LAND ROVER RACING WEEKEND BY ROSSIGNOL ZA NAMI
ZNAMY ZWYCIĘZCÓW PUCHARU POLSKI I ELIMINACJI
MISTRZOSTW POLSKI MASTERS 2022

LAND ROVER RACING WEEKEND

W OSTATNI WEEKEND JAWORZYNA KRYNICKA BYŁA MEKKĄ FANÓW SPORTÓW ZIMOWYCH I MOTORYZACJI. PODCZAS DWUDNIOWEGO WYDARZENIA ROZEGRANE ZOSTAŁY ZAWODY PUCHARU POLSKI, ELIMINACJE MISTRZOSTW POLSKI MASTERS 2022 I ZAWODY AMATORÓW PZN W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM.

Podczas Land Rover Racing Weekend by Rossignol sportowcy rywalizowali w slalomie i slalomie gigancie w pięciu kategoriach wiekowych. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników, a łączna pula nagród wyniosła aż 15 000 zł.

W przerwie między zawodami zawodnicy, kibice i zaproszeni goście mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Na fanów motoryzacji czekały legendarne SUV-y Land Rover klasy premium, między innymi najnowszy Defender, którego wyjątkowe właściwości można było przetestować w czasie jazd próbnych oraz wjeżdżając na ekstremalną pochylnię o nachyleniu blisko 40 stopni. Jazdy na rampie odbywały się na fotelu pasażera, a za kierownicą zasiedli doświadczeni instruktorzy, którzy zaprezentowali terenowe możliwości land roverów.

– Za nami dwudniowe zmagania najlepszych zawodników amatorów na Jaworzynie Krynickiej. Zarówno warunki pogodowe, jak i frekwencja dopisały, o czym może świadczyć fakt startu ponad 150 zawodników z całej Polski. Chcemy być przy tego typu wydarzeniach partnerem, bo wpisują się w świat Land Rover, marki, która ceni wolność i emocje sportowe. Zdecydowaliśmy się udostępnić na jazdy testowe najnowszego Defendera, by pokazać jego legendarne możliwości terenowe – komentuje Chwalisława Waligóra, PR Manager Jaguar Land Rover Polska.

Gościem specjalnym wydarzenia była Bogumiła Raulin – polska himalaistka i podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej i szybownictwa. W 2018 roku została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi, a w 2021 została laureatką nagrody Forbes i marki Range Rover „Leaders of Future”.