zaprojektowany tak, by wzburzać pożądanie i być naprawdę trwałym samochodem, gotowym na wszelkie wyzwania. To współczesny bohater dróg, który szanuje przeszłość, ale jednocześnie kieruje się w przyszłość. Dostępny jest w charyzmatycznych wersjach nadwozia 90, 110 i 130, z maksymalnie ośmioma siedzeniami.


Defender 110 dostępny jest jako elektryczna hybryda, a więc symbol nowoczesnego luksusu i przykład dążenia do zrównoważonego rozwoju. Z kolei, Defender w opcji Hard Top przeznaczony jest dla biznesu, z wersjami nadwozia 90 i 110 zapewnia niesamowite profesjonalne możliwości. Zgodnie z nazwą Defender, a więc z angielskiego „obrońca”, od 1948 roku, Defender wspiera organizacje humanitarne i ochronę dzikiej przygody wraz z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz Funduszem Tusk Trust.


Marka Defender jest częścią brandu Land Rover, znak zaufania budowanym na 75-letnim doświadczeniu w zakresie technologii i wiodących na świecie osiągów terenowych. Defender został zaprojektowany i skonstruowany w Wielkiej Brytanii i sprzedawany jest w 121 krajach. Należy do domu marek JLR obok Range Rovera, Discovery i Jaguara.

O Inchcape JLR Poland

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.


W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) utworzył spółkę joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju.  Dzięki nawiązanej współpracy możliwe jest rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.
Media website: www.media.landrover.com


Social Channels:

Facebook: http://www.facebook.com/LandRover

Twitter: http://twitter.com/LandRover

Instagram: http://instagram.com/LandRover

YouTube: http://www.youtube.com/LandRover