LAND ROVER ZOSTAŁ PARTNEREM STRATEGICZNYM GOPR

PIERWSZE OSIEM LAND ROVERÓW DISCOVERY SPORT TRAFIŁO DO GÓRSKIEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. PO LEGENDARNYCH DEFENDERACH TO KOLEJNE SAMOCHODY BRYTYJSKIEJ MARKI, KTÓRE BĘDĄ POMAGAĆ RATOWNIKOM W GÓRACH.

Uroczyste przekazania ośmiu egzemplarzy Discovery Sport odbyło się w ostatnią niedzielę w Krynicy-Zdroju podczas obchodów 70-lecia Grupy Krynickiej GOPR. To modele 2.0D TD4 204 PS AWD Auto SE z silnikami diesla o pojemności 1998 cm3 i mocy aż 204 KM. Taka konfiguracja oraz wyposażenie dodatkowe sprawiają, że samochody doskonale sprawdzają się na górskich szlakach. Przekazanie pojazdów było jednocześnie ogłoszeniem rozpoczęcia działań wspierających bezpieczeństwo w górach, które Land Rover będzie realizował wspólnie z GOPR. Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji samochody Defender już podczas XXVII Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim w Górach Stołowych 3 i 4 września.

– Pierwszy Land Rover wszedł do służby górskiej w 1995 roku. Dzisiaj wsiadamy w najnowsze modele maszyn, konstruowane i przeznaczone do pokonywania najtrudniejszych terenowych przeszkód. Możliwości Land Roverów pozwalają szybko i bezpiecznie docierać w najbardziej niedostępne miejsca. Dla nas oznacza to efektywne dotarcie do poszkodowanych, by udzielić im pomocy – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu GOPR.

Samochody Land Rover są obecne w służbie GOPR nieprzerwanie od trzech dekad, pracując na swój wizerunek samochodów do zadań specjalnych.

– Jesteśmy dumni, że możemy pomagać w niesieniu pomocy innym i wspieramy niezwykle odważnych profesjonalistów. Nasze samochody, tak jak ratownicy górscy, nie boją się trudnych wyzwań ani wymagających warunków. Pokonywanie przeszkód jest w naszym DNA. Cieszę się, że od dziś nasze samochody wchodzą do służby we wszystkich polskich górach, gdzie działają ratownicy GOPR, a my zostaliśmy strategicznym motoryzacyjnym partnerem GOPR – komentuje Jacek Górski, dyrektor zarządzający Inchcape JLR Poland.

Jesienią tego roku swoją premierę będzie miał nowy Defender 130 – samochód stworzony do jazdy po nieprzetartych szlakach i radzenia sobie z każdą przeszkodą. Nowego Defendera 130 wyróżnia cała gama najnowszych technologii oraz designu w środku i na zewnątrz, w unikalny sposób równoważąca komfort z tradycyjną wytrzymałością i możliwościami Defendera. Kultowa sylwetka Defendera została elegancko wydłużona z tyłu o 340 mm, aby zapewnić więcej miejsca wewnątrz, co skutkuje możliwością przewiezienia 8 dorosłych osób w komfortowych warunkach bez narażania na szwank niezrównanych możliwości terenowych. Samochody będą testowane również w zastosowaniu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.