SUV dla rodziny

SUV dla rodziny

SUV dla rodziny musi być samochodem uniwersalnym, pojemnym i bezpiecznym. Swobodna konfiguracja siedzeń, możliwość ciągnięcia przyczepy, klimatyzacja oczyszczająca powietrze z pyłków i smogu – to tylko wybrane cechy, na które warto zwrócić uwagę. Szukasz rodzinnego SUV-a? Sprawdź, dlaczego warto wybrać jeden z modeli marki Land Rover.

RODZINNE SUV-Y W OFERCIE LAND ROVERA

Gama Land Rovera to dowód na to, że samochód rodzinny nie musi być kombi lub vanem. W tej roli znakomicie sprawdzi się nowoczesny pojazd typu SUV.

SUV-y Land Rovera, choć mają wiele wspólnych, przypisanych marce cech, to jednak różnią się między sobą. Przyjrzyjmy się trzem z nich: rodzinnej alternatywie dla najbardziej luksusowych limuzyn – Range Roverowi, modelowi Discovery o ogromnym wnętrzu i świetnych zdolnościach terenowych i nieco mniejszemu, ale niezwykle wszechstronnemu i praktycznemu Discovery Sport.

DISCOVERY SPORT

Discovery Sport bez wątpienia może rywalizować o palmę pierwszeństwa w rankingu wszechstronnych, kompaktowych SUV-ów dla rodziny. Chociaż model ten jest mniejszy w porównaniu z Discovery, ma możliwość przewozu do 7 osób, a pojemność jego bagażnika po złożeniu siedzeń sięga 1794 l DIN (1574 l VDA)*. Nawet kiedy korzystamy z miejsc w drugim rzędzie, wciąż pozostaje do dyspozycji duży, który jest na tyle wysoki, że możemy ustawić w nim w pionie kilka walizek. Co istotne, nawet w wersji 7-osobowej, z kompletem pasażerów model ten pozwala transportować bagaże. Podgrzewana kanapa z regulacją odsunięcia i pochylenia, i niesamowita ilość miejsca na głowę oraz nogi w drugim rzędzie siedzeń czyni samochód komfortową, relaksującą przestrzenią do spędzania wspólnego czasu. Discovery Sport ma zaawansowany system napędu na cztery koła. W gamie dostępne są miękkie hybrydy MHEV z silnikiem benzynowym i dieslem o pojemności 2,0 l i mocy od 163 do 290 KM, a także hybryda plug-in o mocy 309 KM.

DISCOVERY SPORT

Wszechstrony i kompaktowy SUV

– Zdolności terenowe i opanowanie w każdej sytuacji
– Nowoczesne technologie Clearsight
– Przemyślane rozwiązania dot. schowków i przechowywania bagażu
– Możliwość wyboru pomiędzy dwoma pakietami nadwozia
– Luksusowe wnętrze z bogatą ofertą wyposażenia opcjonalnego
DISCOVERY SPORT

DISCOVERY

Niezwykłe możliwości transportowe, 7 komfortowych miejsc oraz zaawansowane systemy multimedialne i bezpieczeństwa – to kilka z wielu zalet Land Rovera Discovery. Model ten to uniwersalny samochód dla rodziny w wariancie premium. Discovery jest większy w porównaniu z Discovery Sport i ma gamę napędów o mocy od 249 do 360 KM. Luksusowa kabina jest wyposażona w wiele schowków. Ten umieszczony w konsoli środkowej może być wyposażony w lodówkę. Nie tylko praktyczne wyposażenie, ale przede wszystkim topowe własności terenowe czynią Discovery idealnym kompanem rodzinnych wypraw i wspólnego odkrywania nowych miejsc oraz wytyczania nowych ścieżek.

RANGE ROVER

Szukasz wyrafinowanego rodzinnego auta? Range Rover to kwintesencja elegancji, topowy i najbardziej luksusowy model w gamie Land Rovera. Auto ma wyposażenie, które trudno znaleźć w innym aucie rodzinnym, w tym: drzwi z elektrycznie wspomaganym otwieraniem i zamykaniem, technologię aktywnej redukcji hałasu czy czterostrefową klimatyzację z dwoma jonizatorami. W odróżnieniu od Discovery Sport i Discovery Range Rover występuje w dwóch wersjach nadwoziowych (SWB i LWB), różniących się długością (5052 mm/5252 mm), rozstawem osi (2997 mm/3197 mm) oraz pojemnością bagażnika (maksymalnie 2335/2601-2727 l w standardzie DIN lub 1841/2050-2176 l VDA). Dłuższy wariant może być wyposażony nawet w 7 miejsc, z których każde jest komfortowe, zaopatrzone w dostęp do gniazd USB i lampki.

NOWY RANGE ROVER

Kwintesencja elegancji

– Bezkompromisowa moc i osiągi
– Ekskluzywny i komfortowy
– Posiadający charakterystyczną i ponadczasową sylwetkę
– Pewność na drodze i w terenie
NOWY RANGE ROVER

Rodzinne auto – przestrzeń dla wszystkich

Im więcej miejsca, tym lepiej – samochód rodzinny powinien być przestronny i pozwalać przewozić jak największą liczbę osób. Przestrzeń pasażerska musi być przy tym dobrze zaprojektowana. Duża liczba miejsc siedzących nie oznacza bowiem, że auto rodzinne będzie komfortowe.

Jak powinna być zatem zaaranżowana kabina? Na przykład tak jak w modelach Discovery Sport i Discovery. Oba auta mają układ siedzeń 5 + 2. System Intelligent Seat Fold pozwoli Ci dowolnie skonfigurować przestrzeń pasażerską. Fotele drugiego i trzeciego rzędu możesz składać tak jak w vanie. Kombinacji jest aż 24.

7 FOTELI

7 FOTELI

Opcjonalny trzeci rząd siedzeń pozwala z łatwością pomieścić siedem dorosłych osób. Pokazana powyżej pojemność DIN (na mokro) odpowiada 172 litrom pojemności VDA (na sucho).

172 litry pojemności

Wybór 7-osobowego samochodu będzie rozsądny również wtedy, gdy Twoja rodzina nie jest liczna. Dzięki większym możliwościom możesz bowiem przewieźć swoje dziecko i rówieśników na mecz, czy zabrać rodziców i teściów na wycieczkę. Choć fotele trzeciego rzędu w modelu Discovery Sport stworzono z myślą o młodszych członkach rodziny, to w modelu Discovery na tylnych miejscach z powodzeniem przewieziemy dorosłych. Jeszcze więcej luksusu zaznają pasażerowie trzeciego rzędu foteli w Range Roverze.

Pojemność bagażnika, czyli co można zmieścić w rodzinnym SUV-ie

Kwestia miejsca nie dotyczy tylko przestrzeni dla pasażerów, ale również możliwości przewozowych. Dobre rodzinne auto nie powinno Cię zmuszać do kompromisów i dokonywania wyborów typu: czy zabrać na wycieczkę dodatkowe ubrania, dmuchany materac, ulubione zabawki Twoich dzieci, czy może lodówkę turystyczną. W takim samochodzie powinno się zmieścić wszystko.

SUV-y Land Rovera przodują w kategorii samochodów rodzinnych pod względem pojemności bagażowej. Za przykład weźmy Discovery. Nawet wtedy, gdy autem podróżuje 7 osób, w kufrze do dyspozycji pozostaje 258 l według standardu DIN (172 l pojemności VDA)*. Przy standardowym układzie siedzeń (dla 5 osób) autem można natomiast przewieźć aż 1137 l bagażu (922 l VDA). Chcesz zmieścić rower z kołami lub deskę do kitesurfingu? Nie ma problemu! Po złożeniu foteli drugiego i trzeciego rzędu rodzinny SUV Discovery pozwala przetransportować nawet 2391 l (1997 l VDA).

Na elektrycznie rozkładanej tylnej klapie, która ułatwia pakowanie, można usiąść, żeby zdjąć zabłocone buty. Discovery ma uciąg do 3500 kg, co pozwala podpiąć do niego przyczepę do przewozu motocykli czy koni. Dach jest na tyle wytrzymały, że sam w sobie jest przestrzenią transportową. Dzięki odpowiednim akcesoriom z katalogu Land Rovera można nim przewozić narty, rowery, kufry bagażowe czy nawet kajaki.

Samochód rodzinny gotowy na wszystko

Każdy model marki Land Rover ma wpisane w swoje DNA znakomite właściwości terenowe. Dzięki temu będzie nieocenionym wsparciem, kiedy nawet kierowca bez większego doświadczenia zawiezie rodzinę do górskiego schroniska po zaśnieżonej drodze czy ukrytego w lesie pola namiotowego, do którego wiedzie błotnisty szlak.

Pomogą w tym napęd na cztery koła AWD oraz liczne systemy ułatwiające jazdę. Terrain Response automatycznie rozdziela moment obrotowy między przednimi i tylnymi kołami, maksymalizując przyczepność. Hill Descent Control ułatwia zjazd ze stromych wzniesień. All Terrain Progress Control utrzymuje prędkość w warunkach terenowych. Duża maksymalna głębokość brodzenia pozwala nawet na wygodne wodowanie holowanej łódki. Wspólne rodzinne wycieczki samochodowe budują wyjątkowe wspomnienia, dlatego rodzinne samochody Land Rovera są zaprojektowane tak, by nigdy nie trzeba było rezygnować z przygód i pasji.

Bezpieczny samochód rodzinny

Rodzinna podróż może być wyzwaniem. Szczekanie psa, zabawka rzucona na przednie fotele, rozlanie napoju – kierowcy może być trudno zachować koncentrację. Dlatego tak ważne są systemy wspomagające, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy.

Wybierając model z gamy Land Rovera, można liczyć na wsparcie zaawansowanych technologii. Przykładowo – Blind Spot Assist ostrzega o pojazdach w martwym polu i będzie przeciwdziałać zmianie pasa ruchu, gdy zaistnieje ryzyko kolizji. Driver Assist to cały pakiet systemów podnoszących bezpieczeństwo, w tym hamowania awaryjnego, utrzymywania auta na pasie ruchu, monitorowania zmęczenia czy rozpoznawania znaków drogowych.

Bezpieczeństwo to także system ISOFIX. Pozwala on na łatwy montaż fotelika dziecięcego, a uchwyty mocujące same w sobie zapewniają dodatkowe zabezpieczenie.

Multimedia w SUV-ie dla rodziny

Parafrazując klasyczny utwór – w czasie jazdy dzieci się nudzą. Dorośli zresztą też, np. podczas stania w korku czy monotonnej podróży autostradą.

Dzięki Android Auto lub Apple CarPlay bez problemu podłączysz smartfon do systemu multimedialnego w Land Roverze, żeby słuchać ulubionej muzyki czy wygodnie i bezpiecznie telefonować.

Opcjonalna bezprzewodowa ładowarka ze wzmacniaczem zasięgu oraz liczne porty USB zapewniają dostęp do prądu i internetu nie tylko kierowcy, ale też pasażerom. Z kolei System Click & Go pozwala łatwo zamontować tablety w oparciach przednich siedzeń, zapewniając rozrywkę osobom na tylnych miejscach.

Multimedia w SUV-ie dla rodziny

Dobra widoczność w samochodzie rodzinnym

SUV to rodzinne auto, które zapewnia dobrą widoczność z racji swojej konstrukcji. Wysoka pozycja za kierownicą pozwala widzieć dalej, a co za tym idzie – szybciej reagować na ewentualne zagrożenia. W każdym Land Roverze zastosowanie znajduje koncepcja nazywana Command Driving Position (CDP) lub Sports Command Driving Position. Osiąga się ją przez połączenie:


  • widoczności i świadomości gabarytów oraz pozycji pojazdu,
  • pozycji ciała kierowcy,
  • poczucia przestrzeni w kabinie.

By to osiągnąć, w samochodach Land Rovera stosowane są wąskie przednie słupki z wysoko wytrzymałych materiałów, nisko położona względem głowy kierowcy deska rozdzielcza i maski, wyraźnie zaznaczona, widoczna zza kierownicy krawędź końca maski i położona nisko względem kierowcy linia szyb. Nie bez znaczenia jest także wysokie umieszczenie fotela kierowcy, względem drogi, a jednocześnie jego przybliżenie do linii bocznej samochodu. Dzięki temu kierowca po prostu widzi więcej, a prowadzeniu towarzyszy miłe uczucie być “na stanowisku dowodzenia”.

W czasie jazdy w trudnych warunkach pogodowych lub w ciemnościach istotne jest dobre oświetlenie drogi. Stosowane przez markę Land Rover reflektory LED zapewniają widoczność niemal jak w dzień. Opcjonalne Matrix LED dzielą snop światła na niezależne segmenty. Co to daje? Kierowcy jadący z naprzeciwka nie są oślepiani, a światła zawsze mają daleki zasięg. W Range Roverze możemy znaleźć natomiast najbardziej zaawansowaną technologię świateł Land Rovera - reflektory Digital LED. Wykorzystują one miliony maleńkich lusterek, by tworzyć sięgającą nawet 500 metrów precyzyjnie ukształtowaną wiązkę świtała. Na podstawie znajomości dróg i ukształtowania terenu, samochód z wyprzedzeniem oblicza i precyzyjnie dobiera ustawienie każdego z lusterek.

Wewnętrzne lusterko ClearSight zapewnia niezakłócony widok do tyłu, nawet wtedy, gdy szyba jest zasłonięta. Widoczność podczas parkowania poprawiają kamery 3D, które dają kierowcy widok „z lotu ptaka”.

System oczyszczania powietrza – pożądana opcja w aucie rodzinnym

Nie tylko duża ilość miejsca, wygodne fotele czy nowoczesne multimedia odpowiadają za dobre samopoczucie podczas podróży SUV-em dla rodziny. Ważna jest też wysoka jakość powietrza.

Tę w modelach Land Rovera zapewnia technologia jonizacji nanoe. Po włączeniu funkcji PURIFY specjalny filtr będzie przechwytywać zanieczyszczenia PM2,5 (aerozole atmosferyczne o średnicy nie większej niż 2,5 μm – według Światowej Organizacji Zdrowia są to najbardziej szkodliwe dla człowieka pyły). Dzięki tej technologii pasażerowie mogą oddychać zdrowym powietrzem, bez cząstek smogu, alergenów czy kurzu.

Najczęściej zadawane pytania:

OTWÓRZ

Na co szczególnie zwracać uwagę wybierając rodzinny SUV?

Jakie auto wybrać dla aktywnej rodziny?

Jak dopasować auto rodzinne do swoich potrzeb?

Ile miejsc siedzących może mieć maksymalnie rodzinny SUV?

Jakie wyniki osiągają SUV-y Land Rover w testach bezpieczeństwa?