LAND ROVER ZOSTAŁ PARTNEREM STRATEGICZNYM GOPR

LAND ROVER ZOSTAŁ PARTNEREM STRATEGICZNYM GOPR

PIERWSZE OSIEM LAND ROVERÓW DISCOVERY SPORT TRAFIŁO DO GÓRSKIEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. PO LEGENDARNYCH DEFENDERACH TO KOLEJNE SAMOCHODY BRYTYJSKIEJ MARKI, KTÓRE BĘDĄ POMAGAĆ RATOWNIKOM W GÓRACH.

Uroczyste przekazania ośmiu egzemplarzy Discovery Sport odbyło się w ostatnią niedzielę w Krynicy-Zdroju podczas obchodów 70-lecia Grupy Krynickiej GOPR. To modele 2.0D TD4 204 PS AWD Auto SE z silnikami diesla o pojemności 1998 cm3 i mocy aż 204 KM. Taka konfiguracja oraz wyposażenie dodatkowe sprawiają, że samochody doskonale sprawdzają się na górskich szlakach. Przekazanie pojazdów było jednocześnie ogłoszeniem rozpoczęcia działań wspierających bezpieczeństwo w górach, które Land Rover będzie realizował wspólnie z GOPR. Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji samochody Defender już podczas XXVII Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim w Górach Stołowych 3 i 4 września.

– Pierwszy Land Rover wszedł do służby górskiej w 1995 roku. Dzisiaj wsiadamy w najnowsze modele maszyn, konstruowane i przeznaczone do pokonywania najtrudniejszych terenowych przeszkód. Możliwości Land Roverów pozwalają szybko i bezpiecznie docierać w najbardziej niedostępne miejsca. Dla nas oznacza to efektywne dotarcie do poszkodowanych, by udzielić im pomocy – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu GOPR.

Samochody Land Rover są obecne w służbie GOPR nieprzerwanie od trzech dekad, pracując na swój wizerunek samochodów do zadań specjalnych.

– Jesteśmy dumni, że możemy pomagać w niesieniu pomocy innym i wspieramy niezwykle odważnych profesjonalistów. Nasze samochody, tak jak ratownicy górscy, nie boją się trudnych wyzwań ani wymagających warunków. Pokonywanie przeszkód jest w naszym DNA. Cieszę się, że od dziś nasze samochody wchodzą do służby we wszystkich polskich górach, gdzie działają ratownicy GOPR, a my zostaliśmy strategicznym motoryzacyjnym partnerem GOPR – komentuje Jacek Górski, dyrektor zarządzający Inchcape JLR Poland.

Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał nowy Defender 130 – samochód stworzony do jazdy po nieprzetartych szlakach i radzenia sobie z każdą przeszkodą. Nowego Defendera 130 wyróżnia cała gama najnowszych technologii oraz designu w środku i na zewnątrz, w unikalny sposób równoważąca komfort z tradycyjną wytrzymałością i możliwościami Defendera. Kultowa sylwetka Defendera została elegancko wydłużona z tyłu o 340 mm, aby zapewnić więcej miejsca wewnątrz, co skutkuje możliwością przewiezienia 8 dorosłych osób w komfortowych warunkach bez narażania na szwank niezrównanych możliwości terenowych. Samochody będą testowane również w zastosowaniu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał nowy Defender 130
Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał nowy Defender 130
Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał nowy Defender 130