KRÓLEWSKI DEFENDER 130 ZACZYNA SŁUŻBĘ W BRYTYJSKIM CZERWONYM KRZYŻU

BRYTYJSKI CZERWONY KRZYŻ

  • Jedyny w swoim rodzaju: przekazany Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi, przerobiony Defender 130 zaczyna pracę jako auto do reagowania kryzysowego.
  • Nakierowany na cel: pojazd o unikalnych właściwościach będzie kluczowy w pomaganiu organizacji w docieraniu ze wsparciem do oddalonych obszarów Północnej Walii.
  • Zestaw specjalny: ulepszona łączność to antena 4G, telefon, radio VHF oraz system telemetryczny z lokalizacją GPS.
  • Stali partnerzy: to najnowszy element współpracy, która trwa nieprzerwanie od prawie 70 lat, czyli od 1954 roku.
  • Publiczny pokaz: Defender 130 Brytyjskiego Czerwonego Krzyża zostanie pokazany na Królewskim Pokazie Koni w Windsorze w dniach 11 do 14 maja.

Specjalnie przerobiony Defender 130, przekazany Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pamiątkę Platynowego Jubileuszu Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, właśnie zaczyna służbę w Północnej Walii. Ten wyjątkowy pojazd będzie kluczowy we wsparciu organizacji w niesieniu pomocy ludziom z oddalonych terenów pasma górskiego Snowdonia, półwyspu Lleyn i wyspy Anglesey.

„Od prawie 70 lat współpracujemy z Brytyjskim Czerwonym Krzyżem, nieustannie poszukując sposobów na rozwój i wspieranie ich pracy za pomocą naszych pojazdów i technologii. Wspólnie docieramy do ludzi mieszkających w niedostępnych obszarach w całym kraju. Nowy Defender 130 jest szczególnie ważny w tym procesie i będzie wspierał najbardziej potrzebujących w północnej Walii. To także wyjątkowy sposób na uczczenie 70-letniego patronatu Jej Królewskiej Mości i tego, jak w swojej pracy poświęca się dla innych Brytyjski Czerwony Krzyż” – powiedziała Laura Wood, Brand Partnerships, Experience and Collections w Jaguar Land Rover.

By pracować dla Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, której to organizacji Królowa Elżbieta II była patronką przez 70 lat, Defender 130 został zaadaptowany do wymogów nowoczesnego luksusu marki Jaguar Land Rover, otrzymując zaawansowane funkcje komunikacyjne. Ponieważ Walia została sklasyfikowana jako drugi najgorszy obszar Wielkiej Brytanii pod względem pokrycia zasięgiem 4G w terenach wiejskich, zdolności Defendera do pozostania w łączności będą kluczowe na wybrzeżu regionu, górzystych terenach i w odległych lokalizacjach.

Pojazd wyposażony jest we wzmocnioną łączność 4G, by zapewnić mocniejszy sygnał w każdej lokalizacji, ma wbudowany telefon, radio VHF i ulepszony system telemetryczny GPS. System paneli słonecznych na dachu będzie ładować dodatkowy akumulator, która zasila akcesoria, kiedy silnik nie pracuje, by auto pozostało w łączności na dłużej.

„Od prawie siedmiu dekad wolontariusze Brytyjskiego Czerwonego Krzyża reagują na sytuacje kryzysowe w land roverach. Od pożarów i powodzi po burze i przerwy w dostawie prądu. Nasze partnerstwo z Defenderem pomaga nam pomagać ludziom w kryzysie. Ta hojna darowizna będzie miała ogromny wpływ na nasze służby ratownicze w Północnej Walii, zapewniając nam możliwość wsparcia ludzi, gdziekolwiek się znajdują i niezależnie od brytyjskiej pogody” – powiedział Chris Davies, szef działu reagowania kryzysowego Brytyjskiego Czerwonego Krzyża.

W pojeździe została również stworzona dodatkowa przestrzeń bagażowa przez usunięcie z Defendera 130 trzeciego rzędu siedzeń. Dopasowany system półek pozwoli ekipom ratunkowym na transport wyposażenia takiego jak koce, jedzenie czy produkty pierwszej pomocy. To oznacza, że auto może być tak załadowane, by móc nieść pomoc na większe odległości w czasie niekorzystnych warunków, takich jak silne burze, powodzie, pożary czy wielkie mrozy.

Antybakteryjne i łatwe do czyszczenia pokrycie siedzeń oraz akumulatorowe latarki z ładowarkami zostały również dodane jako specjalne wyposażenie. Jest też wbudowany bojler z wodą, który pozwoli Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi zapewnić ciepłe napoje w czasie akcji ratunkowych.

Przed rozpoczęciem misji w północnej Walii pojazd zostanie zaprezentowany na Królewskim Pokazie Koni w Windsorze (11–14 maja), wydarzeniu, w którym regularnie uczestniczy rodzina królewska. Odwiedzający pokaz będą mogli zobaczyć Defendera 130 i dowiedzieć się więcej o wieloletniej współpracy Jaguara Land Rovera z Brytyjskim Czerwonym Krzyżem.

BRYTYJSKI CZERWONY KRZYŻ
BRYTYJSKI CZERWONY KRZYŻ