JAGUAR I LAND ROVER WŁĄCZAJĄ SIĘ W OBCHODY PLATYNOWEGO JUBILEUSZU KRÓLOWEJ

PLATYNOWY JUBILEUSZ KRÓLOWEJ ELŻBIETY II TO WIELKIE ŚWIĘTO WSZYSTKICH BRYTYJCZYKÓW I MIESZKAŃCÓW WSPÓLNOTY NARODÓW. PODCZAS OBCHODÓW TEGO WYDARZENIA W AMBASADZIE WIELKIEJ BRYTANII W POLSCE NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ DWÓCH BRYTYJSKICH MAREK – JAGUARA I LAND ROVERA.


Jaguar i Land Rover od lat towarzyszą Rodzinie Królewskiej. Te brytyjskie samochody były zawsze chętnie wybierane przez Królową Elżbietę II, Filipa - Księcia Edynburga oraz pozostałych członków Rodziny Królewskiej. Królowa Elżbieta II to najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii, głowa Wspólnoty Narodów, patronka ponad 600 organizacji charytatywnych, która w tym roku obchodzi 70-lecie swojego panowania.

Wielka celebracja tego jubileuszu odbędzie się nie tylko w Zjednoczonym Królestwie, ale również we wszystkich ambasadach Wielkiej Brytanii na całym świecie. W brytyjskiej ambasadzie w Polsce, podczas obchodów jubileuszu nie mogło zabraknąć Jaguara i Land Rovera, które pojawiły się podczas spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Główne obchody Platynowego Jubileuszu w Wielkiej Brytanii zaplanowano na 5 czerwca. W wielkiej paradzie, która pokona trzy kilometrową trasę nawiązującą do trasy koronacji sprzed 70 lat, weźmie udział 26 Jaguarów i Land Roverów. Będzie można tam zobaczyć m.in. pierwszego Land Rovera, który został zaprezentowany podczas Amsterdam Motor Show w 1948 r., Jaguary i Land Rovery, które pojawiły się w filmach o przygodach Jamesa Bonda oraz kolekcję rzadkich kabrioletów Jaguara, w tym wykonany na zamówienie Roadster E z serii 1 z 1965 roku.

Podczas wydarzenia Land Rover przekaże też nowego Defendera 130 Czerwonemu Krzyżowi, który będzie służył tej organizacji podczas jej codziennej pracy w Wielkiej Brytanii.