PIVI PRO – SZYBKI, INTUICYJNY I ODPORNY NA ATAKI HAKERÓW

PIVI PRO – SZYBKI, INTUICYJNY I ODPORNY NA ATAKI HAKERÓW

RANGE ROVER WRAZ Z DEBIUTEM NOWEGO VELARA WPROWADZA NAJNOWSZĄ GENERACJĘ WIELOKROTNIE NAGRADZANEGO SYSTEMU INFORMACYJNO-ROZRYWKOWY PIVI-PRO, KTÓRA NIE TYLKO WZNOSI KOMFORT OBSŁUGI NA WYŻSZY POZIOM, ALE JEST RÓWNIEŻ CZĘŚCIĄ ELEKTRONICZNEJ ARCHITEKTURY ODPORNEJ NA TZW. KRADZIEŻ NA WALIZKĘ.

  • Amazon Alexa osadzony w systemie Pivi Pro pozwala kontrolować ustawienia głosowo, zmniejszając potencjalne rozproszenie uwagi

  • System informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro otrzymał prestiżową nagrodę SmartBest przyznawaną przez europejskie grono dziennikarzy najlepszym technologiom w branży

  • Niezależny test ADAC dowiódł, że modele marek Jaguar i Land Rover zapewniają ochronę przed tzw. kradzieżą na walizkę


Nowy Range Rover Velar jako pierwszy model marki wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro najnowszej generacji, która działa szybciej i jest jeszcze bardziej przyjazna w obsłudze. Pozwala bowiem połączyć zalety tradycyjnego kokpitu z bezpośrednim dostępem do fizycznych przycisków z możliwościami jakie dają wysokiej jakości wyświetlacze dotykowe.

Sprawiający wrażenie unoszącego się w powietrzu zakrzywiony ekran dotykowy pozwala kontrolować kluczowe elementy wyposażenia samochodu. Wirtualne przyciski sterujące m.in. klimatyzacją, fotelami, głośnością dźwięku, czy trybami systemu Terrain Response® są zawsze widoczne po bokach ekranu i tym samym zapewniają natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych elementów wyposażenia. Na początku każdej podróży na centralnym ekranie pojawia się panel Pre-Drive, który zapewnia szybki dostęp do takich funkcji jak choćby takich odmrażanie szyb czy podgrzewanie foteli. Z czasem Pre-Drive znika, odsłaniając znajomy trzypanelowy ekran główny Pivi Pro, który można w inteligenty sposób konfigurować.

System informacyjno-rozrywkowy był wnikliwie testowany komputerowo, ale również z pomocą ludzi. Wszystko po to, by skrócić czas interakcji oraz zapewnić przyjazną obsługę. Do wykonania 80 procent dostępnych zadań wystarczą tylko dwa dotknięcia ekranu. Pivi Pro obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay™ oraz Android Auto®.

Dzięki systemowi Amazon Alexa Range Rover wchodzi na nowy wyższy poziom obsługi. Teraz można kontrolować różne funkcje i ustawienia głosowo, zmniejszając potencjalne rozproszenie uwagi. Alexa jest osadzona w systemie Pivi Pro i można ją łatwo aktywować wypowiadając hasło „Alexa” lub dotykając przycisku „Alexa” na ekranie dotykowym.

Aż 80 procent systemów podlegających elektronicznemu modułowi sterującemu (ECU), w tym m.in. Pivi Pro, nawigację, diagnostykę, układ zawieszenia czy napędowy można aktualizować zdalnie bez konieczności odwiedzania serwisu.

Nowy Range Rover Velar oferuje pasażerom łączność Wi-Fi z pakietem transmisji danych, zapewniając tym samym wygodny dostęp do informacji i rozrywki przez cały czas. Dzięki zastosowaniu dwóch kart SIM i architekturze opartej na chmurze Velar oferuje pełen dostęp do aplikacji online, w tym Alexa oraz Spotify, które są zintegrowane z systemem multimedialnym i nie wymagają łączenia się auta ze smartfonem.

Wynik niezależnego testu ADAC dowiódł, że z spośród 501 sprawdzanych modeli tylko 31 zapewnia należytą ochronę przed tzw. kradzieżą na walizkę. W tej grupie znalazły się Range Rover, Defender, Discovery oraz Jaguar I-PACE. Oznacza to, że już poprzednie generacje elektronicznej architektury stosowanej przez JLR były zabezpieczone przed atakiem złodziei. Grupa Jaguar Land Rover wykorzystuje zabezpieczenie Ultra Wide Band, które skraca czas wysyłania sygnału z kluczyka do samochodu i tym samym zabezpiecza przed wrogim przejęciem.

Niemiecki automobilklub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) to organizacja, która reprezentuje interesy właścicieli samochodów w Niemczech i często przeprowadza niezależne testy podzespołów samochodu. Nie tylko ADAC dostrzegł ogromny potencjał w oprogramowaniu stosowanemu przez grupę JLR.

System informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro już w 2020 roku otrzymał też prestiżową nagrodę SmartBest przyznawaną przez europejskie grono dziennikarzy AutoBest dla najlepszych technologii w branży. Szybko reagujący i intuicyjny system Pivi Pro umożliwia klientom pełne wykorzystanie technologii Software-Over-The-Air (SOTA), bez uszczerbku dla możliwości strumieniowego przesyłania muzyki i łączenia się z aplikacjami w ruchu. Zwiększone możliwości Pivi Pro wynikają z wykorzystania dwóch kart SIM, które oddzielają strumienie danych płynące w czasie aktualizacji od tych potrzebnych do zasilania części informacyjno-rozrywkowej.

PIVI PRO – SZYBKI, INTUICYJNY I ODPORNY NA ATAKI HAKERÓW
PIVI PRO – SZYBKI, INTUICYJNY I ODPORNY NA ATAKI HAKERÓW