LAND ROVER CLASSIC PREZENTUJE LIMITOWANĄ EDYCJĘ HISTORYCZNEGO DEFENDERA I WYJĄTKOWEJ WHISKY WE WSPÓŁPRACY Z DESTYLARNIĄ KILCHOMAN

LAND ROVER CLASSIC PREZENTUJE LIMITOWANĄ EDYCJĘ HISTORYCZNEGO DEFENDERA

EDYCJA ISLAY ZAWIERA SZCZEGÓŁOWO ODTWORZONY ELEMENT BECZKI WHISKY Z DESTYLARNI KILCHOMAN WKOMPONOWANY W RĘCZNIE DEKOROWANE WNĘTRZE

  • Nowa wersja Defender Works V8 Islay Edition to luksusowa edycja, limitowana tylko do 30 samochodów. Ich projekt inspirowany był wyspą Islay należącą do Hebrydów Wewnętrznych i zawiera materiały pozyskane z wielokrotnie nagrodzonej Destylarni Kilchoman.
  • W ramach współpracy Destylarnia Kilchoman wprowadza nową limitowaną edycję 639 butelek whisky.
  • Wykonana na zamówienie środkowa półka konsoli Islay Edition zawiera wyjątkową, wyjmowaną drewnianą tacę z emblematem beczek Destylarni Kilchoman.
  • Destylarnia Kilchoman powiązana jest historycznie z marką Land Rover, gdyż została założona przez Kathy Wills – wnuczkę współzałożyciela Land Rovera Spencera Wilksa.

Land Rover Classic nawiązał współpracę z wielokrotnie nagradzaną destylarnią Kilchoman ze szkockiej wyspy Islay, by teraz wspólnie celebrować stworzenie najnowszej luksusowej wersji historycznego modelu Defendera – Works V8 Islay Edition. Świętując to partnerstwo, destylarnia Kilchoman wprowadza nową, limitowaną edycję whisky w liczbie 639 butelek.

Defender Works V8 Islay Edition to tylko 30 pojazdów inspirowanych modelem Series IIa, który posiadał współzałożyciel Land Rovera, Spencer Wilks. Zawiera ona liczne nawiązania do oryginału, jak również ukłony w kierunku szkockiej wyspy Islay z archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Wersja ta zawiera także wyjątkową, wyjmowaną z centralnej konsoli tacę wykonaną z beczek whisky destylarni Kilchoman.

Każda taca zawiera unikalny, 110-milimetrowy, drewniany dysk, przedstawiający wieko beczki whisky z autentycznym wytłoczeniem oznaczeń destylarni, dzięki czemu każdy model jest jedyny w swoim rodzaju. Tacka, w której osadzony jest dysk, wykończona jest orzechem amerykańskim, dopełniającym dąb z beczek whisky. Ręcznie wykonane zdobienia na tacy ukazują autentyczne wytłoczenia nazwy destylarni oraz oficjalne oznakowanie 75. rocznicy Land Rovera. Podstawa każdego uchwytu na kubek jest również wykonana z drewna beczek destylarni Kilchoman.

Destylarnię Kilchoman łączą z Land Roverem więzi rodzinne. Spencer Wilks, dyrektor zarządzający Grupy Rover oraz jeden z założycieli Land Rovera, to dziadek współzałożycielki destylarni, Kathy Wills.

„Współpraca zespołów Kilchoman i Land Rover Classic była dla nas wyjątkowa, zważywszy na nasze wieloletnie rodzinne więzi. To było niesamowite widzieć, jak zespół Land Rovera Classic przywrócił do życia samochód mojego dziadka. Zarówno destylarnia, jak i ja jesteśmy zachwyceni detalami zdobiącymi najnowszy model historycznego Defendera” – mówi Kathy Wills, współzałożycielka Kilchoman.

Kathy Wills wraz z mężem Anthonym osobiście wybrali beczki burbonu i sherry, które następnie zostały wykorzystane do stworzenia limitowanej edycji „639”. Stworzona w ten sposób whisky jest przepełniona bogatym bukietem smaków, odzwierciedlając głębokie więzi Land Rovera z wyspą Islay. Whisky jest limitowana do tylko 639 butelek, ponieważ liczby te były częścią numeru rejestracyjnego należącego do Spencera Wilksa oryginalnego Series IIa, będącego częścią Land Rover Classic Collection.

Land Rover powstał w należącej do Wilksa posiadłości Laggan (gdzie Kathy z mężem wciąż mieszkają). W 1947 roku Spencer Wilks prowadził bowiem mocno zmodyfikowany prototyp modelu Rover (ang. wędrowiec) wraz z lokalnym gajowym, który wypowiedział historyczne słowa „that must be a Land-Rover sir!” („to musi być terenowy wędrowiec”). To określenie bardzo pasowało do auta, a prototyp utorował drogę do wypuszczenia pierwszej serii Land Rovera.

„Z wielką radością ogłaszamy nawiązanie tej wyjątkowej współpracy z Destylarnią Kilchoman. Współpraca z rodziną Spencera Wilksa i ich kreatywny wkład w edycję Defender Works V8 Islay Edition jest dla nas wyjątkowym doświadczeniem. Zespół Kilchoman przyczynił się do stworzenia pięknego, klasycznego Land Rovera Defendera dzięki oryginalnym drewnianym beczkom, które przywołują na myśl wyspę, na której zrodziła się nazwa Land Rover. Specjaliści Kilchoman darzą swoją wyjątkową i wielokrotnie nagradzaną whisky taką samą pasją i atencją, jaką Land Rover Classic otacza swoje luksusowe kolekcjonerskie modele. Przygotowując »639«, stworzyliśmy wyjątkowe edycje limitowane, które szczególnie przypadną do gustu koneserom i entuzjastom zarówno samochodów, jak i whisky” – komentuje Paul Barritt, dyrektor Land Rover Classic.

Edycja Islay Edition jest ograniczona liczbowo do 30 sztuk, wszystkie występują z pełnym nadwoziem „Station Wagon”, z czego 17 sztuk ma rozstaw osi „90”, a 13 to siedmioosobowe modele z rozstawem osi „110”.

EDYCJA ISLAY ZAWIERA SZCZEGÓŁOWO ODTWORZONY ELEMENT BECZKI WHISKY Z DESTYLARNI KILCHOMAN WKOMPONOWANY W RĘCZNIE DEKOROWANE WNĘTRZE
EDYCJA ISLAY ZAWIERA SZCZEGÓŁOWO ODTWORZONY ELEMENT BECZKI WHISKY Z DESTYLARNI KILCHOMAN WKOMPONOWANY W RĘCZNIE DEKOROWANE WNĘTRZE
EDYCJA ISLAY ZAWIERA SZCZEGÓŁOWO ODTWORZONY ELEMENT BECZKI WHISKY Z DESTYLARNI KILCHOMAN WKOMPONOWANY W RĘCZNIE DEKOROWANE WNĘTRZE