Range Rover z Solihull w czasach COVID

RANGE ROVER Z SOLIHULL W CZASACH COVID


• Pierwszy Range Rover wyprodukowany został z zachowaniem norm dystansowania społecznego, w celu zapewnienia ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pracowników Jaguar Land Rover
• W fabryce w Solihull obowiązuje protokół i wytyczne, w celu zapewnienia wymaganego dystansu społecznego, higieny i monitorowania zdrowia
• Pracownicy działają zgodnie z zasadą: „Bezpieczeństwo. Zdrowie. Uprzejmość”

Solihull, Wielka Brytania – Dzisiaj pierwszy Range Rover wyprodukowany z zachowaniem nowych środków dystansowania społecznego, zjechał z linii produkcyjnej w fabryce Jaguar Land Rover w Solihull, po tymczasowej przerwie w produkcji z powodu pandemii koronawirusa.

Po szeroko zakrojonym przeglądzie wszystkich linii produkcyjnych, obiektów inżynieryjnych, powierzchni biurowych oraz przestrzeni wspólnych w fabryce, wprowadzono środki dystansu społecznego, higieny oraz monitorowania zdrowia pracowników. Nowe normy obejmują kontrolę temperatury za pomocą kamer termowizyjnych, zachowanie w miarę możliwości dwumetrowej odległości między pracownikami, środki ochrony osobistej, systemy jednokierunkowe oraz dezynfekcję. Każdy pracownik wyposażony jest w przyłbicę ochronną wyprodukowaną przez firmę.

Grant McPherson, Jaguar Land Rover Executive Director, Manufacturing, powiedział: „Widok pierwszego Range Rovera, który zjechał z naszej linii produkcyjnej, jest znaczącym momentem dla firmy Jaguar Land Rover, wszystkich pracowników oraz firm, z którymi współpracujemy. Oznacza koniec naszego tymczasowego wyłączenia i sygnalizuje początek powrotu do normalności. Ale to oczywiście nowa normalność.

Ludzie będą doświadczać wielu emocji, od troski o zdrowie, po ulgę po powrocie do pracy oraz emocje związane z ponownym spotkaniem z innymi pracownikami. Zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników było naszym głównym celem przygotowując się do tego momentu. W ciągu najbliższych miesięcy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby trzymać się zasady: „Bezpieczeństwo. Zdrowie. Uprzejmość.”
Oprócz nowych norm, pracownicy proszeni są o podjęcie dodatkowych działań, takich jak: wypełnienie internetowego kwestionariusza zdrowia, założenie karty zdrowia i dobrego samopoczucia oraz monitorowanie temperatury w domu przed wyjściem do pracy.

Dr Steve Iley, Jaguar Land Rover’s Chief Medical Officer, zaznaczył: „Przechodzimy przez bezprecedensowe czasy. Myślę o wszystkich osobach dotkniętych COVID-19, a także pracownikach służby zdrowia, których rola w zwalczaniu koronawirusa jest ogromna na całym świecie.

Zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników Jaguar Land Rover jest dla nas kluczowe, dlatego opracowaliśmy możliwie najskuteczniejszy protokół i wytyczne, aby mieli oni pewność powrotu do pracy.
Nasze środki opierają się na obszernym przeglądzie medycznym i operacyjnym, w tym doświadczeniach naszych zespołów w Chinach i na Słowacji. Nadal monitorujemy sytuację związaną z COVID-19, kierując się wskazówkami wszystkich właściwych organów na rynkach, na których działamy, i dostosowujemy się do wprowadzanych zmian w wytycznych.”


Produkcja samochodów Jaguar i Land Rover została również wznowiona w tym tygodniu w Nitrze (Słowacja) i Graz (Austria). W ubiegłym tygodniu zespół w Engine Manufacturing Centre w Wolverhampton (Wielka Brytania) ponownie zaczął budować silniki Ingenium, aby umożliwić stopniowy powrót do produkcji samochodów. Praca zostanie również wznowiona 8 czerwca w Halewood (Wielka Brytania), zaczynając od jednej zmiany. W Castle Bromwich odbywa się minimalna część działalności, ze względu na to, że Jaguar Land Rover przygotowuje się do wprowadzenia nowości związanych z nowym rokiem modelowym.

Fabryka firmy w Changshu, w Chinach (spółka joint venture) funkcjonuje od połowy lutego, ze względu na poprawiającą się sprzedaż samochodów i wracających, po złagodzeniu obostrzeń, Klientów.
Wznowienie produkcji w innych fabrykach firmy będzie potwierdzane z czasem.