NOWA ERA MARKI RANGE ROVER: LISTA OCZEKUJĄCYCH NA RANGE ROVERA ELECTRIC ZOSTAŁA OTWARTA, ROZPOCZYNA SIĘ FAZA TESTÓW PROTOTYPU

NOWA ERA MARKI RANGE ROVER
  • Dla nowego Range Rovera Electric zgłoszono więcej patentów niż dla jakikolwiek innego, wcześniejszego modelu marki Range Rover, dlatego prototypy poddawane są obecnie jednym z najbardziej rygorystycznych programów zatwierdzania inżynieryjnego w historii – w celu potwierdzenia zdolności modelu do jazdy w ekstremalnych temperaturach, w najtrudniejszych warunkach i w każdym terenie, w tym oczywiście przy brodzeniu w wodzie o głębokości do 850 mm.

  • Inżynierowie dążą do stworzenia najcichszego i najbardziej wyrafinowanego Range Rovera, jaki kiedykolwiek zaprojektowano; z unikalną konfiguracją aktywnej redukcji hałasu drogowego i konstrukcją dźwiękową, a także niesamowitym poziomem komfortu w kabinie dzięki elektrycznej architekturze, zapewniającej wyjątkowy, nowoczesny luksus.

  • Range Rover prezentuje już zapowiedź długo oczekiwanego Range Rovera Electric, który ucieleśnia zapierającą dech w piersiach nowoczesność poprzez niesamowitą konstrukcję z subtelnymi elementami wskazującymi jego w pełni elektryczny napęd.

  • Architektura 800 V umożliwi superszybkie ładowanie na publicznych stacjach.

  • Range Rover zaoferuje przyszłym klientom bezproblemowe korzystanie z napędu elektrycznego – łatwe ładowanie, partnerstwa energetyczne, aktualizacje oprogramowania drogą bezprzewodową i inteligentne technologie maksymalizująca zasięg.

  • Range Rover Electric zostanie zbudowany w oparciu o elastyczną i modułową architekturę Modular Longitudinal Architecture w miejscowości Solihull w Wielkiej Brytanii obok istniejących elektrycznych pojazdów hybrydowych typu plug-in wraz z otwarciem w fabryce nowego zakładu o wartości 70 milionów funtów.

  • Akumulatory i elektryczne jednostki napędowe będą montowane w nowym Centrum Produkcji Napędów Elektrycznych JLR w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.
NOWA ERA MARKI RANGE ROVER
NOWA ERA MARKI RANGE ROVER

Range Rover otwiera właśnie listę oczekujących na Range Rovera Electric przed oficjalnym rozpoczęciem przyjmowania zamówień dla szerokiego grona klientó.

„Od chwili wprowadzenia do sprzedaży w 2021 roku Range Rover najnowszej generacji stał się budzącą pożądanie ikoną. Na całym świecie obserwujemy najwyższy poziom popytu ze strony klientów w naszej 53-letniej historii. Ze względu na tę bezprecedensową historię sukcesu, otwieramy teraz oficjalną listę oczekujących, aby nasi klienci mogli znaleźć się wśród pierwszych osób, które złożą zamówienie w przedsprzedaży na najbardziej oczekiwanego Range Rovera ostatnich czasów. Wyznaczamy nową erę dla marki Range Rover: wyjątkowy luksusowy SUV jest teraz dostępny w wersji całkowicie elektrycznej.” – komentuje Geraldine Ingham, dyrektor zarządzająca Range Rovera.

Ogłaszając kolejny etap na drodze do nowoczesnej, luksusowej elektryfikacji, pierwszy w pełni elektryczny pojazd Range Rovera wzmocni siłę marki. Jego wzorowy brytyjski design pozostaje niezwykle charakterystyczny i niezmienny, a jego możliwości dotarcia w każde miejsce zapewnią, że holowanie, brodzenie i technologie terenowe przewyższają możliwości jakikolwiek innego luksusowego, elektrycznego SUV-a.

„Jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia najcichszego i najbardziej wyrafinowanego Range Rovera, jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Magiczne cechy, które leżą u podstaw sukcesu Range Rovera, pozostają niezmienione: ponadczasowy, minimalistyczny design, wyrafinowana kabina i możliwości dotarcia w dowolne miejsce – teraz będą oferowane z zerową emisją spalin z rury wydechowej. I jak pokazuje historia motoryzacji, Range Rover nadal będzie wyznaczał standardy. To pierwsze auto tego typu. Elektryczny, luksusowy SUV, który spełnia wszystkie obietnice Range Rovera. Prawdziwie światowy, luksusowy produkt, niespotykany dotąd w branży. Stworzony w sercu Wielkiej Brytanii Range Rover Electric dołączy do gamy modeli obok miękkiej hybrydy [MHEV] i elektrycznej hybrydy typu plug-in [PHEV], oferując wiele opcji spełniających potrzeby naszych klientów.” – mówi Thomas Müller, dyrektor wykonawczy ds. inżynierii produktu, JLR.

Range Rover Electric zapewni osiągi porównywalne z flagowym Range Roverem V8 oraz możliwości terenowe opracowane przez ekspertów Land Rovera, co jest znakiem rozpoznawczym marki od powstania Range Rovera w 1970 roku.

Obecnie trwają fizyczne testy prototypu, gdyż inżynierowie opracowują najcichszy i najbardziej wyrafinowany model Range Rovera, jaki kiedykolwiek stworzono, z unikalną konfiguracją aktywnej redukcji hałasu drogowego, innowacyjną konstrukcją dźwiękową i wyjątkowym poziomem komfortu kabiny.

Po roku wirtualnych prac rozwojowych, obejmujących solidny przód auta, analizę systemów wielonadwoziowych uwzględniającą wymagania dotyczące podwozia i brodzenia przy prędkości do 50 km/h, zbudowano pierwsze fizyczne pojazdy. Rozpoczęły się globalne testy drogowe od Szwecji po Dubaj w temperaturach od -40°C do +50°C. Globalny program testów fizycznych został dostosowany do pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu Range Rovera, aby zapewnić wytrzymałość elektrycznego układu napędowego, w tym badanie podwozia, trwałości akumulatora, integralności płyty podłogowej i dynamiki pojazdu pod kątem obniżenia parametrów termicznych.

Nowy Range Rover Electric będzie projektowany, konstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii w oparciu o elastyczną i modułową architekturę (Modular Longitudinal Architecture) w Solihull obok istniejących pojazdów Range Rovera, a więc miękkiej hybrydy i hybrydy typu plug-in. Po raz pierwszy akumulatory oraz elektryczne jednostki napędowe zostaną zbudowane i zmontowane w nowym Centrum Produkcji Napędów Elektrycznych JLR w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii w ramach elektryfikacji Range Rovera przed osiągnięciem celów zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2039 roku.

O Range Rover

Każdy model w gamie Range Rover to przykład modernistycznego wzornictwa, połączonego z wyrafinowanym wnętrzem i zelektryfikowanymi osiągami, które są ikoną nowoczesnego luksusu. Inspiruje swoim designem od 1970 roku.

Marka obejmuje modele Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar i Range Rover Evoque, a jej podstawą jest Land Rover – znak zaufania zbudowany na 75 latach doświadczenia w technologii, architekturze pojazdów i wiodących na świecie osiągach terenowych. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju i dumnej wizji nowoczesnego luksusu każdy Range Rover jest dostępny jako elektryczna hybryda. W pełni elektryczny Range Rover pojawi się pod koniec 2024 roku, a w pełni elektryczny Range Rover Sport w 2025 roku.

Range Rover to jedna z wiodących na świecie brytyjskich marek luksusowych, sprzedawana w 121 krajach. Należy do domu marek JLR wraz z Defenderem, Discovery i Jaguarem.

O Inchcape JLR Poland

Inchcape plc to międzynarodowa firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą detaliczną luksusowych samochodów oraz usługami serwisowymi z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Zatrudniając ponad 16 000 pracowników na całym świecie oraz współpracując z ponad 30 partnerami. Inchcape jest obecny na 34 rynkach krajowych i działa jako kluczowy partner strategiczny największych światowych marek samochodów premium i luksusowych. Zapewnia efektywną, dobrze finansowaną oraz zorientowaną na klienta drogę na rynek dla pojazdów oraz części samochodowych. Wykorzystuje wszystkie ogniwa pofabrycznego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej wspierając swoich Zaufanych Partnerów oraz zapewniając wysoce efektywny, zorientowany na klienta sposób dotarcia na rynek oraz gwarantując wspólne korzyści na każdym etapie.

W grudniu 2020 Jaguar Land Rover (JLR) utworzył spółkę joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape. W wyniku współpracy powstała spółka Inchcape JLR Poland, która jest wyłącznym dystrybutorem samochodów prestiżowych marek Jaguar i Land Rover w kraju. Dzięki nawiązanej współpracy możliwe jest rozszerzenie działalności marek na polskim rynku oraz przybliżenie ich szerokiemu gronu klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy.