Kuloodporny Defender, czyli samochód opancerzony na najtrudniejsze sytuacje

Kuloodporny Defender, czyli samochód opancerzony na najtrudniejsze sytuacje

W świecie, gdzie luksus często łączy się z potrzebą ochrony, Land Rover, we współpracy z TRASCO, przedstawia Defendera 110 A-KIP. To nie jest zwykły SUV – to luksusowy terenowy samochód kuloodporny, który łączy tradycyjny prestiż marki z nowoczesnymi technologiami ochrony.

Dlaczego warto wybrać lekkie opancerzenie samochodu?

Pojazd pancerny kojarzy się z pojazdami, takimi jak transportery poruszające się na polu walki, gdzie uzbrojenie, takie jak pancerne szyby i panele z kompozytów i stali, jest narzędziem codziennej ochrony żołnierzy.


W dzisiejszych, nieprzewidywalnych czasach, bezpieczeństwo staje się jednak priorytetem dla wielu prywatnych osób. Także w drodze do pracy czy szkoły. Lekkie opancerzenie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ochronę na co dzień.

Zwiększone bezpieczeństwo w nieprzewidywalnych sytuacjach

Samochody kuloodporne zapewniają dodatkową ochronę w przypadku nieprzewidzianych zagrożeń, takich jak napady czy ostrzał. Dzięki specjalnemu opancerzeniu są one w stanie chronić pasażerów przed różnymi typami pocisków i innych form zagrożeń.


Niezależnie od celu podróży, pojazd kuloodporny daje poczucie pewności i bezpieczeństwa. Zaawansowane technologie opancerzenia oraz ale także systemy bezpieczeństwa zapewniają ochronę w różnorodnych sytuacjach, od miejskich ulic po trudne warunki terenowe.

DYSKRECJA

Nowoczesne samochody kuloodporne z lekkim opancerzeniem zostały zaprojektowane tak, aby ich opancerzenie było niemal niewidoczne dla oka. Krytyczne obszary pojazdu mają kompleksową ochronę balistyczną, ale auto nie wyróżnia się niczym w ruchu ulicznym. Lekkie opancerzenie zapewnia dyskrecję, jednocześnie oferując komfort i luksus na najwyższym poziomie.

Bezproblemowość

Ciężki pojazd opancerzony ma znacznie większą masę niż pojazd standardowy, często przekraczając limit 3,5 t. Duża masa powoduje zwiększenie zużycia paliwa, ale także układ hamulcowy, zawieszenie, koła i inne podzespoły często wymagają modyfikacji lub specjalnej obsługi.


W przypadku lekkiego opancerzenia, dzięki mniejszej masie, zawieszenie, napęd i pozostałe układy pozostają niezmienione względem cywilnego modelu, dając wysokie osiągi i ułatwiając obsługę.


TRASCO i Defender: połączenie doskonałości

TRASCO, jako lider w branży samochodów opancerzonych, we współpracy z Defenderem, stworzyło pojazd, który jest synonimem bezpieczeństwa. Defender 110 A-KIP to auto kuloodporne, które jest wynikiem połączenia doświadczenia obu marek.

Subtelność i dyskrecja: opancerzenie niemal niewidoczne dla oka

Wiele osób obawia się, że samochód kuloodporny będzie rzucał się w oczy. Jednak Defender 110 A-KIP został zaprojektowany tak, aby wyglądać niemal identycznie jak jego seryjny odpowiednik. Dzięki temu możesz cieszyć się dyskretnością w ruchu miejskim, nie rzucając się w oczy jako kierowca pojazdu opancerzonego.

Unikatowe cechy Defendera 110 A-KIP

Opancerzenie samochodu A-Kip® Lightweight to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje ochronę przed ostrzałem, nie obciążając jednocześnie pojazdu nadmierną masą. Silnik o mocy 400 KM i moment obrotowy 550 Nm zapewniają doskonałe osiągi, a jednocześnie gwarantują wyjątkową efektywność paliwową. Jest to samochód kuloodporny, który nie wymaga kompromisów.

Szersze spojrzenie na bezpieczeństwo

Aby bezpiecznie wykaraskać się z ryzykownej sytuacji, znaczenie mają nie tylko konstrukcje warstw opancerzenia zabezpieczającego na wypadek ataku bronią, ale także zdolności samochodu do poruszania się w trudnych warunkach. Kierowcy Defenderów mają do dyspozycji legendarny napęd na cztery koła i system Terrain Response, testowane w najtrudniejszych warunkach.

Dla kogo jest Defender 110 A-KIP?

Defender 110 A-KIP to samochód dla tych, którzy cenią sobie luksus, ale jednocześnie potrzebują ochrony. Jeśli myślisz o zakupie samochodu kuloodpornego, to Defender 110 A-KIP powinien być na Twojej liście.

Biznesmeni, celebryci i osoby wpływowe

Dla ludzi sukcesu, takich jak biznesmeni, celebryci czy osoby wpływowe, samochód jest nie tylko środkiem transportu, ale także wizytówką. Defender 110 A-KIP, jako luksusowy samochód kuloodporny, gwarantuje im nie tylko prestiż, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Podróżnicy, eksploratorzy i ci, którzy stawiają czoła niebezpieczeństwom

Dla tych, którzy nie boją się wyzwań i często podróżują w trudne rejony świata, Defender 110 A-KIP oferuje ochronę na najwyższym poziomie. Jego opancerzenie zapewnia bezpieczeństwo w każdych warunkach, a zaawansowane systemy bezpieczeństwa pozwalają na komfortową jazdę nawet w najtrudniejszym terenie.

Gwarancja i obsługa: zaangażowanie Land Rovera i TRASCO w Twoje bezpieczeństwo.

Defender 110 A-KIP to nie tylko samochód kuloodporny. To również gwarancja wsparcia na każdym etapie użytkowania pojazdu.

Niezmienne standardy jakości

TRASCO udziela dwuletniej gwarancji na wszystkie modyfikacje i części ochronne związane z adaptacją A-Kip®. Z kolei Jaguar Land Rover zapewnia gwarancję na pojazd podstawowy, zgodnie ze standardowymi warunkami gwarancji. Wsparcie po zakupie, dostęp do serwisów oraz eksperckie doradztwo to tylko część korzyści płynących z posiadania Defendera 110 A-KIP.

Najczęściej Zadawane Pytania:

OTWÓRZ

Dlaczego ktoś potrzebowałby samochodu opancerzonego?

Czy samochody opancerzone są dostępne dla prywatnych osób?

Ile dodatkowej wagi dodaje pancerz do pojazdu?

Czy opancerzone SUV-y są dostępne w różnych klasach opancerzenia?

Czy pancerz odbija także fale elektromagnetyczne, takie jak sygnały telefonów komórkowych?

Czym różnią się samochody opancerzone od samochodów pancernych?

Jaką wagę ma typowy samochód opancerzony?

Czy opancerzenie wpływa na osiągi samochodu?

Jakie są koszty utrzymania samochodu opancerzonego?

Czy mogę dostosować poziom opancerzenia do moich indywidualnych potrzeb?

Uwaga: należy zawsze unikać niebezpiecznych sytuacji, w tym szczególnie związanych z ryzykiem napadu i ostrzału, gdyż żadne zabezpieczenie nie daje pełnej gwarancji uniknięcia ich konsekwencji.