ELECTRIC HYBRID CHALLENGE: NOWY RANGE ROVER PREZENTUJE POTENCJAŁ ZELEKTRYFIKOWANEGO NAPĘDU

ELECTRIC HYBRID CHALLENGE: NOWY RANGE ROVER PREZENTUJE POTENCJAŁ ZELEKTRYFIKOWANEGO NAPĘDU

PODCZAS ELECTRIC HYBRID CHALLENGE W LES COMES, W OKOLICACH BARCELONY, RANGE ROVER SPORT W WERSJI HYBRYDOWEJ ZADEMONSTROWAŁ MOŻLIWOŚCI JAZDY W TERENIE Z WYKORZYSTANIEM WYŁĄCZNIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ.

  • Nowa definicja sportowego luksusu: Range Rover Sport łączy dystyngowany styl z nowoczesnymi technologiami i zelektryfikowanym napędem.

  • Kierowca rajdowy i kaskader Mark Higgins, biorący udział w realizacji najtrudniejszych scen w ostatnich produkcjach filmów serii „007”, zaprezentował podczas jazdy terenowej „elektryczne” talenty Range Rovera Sport.

  • Elektryzująca moc: Wyrafinowany i wydajny napęd hybrydowy pozwala osiągnąć 100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy. Rzeczywisty zasięg całkowity dochodzący do 740 km i ograniczenie emisji CO2 do 18 g/km. Wersja z napędem elektrycznym zadebiutuje w 2024 roku.

  • 75% przebiegu bez emisji CO2: Dzięki zasięgowi w trybie elektrycznym, który dochodzi do 113 km (WLTP), co przekłada się na realny zasięg w ruchu drogowym, wynoszący aż 88 km, nowy Range Rover Sport P510e umożliwi pokonanie 75% przebiegu trasy w trybie czysto elektrycznym.

  • Szybkie ładowanie prądem stałym: Jako jeden niewielu hybrydowych SUV-ów typu plug-in Range Rover Sport może być szybko ładowany prądem stałym o mocy 50 kW. Na uzupełnienie tym sposobem energii w akumulatorach do 80% wystarczy mniej niż godzina. Za pomocą domowej ładowarki prądu zmiennego o mocy 7 kW ładowanie od 0 do 100 procent zajmuje pięć godzin.

  • Odważne proporcje: Muskularna i jednocześnie elegancja sylwetka podkreślają osiągi i styl Range Rovera Sport.

  • System Terrain Response: Wielokrotnie nagradzany oryginalny system Terrain Response jest jeszcze skuteczniejszy i zapewnia więcej możliwości konfiguracji.

  • Stabilna jazda w terenie: Nowa funkcja Adaptive Off-Road Cruise Control pomaga kierowcy skupić się na kierowaniu pojazdem, utrzymując w trudnym terenie stałą, dopasowaną do warunków i komfortową prędkość.

  • Dążenie do doskonałości: Starannie wyprofilowane fotele, system oczyszczania powietrza Cabin Air Purification Pro oraz nagłośnienie Meridian Signature Sound z najnowszym Active Noise Cancellation na nowo definiują pojęcie sportowego luksusu.

W sercu Katalonii nowy Range Rover Sport Hybrid, korzystając z jednego ładowania akumulatorów, stawił czoła wymagającemu torowi off-roadowemu, w tym również wspinaczce skalnej.

Kamieniołomy z czerwoną ziemią, zakurzone i wąskie serpentyny wijące się po okolicznych wzgórzach – okolice Les Comes pod Barceloną – to mekka dla szukających terenowych wyzwań kierowców. Każdy, kto chce wybrać się hybrydowym Range Roverem Sport w teren, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego, powinien delikatnie obchodzić się z pedałem gazu. Zachowa w ten sposób pełną kontrolę podczas zdobywania wzniesień o nachyleniu nawet 32 stopni. Trasa Electric Hybrid Challenge prowadziła uczestników na szczyt górski wznoszący się 600 metrów nad poziom morza. Rozciąga się stąd zapierający dech w piersiach widok na pasmo górskie Montserrat, które ma około dziesięciu kilometrów długości i pięć kilometrów szerokości. Delektując się widokiem wspaniałej górskiej panoramy, można było przystąpić do kolejnej próby. Na torze terenowym, na którym rozgrywane były również regularne rajdy, nowy Range Rover Sport w trybie elektrycznym pozwolił osiągnąć prędkość aż 90 km/h.

Odważne proporcje: Muskularna i jednocześnie elegancja sylwetka podkreślają osiągi i styl Range Rovera Sport.

Gotowy na Electric Hybrid Challenge
Range Rover Sport trzeciej generacji nie tylko wzbił się na kolejny poziom w kwestii wyglądu i zaawansowania technicznego, ale również może pochwalić się bardziej wyrafinowanym prowadzeniem na asfalcie oraz wyjątkowymi właściwościami na nieutwardzonych powierzchniach. Poza najnowszą ewolucją inteligentnego systemu napędu na wszystkie koła (iAWD), Range Rover zapewnia udoskonalone tryby jazdy oraz wykorzystuje najnowsze technologie w zakresie dynamiki jazdy. Wielokrotnie nagradzany system jazdy terenowej Terrain Response 2 automatycznie wykrywa i inteligentnie dostosowuje ustawienia do konkretnego terenu, podczas gdy ekran dotykowy Pivi Pro wyświetla kierowcy obraz informujący o przeszkodach, jakie czyhają na samochód. System pozwala nawet monitorować to, co dzieje się tuż przed przednimi kołami. Nowy Range Rover Sport jest również pierwszym modelem Range Rovera wyposażonym w adaptacyjny tempomat off-roadowy, pozwalający kierowcy w pełni skoncentrować się na prowadzeniu w terenie.

Hybrydowy Range Rover Sport P510e
Nowy Range Rover Sport P510e świetnie łączy atuty trzylitrowego, sześciocylindrowego silnika benzynowego Ingenium i potężnego silnika elektrycznego o mocy 105 kW (141 KM). P510e ma łączną moc na poziomie 375 kW (503 KM) i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy. Silnik elektryczny zasilany jest przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 38,2 kWh. Autonomia na energii elektrycznej według WLTP wynosi do 113 kilometrów, co odpowiada średniemu zasięgowi w warunkach rzeczywistych wynoszącemu 88 kilometrów. Przez cały czas trwania Electric Hybrid Challenge kierowcy korzystają wyłącznie z trybu elektrycznego i nie ładują akumulatorów na trasie.

Kierowca-kaskader: Mark Higgins
Gościem specjalnym Electric Hybrid Challenge był kaskader biorący udział w nagrywaniu scen pościgu do sagi o Jamesie Bondzie. Mark Higgins, siedział za kierownicą modeli Range Rovera, gdy te demonstrowały swoje możliwości na planie filmów „Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” i „Nie czas umierać”. Higgins trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Wielkiej Brytanii w rajdach samochodowych.

Potrzeba pewności siebie i determinacji, by na nowo definiować granice – mówi Mark Higgins po pomyślnym zakończeniu Electric Hybrid Challenge. Często chodzi nie tyle o szybkość, ile o siłę woli i dobre wyczucie pedału gazu. Z nowym Range Roverem Sport Electric Hybrid pokazaliśmy, co można osiągnąć, gdy najnowocześniejsza technologia i umiejętności idą ze sobą w parze.

Stworzony do wyzwań: Range Rover Sport
Umiejętność sięgania po nowe wyzwania jest wpisana w DNA każdego Range Rovera Sport. Nowa, trzecia generacja modelu zademonstrowała swoje umiejętności podczas światowe premiery w maju 2022 roku podczas Spillway Challenge, czyli podnoszącemu maksymalnie adrenalinę przejazdowi w sztolni Karahnjukar na Islandii. Inne wcześniejsze wyczyny to m.in. rekordowa wspinaczka na szczyt Pikes Peak, pierwszy zarejestrowany przejazd przez pustynię „Empty Quarter” na Półwyspie Arabskim oraz pierwsze zdobycie 99 jeżących włosy na głowie zakrętów i 999 schodów do Bramy Niebios podczas Dragon Challenge w Chinach w 2018 roku. W tym ostatnim przypadku hybryda plug-in Range Rover Sport poprzedniej generacji stała się pierwszym samochodem w historii, który wjechał na górę Tianmen w Chinach.

ELECTRIC HYBRID CHALLENGE
ELECTRIC HYBRID CHALLENGE