NOWY RANGE ROVER VELAR – WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE

WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE

NOWY RANGE ROVER VELAR TO EKSPRESJA NOWOCZESNEGO LUKSUSU NASĄCZONEGO CHARAKTERYSTYCZNYM DLA RANGE ROVERA WYRAFINOWANIEM, NAJNOWSZYMI TECHNOLOGIAMI ORAZ MINIMALISTYCZNYM STYLEM. ELEGANCJA I WYJĄTKOWY KOMFORT WSPÓŁGRAJĄ Z ZAAWANSOWANĄ TECHNOLOGIĄ ORAZ WŁAŚCIWOŚCIAMI JEZDNYMI CHARAKTERYSTYCZNYMI DLA CAŁEJ RODZINY RANGE ROVERÓW.

Intrygujący styl: Odważne proporcje sylwetki połączone z podkreślającym elegancję minimalizmem wyrażają nowoczesne i ekskluzywne podejście do projektowania.

Łatwość obsługi: Większy, wyglądający, jakby się unosił w powietrzu, zakrzywiony ekran dotykowy multimediów ogranicza refleksy i znakomicie współgra z niezwykle eleganckim wnętrzem.

Najcichsze wnętrze: Aktywna redukcja hałasu dostępna z flagowymi systemami nagłośnieniowymi MeridianTM sprawia, że Range Rover Velar może pochwalić się najcichszym wnętrzem w swojej klasie*.

Zdalna aktualizacja: Aż 80% aktualizacji elektronicznego modułu sterującego (ECU) można dokonywać bezprzewodowo za pośrednictwem karty SIM. Bez konieczności odwiedzania dealera można aktualizować system multimedialny Pivi Pro7, w tym również nawigację.

Zmodyfikowany akumulator: Akumulator litowo-jonowy o pojemności 19,2 kWh w napędzie hybrydowym zapewnia w trybie elektrycznym o 21% większy zasięg, dochodzący do 64 km (WLTP).

Znaczące detale: Zaawansowane reflektory Pixel LED z technologią Dynamic Bend Lighting, która zapewnia lepszą widoczność i ogranicza oślepianie, są uzupełnione przyciągającymi wzrok intensywną czerwienią tylnymi światłami LED.

Luksus bez skóry: Połączenie wełny (KvadratTM) z materiałami tekstylnymi pozwalają wnętrzom bez wykończenia skórzanego zachować ekskluzywność.

Czystsze powietrze: System Cabin Air Purification Plus z filtracją PM2,5 oraz kontrolą nasycenia dwutlenkiem węgla pomaga zapewnić wysoką jakość powietrza we wnętrzu.

Wysmakowany luksus: Nowy Range Rover Velar Autobiography wzmacnia DNA marki dzięki starannie dobranej specyfikacji oraz wysmakowanym detalom w kolorze satynowej miedzi.

WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE
WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE

Zewnętrznie nowy Range Rover Velar intryguje od pierwszego spojrzenia. Nowa osłona chłodnicy w połączeniu z wyraźnie zarysowaną boczną linią i wysuwanymi klamkami definiują najbardziej pożądaną na świecie rodzinę luksusowych SUV-ów. Zaawansowane technologicznie i przypominające wyglądem biżuterię, smuklejsze reflektory Pixel LED w zdecydowany sposób poprawiają komfort podróżowania nocą, a nadwozie jeszcze bardziej zyskało na elegancji dzięki nowemu tylnemu zderzakowi i ciemnym detalom wykończeniowym.

Velar zapoczątkował minimalizm w filozofii projektowania wnętrz Range Rovera, a aktualna generacja pozwala wzbić się w tym zakresie na wyższy poziom. Zakrzywiony ekran dotykowy o przekątnej 11,4 cala, idealnie wkomponowany w elegancką, pozbawioną niepotrzebnych detali deskę rozdzielczą, zapewnia bezpośredni i intuicyjny dostęp do wszystkich kluczowych funkcji pojazdu.

Bogaty pakiet nowoczesnych technologii zapewnia pasażerom komfort i dobre samopoczucie, czyniąc ten luksusowy SUV średniej wielkości jeszcze bardziej pożądanym. Range Rover Velar dzięki nowym technologiom, w tym pionierskiemu systemowi Active Road Noise Cancellation, może pochwalić się najcichszym wnętrzem w swojej klasie*.

Elektryczna hybryda typu plug-in jest bardziej wydajna niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki przeprojektowanemu akumulatorowi zasięg na energii elektrycznej wzrósł do 64 km. W ofercie pozostają również wysoce zaawansowane i ekonomiczne silniki benzynowe i wysokoprężne wykorzystujące technologię tzw. miękkiej hybrydy.

Klienci Velara mogą wybierać pomiędzy wersjami S, Dynamic SE, Dynamic HSE i Autobiography.

Prof. Gerry McGovern OBE, dyrektor kreatywny Jaguar Land Rover, powiedział: „Nowy Range Rover Velar to doskonały przykład naszej modernistycznej filozofii projektowania – oszczędny w formie i budzący pożądanie. Zdefiniowany przez doskonale proporcje Range Rover Velar jest ucieleśnieniem niewymuszonego wyrafinowania, połączonego z odważną elegancją i powalającą prezencją, która rzeczywiście stała się unikalna”.

INTRYGUJĄCY WYGLĄD


Nowa osłona chłodnicy wraz ze smuklejszymi reflektorami Pixel LED i charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej zaznaczają przynależność do marki. Potężny zwis z tyłu uwydatnia stabilną sylwetkę i imponującą długość Velara. Obszerniejszy, niżej poprowadzony tylny zderzak z ukrytymi końcówkami układu wydechowego podkreślają niepowtarzalne proporcje tego modelu, a tylne światła dzięki efektowi 3D i intensywnie czerwonej barwie przyciągają wzrok i zwracają uwagę na wyrafinowanie techniczne.

Odważne i eleganckie wnętrze Range Rovera Velar dzięki wyjątkowemu kunsztowi i nowym materiałom stało się jeszcze bardziej minimalistyczne. Jego centralnym elementem jest wyświetlacz najnowszej ewolucji systemu informacyjno-rozrywkowego Pivi Pro7. Nowy, zakrzywiony ekran o przekątnej 11,4 cala ulokowany jest teraz wyżej. Pozwala zminimalizować rozproszenie uwagi, ogranicza niepożądane refleksy i poprawia komfort obsługi.

Range Rover Velar oferuje możliwość ekskluzywnego wykończenia wnętrza bez użycia naturalnej skóry. W tym wypadku środek Velara z nowym wzorem perforacji w kształcie diamentowej jodełki wykończony jest wełną produkowaną przez duńskich ekspertów od materiałów tekstylnych KvadratTM oraz poliuretanowymi wkładkami tekstylnymi UltrafabricsTM. Mieszanki wełny KvadratTM są o 58% lżejsze od skóry, zapewniają nowoczesny wygląd, większą miękkość i prezentują współczesne podejście do tradycyjnego luksusu Range Rovera.

Innowacyjna tkanina została poddana rygorystycznym testom wytrzymałościowym w laboratorium Range Rovera, aby zapewnić trwałość przez cały okres eksploatacji pojazdu. Zawierający 60 000 cykli ścierania test odpowiada dziesięciu latom użytkowania, natomiast miesięczny test UV symuluje trzyletnią ekspozycję na ostre światło słoneczne.

Wraz z liftingiem wprowadzono cztery nowe kolory skóry: Cloud, Caraway, Raven Blue i Deep Garnet. Uzupełnienie stanowi staranny dobór detali wykończeniowych, w tym nowy materiał Moonlight Chrome na kierownicy, obramowaniach konsoli środkowej i wlotach powietrza. Jasne lub ciemne, anodowane aluminium oraz wykończenia z forniru drewna jesionowego Shadow Grey podkreślają elegancję, z której słynie Velar.

Do palety kolorów karoserii dołączają dwa nowe lakiery: Metallic Varesine Blue i Premium Metallic Zadar Grey.

WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE
WYRAFINOWANA ELEGANCJA I WYSMAKOWANE DETALE

TECHNOLOGIA ŁĄCZNOŚCI


Nowy Velar jako pierwszy model marki jest wyposażony system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro siódmej generacji. Sprawiający wrażenie unoszącego się w powietrzu, zakrzywiony ekran dotykowy pozwala kontrolować kluczowe elementy wyposażenia samochodu.

Odpowiedzialny za multimedia Alex Heslop powiedział: „Range Rover Velar debiutuje z nową generacją naszego wielokrotnie nagradzanego systemu informacyjno-rozrywkowego Pivi Pro, wyposażonego w elegancki interfejs oraz centralny, zakrzywiony ekran, który kontroluje jazdę, komfort i wszelkie cyfrowe udogodnienia. Został tak zaprojektowany, by zredukować odbicia i zminimalizować rozproszenie uwagi kierowcy. Jest intuicyjny i inteligentny, a zaprojektowane w zgodzie z głosową sztuczną inteligencją dotykowe przyciski i suwaki sprawiają, że jest szybszy i łatwiejszy w użyciu”.

Wirtualne przyciski sterujące m.in. klimatyzacją, fotelami, głośnością dźwięku czy trybami systemu Terrain Response® są zawsze widoczne po bokach ekranu i tym samym zapewniają natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych elementów wyposażenia.

Na początku każdej podróży na centralnym ekranie pojawia się panel Pre-Drive, który zapewnia szybki dostęp do takich funkcji jak choćby takich odraszanie szyb i podgrzewanie foteli. Z czasem Pre-Drive znika, odsłaniając znajomy, trzypanelowy ekran główny Pivi Pro7, który można w inteligentny sposób konfigurować.

System informacyjno-rozrywkowy był wnikliwie testowany komputerowo, ale również z pomocą ludzi. Wszystko po to, by skrócić czas interakcji oraz zapewnić przyjazną obsługę. Do wykonania 80 procent dostępnych zadań wystarczą tylko dwa dotknięcia ekranu. Pivi Pro7 obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay™ oraz Android Auto®.

Aż 80 procent systemów podlegających elektronicznemu modułowi sterującemu (ECU), w tym m.in. Pivi Pro, nawigację, diagnostykę, układ zawieszenia czy napędowy, można aktualizować zdalnie bez konieczności odwiedzania serwisu.

Nowy Range Rover Velar oferuje pasażerom łączność Wi-Fi z pakietem transmisji danych, zapewniając tym samym wygodny dostęp do informacji i rozrywki. Dzięki zastosowaniu dwóch kart SIM i architekturze opartej na chmurze Velar oferuje pełen dostęp do aplikacji online, w tym Spotify i Deezer, które są zintegrowane z systemem multimedialnym.

Dzięki systemowi Amazon Alexa Range Rover wchodzi na nowy wyższy poziom obsługi. Teraz można kontrolować różne funkcje i ustawienia głosowo, zmniejszając potencjalne rozproszenie uwagi. Alexa jest osadzona w systemie Pivi Pro7 i można ją łatwo aktywować, wypowiadając hasło „Alexa” lub dotykając przycisku „Alexa” na ekranie dotykowym.

ANGAŻUJĄCY DŹWIĘK


Przytulna i elegancka kabina Range Rovera Velar m.in. dzięki pionierskiej technologii Active Road Noise Cancellation minimalizuje hałas. Nowy Range Rover Velar okazuje się najlepiej wyciszonym modelem w swojej klasie pod względem hałasu drogowego*. Technologia ta wykrywa niepożądane częstotliwości i automatycznie przetwarza dźwięk w systemie audio, redukując całkowity poziom hałasu we wnętrzu o co najmniej 4 dB. Opcjonalny system dźwięku przestrzennego Meridian™ 3D generuje uzależniające brzmienie m.in. dzięki 17 głośnikom i wzmacniaczowi o mocy 750 W.

WSPÓŁCZESNA DEFINICJA LUKSUSU


Nowy Velar zapewnia dobrze znaną właścicielom Range Roverów wyjątkowo relaksującą atmosferę we wnętrzu, podkreśloną wieloma poprawiającymi nastrój opcjonalnymi elementami wyposażenia, jak choćby systemem oczyszczania powietrza czy oświetleniem ambientowym.

Najnowszy system Cabin Air Purification Plus jest dostępny jako część opcjonalnego pakietu Comfort (standardowo w Autobiography). Kontroluje stężenie CO2 oraz dzięki filtrowi PM2,5 dba o najwyższą jakość powietrza we wnętrzu. System zwalcza również patogeny oraz pomaga zredukować nieprzyjemne zapachy, bakterie i alergeny.

W ramach pakietu Comfort dostępne jest oświetlenie ambientowe z 30 kolorami do wyboru, które można konfigurować. Kiedy zapada zmrok, łatwo docenić zaawansowane reflektory Pixel LED z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej (DRL). Standardowo w wersjach Dynamic HSE i Autobiography system zawiera trzy razy więcej diod LED niż reflektory Matrix LED. Diody LED w liczbie 67, które wypełniają każdy reflektor, pozwalają dostosować wiązkę światła do sytuacji na drodze. Światła drogowe pozwalają sięgać wzrokiem na odległość prawie pół kilometra. Reflektory zdolne są rzucać cienie wokół aż czterech nadjeżdżających obiektów, co likwiduje efekt oślepiania. Dzięki nowemu systemowi świetlenia nowy Range Rover Velar niezależnie od warunków daje poczucie pewności, władzy i relaksu.

W ramach pakietu Comfort dostępne jest oświetlenie ambientowe z 30 kolorami do wyboru
W ramach pakietu Comfort dostępne jest oświetlenie ambientowe z 30 kolorami do wyboru

ZELEKTRYFIKOWANE UKŁADY NAPĘDOWE


Nowy Range Rover Velar zapewnia szeroki wybór układów napędowych, w tym hybrydę plug-in P400e. Dostępna jest też gama silników benzynowych i wysokoprężnych Ingenium o wysokiej kulturze pracy. Te wyposażone są w technologię Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV), która zwiększa oszczędność paliwa i poprawia osiągi.

Zaawansowane konfiguracje zawieszenia Velara zapewniają charakterystyczny dla Range Rovera komfort jazdy i wyrafinowanie. Opcjonalne, elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne zapewnia komfort jazdy i relaksującą atmosferę we wnętrzu nawet na wymagających drogach. Układ dzięki funkcji Adaptive Dynamics, który stale reguluje siłę tłumienia niezależnie przy każdym kole, skutecznie niweluje dyskomfort wywoływany przez nierówności drogi.

Inżynier Range Rovera James Sanderson podkreślił: „Range Rover Velar łączy budzącą zaufanie dynamikę jazdy z szeroką gamą wydajnych silników o wysokiej kulturze pracy. Zwiększając pojemność akumulatora o 12 procent, byliśmy w stanie wydłużyć zasięg hybrydy plug-in P400e w trybie elektrycznym do 64 km. Dzięki możliwości szybkiego ładowania prądem stałym klienci będą mogli łatwiej niż kiedykolwiek podróżować, korzystając z energii elektrycznej”.

Range Rover Velar w wersji hybrydowej P400e łączy zalety dwóch światów. Kombinacja atutów elektrycznego silnika o mocy 105 kW z potencjałem jednostki benzynowej Ingenium pozwala kierowcy cieszyć się wrażeniem przyjemnej lekkości oraz cichą i płynną pracą układu napędowego. Range Rover Velar P400e świetnie sprawdza się w codziennym przedzieraniu się poprzez miejską dżunglę i podczas podróży długodystansowych. Można się spodziewać, że z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej w realnym ruchu Range Rover Velar P400e zdolny jest przejechać do 51 km, co oznacza, że dystans, jaki średnio dziennie pokonują kierowcy tego modelu, będzie można pokonać bez emisji spalin. W przypadku dłuższych podróży hybrydowy układ napędowy typu plug-in zapewnia łączny rzeczywisty zasięg na poziomie 684 km.

Według cyklu WLTP Velar P400e ma zasięg 64 km na energii elektrycznej, zużywa 1,6 l benzyny na 100 km i emituje 38 g CO2 na kilometr. Dzięki większemu akumulatorowi o mocy 19,2 kW zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym zwiększył się o ponad 20 procent w porównaniu do poprzednika (53 km). Układ napędowy Velara P400e łącznie generuje 404 KM i 640 Nm i składa się z 300-konnego, dwulitrowego, czterocylindrowego silnika benzynowego Ingenium i silnika elektrycznego o mocy 105 kW. P400e przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy i osiąga maksymalnie 209 km/h.

Z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego można podróżować z prędkością maksymalnie 140 km/h.

P400e jest jednym z nielicznych hybryd typu plug-in, zdolnych do szybkiego ładowania prądem stałym. Przy użyciu ładowarki o mocy 50 kW wystarczy zaledwie 30 min, by uzupełnić poziom energii w akumulatorze od 0 do 80 procent. Z pomocą ładowarki sieciowej o mocy 7 kW możemy naładować akumulator od 0 do 100% w dwie i pół godziny.

Najnowsza generacja benzynowych i wysokoprężnych silników Ingenium wykorzystuje 48-woltową technologię MHEV. Sześciocylindrowy rzędowy silnik benzynowy Ingenium o pojemności 3,0 litra jest dostępny w dwóch wersjach mocy. P340 oferuje 340 KM i 480 Nm i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Mocniejszy P400 zapewnia 400 KM i 550 Nm, a do 100 km/h przyspiesza w 5,5 sekundy. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l jest teraz wyposażony w nową, płynniej działającą, ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. P250 zapewnia 250 KM i 365 Nm oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy. Średnio zużywa 9,3 l/100 km.

Sześciocylindrowy, rzędowy silnik wysokoprężny D300 o pojemności 3 litrów generuje 300 KM i 650 Nm, zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i zużywa 7,2 l/100 km. Natomiast czterocylindrowy silnik Diesla D200 Ingenium o pojemności 2,0 l generuje moc 204 KM przy zużyciu paliwa na poziomie 6,4 l/100 km.

Gama silników Range Rovera Velar:

Hybryda plug-in

• P400e – 404 KM, dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy PHEV, moment obrotowy 640 Nm w zakresie 1500–4400 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

Silniki benzynowe

• P250 –250 KM, dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy, moment obrotowy 365 Nm w zakresie 1300–4500 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

• P340 – 340 KM, trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy MHEV, moment obrotowy 480 Nm w zakresie 1500–4500 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

• P400 – 400 KM, trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy MHEV, moment obrotowy 550 Nm w zakresie 2000–5000 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

Silniki Diesla
• D200 – 204 KM, dwulitrowy, czterocylindrowy silnik wysokoprężny MHEV, moment obrotowy 430 Nm w zakresie 1750–2500 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

• D300 – 300 KM, trzylitrowy, sześciocylindrowy diesel MHEV, moment obrotowy 650 Nm w zakresie 1500–2500 obr./min, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, AWD

System Adaptive Dynamics jest standardowym elementem wyposażenia we wszystkich modelach sześciocylindrowych i PHEV, a także we wszystkich czterocylindrowych modelach Dynamic HSE i zapewnia możliwość dopasowania twardości amortyzatorów do warunków jazdy i preferencji kierowcy. Dostępny jest również specjalny tryb do jazdy terenowej.

Range Rover dzięki inteligentnemu systemowi napędu na wszystkie koła (AWD) zapewnia optymalny rozkład momentu obrotowego w zależności od warunków, niezależnie od tego, czy jedziesz dynamicznie po suchym asfalcie, czy ruszasz z miejsca na śliskiej nawierzchni.

Terrain Response 2® jest dostępny za pośrednictwem Pivi Pro7 i umożliwia kierowcy dostosowanie ustawień pojazdu do warunków jazdy. Każdy z dostępnych trybów zmienia kalibrację silnika, skrzyni biegów, układu napędu na wszystkie koła, zawieszenia i systemów kontroli stabilności w celu uzyskania optymalnej przyczepności i komfortu.

* Poziom hałasu we wnętrzu porównywany był z bezpośrednimi konkurentami (Audi Q5, BMW X4, Mercedes GLC i Porsche Macan).