SUV hybrydowy Land Rover

SUV hybrydowy Land Rover

Land Rover słynie z produkcji samochodów terenowych. Ich dzielność została wielokrotnie udowodniona podczas rajdów i ekspedycji badawczych na różnych kontynentach. Dowiodły one niezłomności, która jest tak istotna na co dzień. Teraz można jej doświadczyć także za sprawą hybrydowych SUV-ów. Dowiedz się, co wyróżnia nowoczesne modele z rodzin Discovery, Defender czy Range Rover.

NOWY RANGE ROVER

NOWY RANGE ROVER

Kwintesencja elegancji i luksusu
Discovery Sport

Discovery Sport

Wszechstronny, kompaktowy SUV
DEFENDER

DEFENDER

Zdolny do wielkich rzeczy

Hybrydowe SUV-y Land Rovera typu plug-in

W ofercie Land Rovera znajdziesz kilka SUV-ów z napędem hybrydowym. Możesz zdecydować się chociażby na legendarnego Defendera w najnowszej odsłonie, uniwersalne modele z serii Discovery, a także przedstawicieli luksusowej rodziny Range Rover. Nawet podstawowe wersje napędowe wyposażone są w układ tzw. miękkiej hybrydy (MHEV), natomiast niektóre z nich dostępne są z napędem typu plug-in (PHEV).

DEFENDER – SAMOCHÓD TERENOWY Z KRWI I KOŚCI


Jeżeli chodzi o Defendera, jest on dostępny w czterech wersjach z napędem MHEV – benzynową P400 AWD MHEV oraz wysokoprężnymi D200 AWD MHEV, D250 AWD MHEV i D300 AWD MHEV. To prawdziwy samochód terenowy, który pozwali Ci wjechać w miejsca, które są niedostępne dla konkurencyjnych aut oraz innych kierowców. Dzięki napędowi typu MHEV zużywa on zaś mniej paliwa i jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Co ważne, Defender w wersji PHEV jest równie dzielny w terenie jak wariant benzynowy i wysokoprężny. Może on np. brodzić w wodzie do tej samej wysokości, czyli – do 90 cm.

DEFENDER

Zdolny do wielkich rzeczy
– Charakterystyczna sylwetka
– Zdolności terenowe i opanowanie w każdej sytuacji
– Unikalna, bogata oferta wyposażenia opcjonalnego i personalizacji
– Wyposażony w zaawansowane technologie Pivi Pro
DEFENDER

DISCOVERY SPORT – PRAKTYCZNOŚĆ W KOMPAKTOWYM ROZMIARZE


Discovery Sport to niezwykle uniwersalny samochód, który sprawdza się znakomicie nie tylko w terenie, ale także w mieście. Nie jest on bowiem przesadnie duży, a jego wnętrze zapewnia przestrzeń dla całej rodziny. Dostępny jest z układem MHEV w kilku wersjach benzynowych – P200 MHEV, P250 MHEV oraz P290 MHEV. Ponadto w ofercie znajdziesz hybrydę typu PHEV – P300e. To niezwykle mocny układ (300 KM), którego podstawę stanowi 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra.

DISCOVERY SPORT

Wszechstrony i kompaktowy SUV

– Zdolności terenowe i opanowanie w każdej sytuacji
– Nowoczesne technologie Clearsight
– Przemyślane rozwiązania dot. schowków i przechowywania bagażu
– Możliwość wyboru pomiędzy dwoma pakietami nadwozia
– Luksusowe wnętrze z bogatą ofertą wyposażenia opcjonalnego
<b>DISCOVERY SPORT

RODZINA RANGE ROVER – LUKSUS NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE


Hybrydy dostępne są także w luksusowej rodzinie modeli Range Rover. To pojazdy o wyjątkowym charakterze, które cechują się wyrafinowaniem pod względem stylistyki i jakości, a także ponadprzeciętną zdolnością do jazdy w terenie.

Najmniejszy z nich, Evoque, to niezwykle stylowy pojazd, którego zalety można docenić podczas codziennego przemieszczania się. Cechuje się on eleganckim wzornictwem oraz nowoczesnym napędem PHEV, który umożliwia bezszelestną i bezemisyjną jazdę. Jest on dostępny w wersjach: P160 MHEV, P200 MHEV, P250 MHEV, P300 MHEV oraz D200 MHEV. Wariant plug-in to z kolei P300e.

Velar to z kolei propozycja dla osób, które rzadziej zjeżdżają z asfaltu. Model ten dostępny jest z układem miękkiej hybrydy: P400 MHEV, D200 MHEV oraz D300 MHEV. W naszych salonach znajdziesz jednak również wariant „z wtyczką”, czyli P400e. Oddaje on do dyspozycji kierowcy moc 404 KM, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h już w 5,4 sekundy.

To jednak nie wszystko! Układ hybrydowy możesz mieć do dyspozycji także pod maską najbardziej luksusowego modelu w całej gamie, czyli Range Rovera. W tym przypadku możesz wybrać wariant P400 MHEV, D300 MHEV, D350 MHEV lub plug-in P440e i P510e. Obie wersje „z wtyczką” bazują na 6-cylindrowym silniku o pojemności 3 litrów. Zasięg w trybie elektrycznym wynosi nawet 113 km, co jest znakomitym wynikiem na tle konkurencji.

Hybrydowe SUV-y Land Rover wyróżniają się na tle konkurencji wyjątkowym poziomem luksusu oraz właściwościami terenowymi, które pozwalają mieć ogromną frajdę z jazdy z dala od asfaltowych dróg. Są one synonimem niezwykłej dzielności i niezawodności. Cechy te doceni każdy kierowca, szczególnie gdy podróżuje w trudnych warunkach.

NOWY RANGE ROVER

Dostępny od stycznia 2022 roku.

Kwintesencja elegancji
– Bezkompromisowa moc i osiągi
– Ekskluzywny i komfortowy
– Posiadający charakterystyczną i ponadczasową sylwetkę
– Pewność na drodze i w terenie
<b>NOWY RANGE ROVER

Dlaczego warto postawić na hybrydowego SUV-a?

SUV-y z powodzeniem wypierają z rynku klasyczne nadwozia samochodów. Ale to nie może dziwić. W końcu łączą one w sobie wiele zalet, chociażby wysoki komfort jazdy, bezpieczeństwo, praktyczność, a nierzadko również emocjonujące osiągi. Często jednak są budowane w oparciu o zwykłe modele osobowe i zatracają kluczową przecież cechę SUV-a – zdolności terenowe i niezłomność w każdych warunkach. Land Rover z kolei od wielu lat znany jest z produkcji znakomitych aut terenowych, zdolnych do jazdy w każdych warunkach.

Konstruując nowe samochody, nasi inżynierowie korzystają z najnowszych rozwiązań, czyniących nasze SUV-y bardziej efektywnymi. Przede wszystkim dbają jednak o to, aby – choć luksusowe i nowoczesne – były one nadal najlepszymi samochodami terenowymi. Te wysiłki zaowocowały m.in. stworzeniem Defendera PHEV – nowoczesnej hybrydy plug-in o mocy 404 KM, zdolnej do brodzenia w wodzie o głębokości 90 cm i wykorzystującej 640 Nm momentu obrotowego przekazywanego na cztery koła, co pozwala pokonywać najtrudniejsze tereny.

Hybrydowy SUV to jednak nie tylko mniejsze zużycie paliwa i emisja spalin, to również moc i osiągi, które sprawdzą się doskonale w każdych warunkach na drodze, a także poza utwardzonymi szlakami. Ponadto taki pojazd może pełnić funkcję samochodu reprezentacyjnego i rodzinnego.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przyszłość motoryzacji będzie elektryczna, stąd już dziś stosujemy rozwiązania będące jej wyznacznikiem. Po raz pierwszy układ hybrydowy znalazł się pod maską flagowego modelu marki, czyli Range Rovera, w 2013 r.

SUV-y Land Rovera – komu przypadną do gustu?

Land Rover ma duże grono sympatyków na całym świecie. To wynik doskonałej promocji marki, którą były liczne rajdy terenowe i wyprawy badawcze w głąb Afryki. Skoro taki samochód doskonale sprawdził się w niezwykle trudnych warunkach, dlaczego miałby nie poradzić sobie np. w zatłoczonym mieście?

Samochody Land Rovera to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i praktyczność, a poza tym pragną dojechać do celu w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Ponadto to auta od wielu lat słynące z niebanalnej stylistyki, która łączy w sobie elegancję i masywność, tak charakterystyczną dla pojazdów terenowych.

Ogniwa cylindryczne

SUV-y Land Rovera sprawdzą się także doskonale w roli samochodów rodzinnych. W ich przypadku każda przejażdżka z najbliższymi może być bowiem ekscytującą przygodą. Bez względu na to, czy będziesz jechał w słońcu, w deszczu, czy w śniegu, Twój samochód zapewni Ci maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Nie wierzysz nam na słowo? Przekonaj się o tym podczas jazdy próbnej!

Różnice pomiędzy hybrydami MHEV i PHEV

W modelach Land Rovera możesz znaleźć dwa rodzaje układów hybrydowych – MHEV oraz PHEV. Pewne istotne różnice powodują, że są to rozwiązania dla różnego typu klientów. Sprawdź, co powinieneś wybrać.

Poprzez skrót MHEV należy rozumieć Mild Hybrid Electric Vehicle, czyli tzw. miękką hybrydę. Faktycznie jest to samochód spalinowy wyposażony w dodatkowy niewielki silnik elektryczny, który jest zintegrowany z rozrusznikiem lub alternatorem. Nie pozwala on na jazdę w trybie elektrycznym, ale odgrywa rolę wspomagającą jednostkę spalinową podczas przyspieszania oraz jazdy na biegu jałowym. Dzięki temu możesz zmniejszyć zużycia paliwa, a ponadto zredukować emitowane spaliny, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia dbania o środowisko naturalne.
PHEV, czyli Plug-in Hybrid Electric Vehicle, to zaś samochód hybrydowy, który można naładować za pomocą domowego gniazdka. W tym przypadku mówimy więc o tzw. aucie z wtyczką. Tego rodzaju pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny oraz akumulator, dzięki którym możliwa jest jazda w trybie bezemisyjnym. Żeby jednak móc skorzystać z tego rozwiązania, przed wyruszeniem w trasę należy naładować akumulator.

Zasięg w tym trybie wynosi kilkadziesiąt kilometrów, co powinno w zupełności wystarczyć na codzienne dojazdy do pracy bądź wyjazd na cotygodniowe zakupy, choć bardziej zaawansowane modele, takie jak Range Rover, zapewniają energię nawet na około 100 km. W razie wyczerpania akumulatora możesz kontynuować podróż dzięki silnikowi spalinowemu. Co więcej, na co dzień możesz korzystać z obydwu jednostek w tym samym czasie, wykorzystując pełną moc oraz możliwości układu hybrydowego.

Najczęściej zadawane pytania

OTWÓRZ

Czy napęd hybrydowy zwiększa dzielność auta w terenie?

Czy serwisowanie hybrydowego SUV-a jest droższe?

Jakie są główne korzyści z posiadania SUV-a z napędem hybrydowym?
Czy hybrydowy SUV ma równie dużą moc jak ten z tradycyjnym napędem?
Czy SUV-y z napędem hybrydowym są bardziej ekonomiczne niż te z tradycyjnym napędem?
Jaki napęd hybrydowy wybrać - miękką hybrydę czy hybrydę plug-in?