POLSKA PREMIERA DEFENDERA 130 ZA NAMI. SAMOCHÓD ZOSTAŁ ZAPREZENTOWANY W WYMAGAJĄCYCH GÓRSKICH WARUNKACH

POLSKA PREMIERA DEFENDERA 130 ZA NAMI

JEDNA Z NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH PREMIER MOTORYZACYJNYCH TEGO ROKU ODBYŁA SIĘ W KRYNICY ZDROJU. ZAPROSZENI GOŚCIE MIELI OKAZJĘ PO RAZ PIERWSZY ZOBACZYĆ NOWEGO DEFENDERA 130 NA ŻYWO ORAZ PRZETESTOWAĆ GO W JEŹDZIE TERENOWEJ.

Polska premiera Defendera 130 odbyła się w Krynicy Zdroju, gdzie zaproszeni goście mogli zobaczyć i poznać możliwości terenowe Defendera. Nowy model został zaprezentowany w spektakularny sposób na szczycie pięćdziesięciometrowej wieży widokowej Słotwiny, górując nad Krynicą Zdrojem. Następnie wszyscy mogli zapoznać się z jego parametrami technicznymi, obejrzeć jego sylwetkę i wnętrze by później ruszyć w trasę wjeżdżając na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Po drodze kierowcy musieli pokonać liczne przeszkody, które pozwoliły sprawdzić jak Defender zachowuje się w swoim naturalnym środowisku. Do ich dyspozycji była cała rodzina kultowego Defendera – modele 90, 110 i 130, dzięki czemu mogli zobaczyć i poczuć różnice w prowadzeniu różnych wariantów samochodów. Podczas premiery samochodu obecni byli ratownicy i ratowniczki z Grupy Krynickiej GOPR, którzy przygotowali pokaz ratownictwa górskiego. Ich udział nie był przypadkowy. Defender został strategicznym partnerem GOPR, któremu dostarcza samochody pomagające ratownikom w codziennej pracy.

Specjalna, limitowana edycja Defendera 130, która powstała z okazji 75-lecia tego brytyjskiego modelu, opiera się na wysoko wyspecjalizowanym HSE, z kompleksowym wyposażeniem standardowym. Innowacyjna technologia obejmuje również kamerę 3D Surround, technologię Configurable Terrain Response, system nagłośnienia Meridian Sound System, oświetlenie przednie Matrix LED, 11,4-calowy system Infotainment Pivi Pro, wyświetlacz Head-Up i ładowarkę bezprzewodową Wireless Device Charger.

POLSKA PREMIERA DEFENDERA 130

Wszystkie modele 75-tej edycji limitowanej posiadają też składany dach z tkaniny lub opcję przesuwnego dachu panoramicznego, a najwyższy komfort użytkowania zapewniają podgrzewane elektrycznie 14-kierunkowe fotele kierowcy i pasażera, podgrzewana kierownica i trójstrefowy system klimatyzacji. Elektrycznie rozkładany hak holowniczy i opony całoroczne mogą być dodatkowo wybierane jako opcje zwiększające wydajność.

Układ napędowy obejmuje potężną i wydajną hybrydę elektryczną P400e (PHEV) jako dodatek do opcji benzynowej i oleju napędowego P400 i D300 Ingenium, które wykorzystują technologię miękkiego układu hybrydowego (MHEV) w celu optymalizacji dostarczania mocy i oszczędności paliwa poprzez wykorzystanie energii normalnie traconej podczas zwalniania i hamowania.

W całej kolekcji Lifestyle pojawia się motyw kolorystyczny Grasmere Green i oferuje ona szeroką gamę produktów, w tym minimalistyczny unikatowy zegarek z dwoma paskami, funkcjonalny plecak i odzież z niepowtarzalną grafiką 75 Years i innymi oryginalnymi szczegółami.

75-ta edycja limitowana Defendera, dostępna jest w wersjach nadwozia 90 lub 110. Posiada ekskluzywny motyw nadwozia z oryginalnymi detalami, a jubileuszowy model wykończony został kultowym zielonym kolorem Grasmere Green z dopasowanymi kolorystycznie felgami i wnętrzem.

Trwałe i wszechstronne wnętrze Defendera poddane zostało podobnym zabiegom, a poprzecznica Cross Car Beam wykończona została matową farbą proszkową Grasmere Green i laserowo wytrawionymi detalami na nakładkach końcowych. Fotele wykończone zostały materiałem Resist Ebony, a oryginalna dźwignia zmiany biegów o kształcie kija hokejowego, znajdująca się na konsoli środkowej, wykonana została z Robustec – najbardziej wytrzymałego materiału dostępnego w Defenderze.

Defender zdobył ponad 50 światowych nagród, w tym samochód Top Gear roku 2020, SUV MotorTrend roku 2021 i najlepszy SUV Autocar roku 2020, a także 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP Safety Rating.

Defender zdobył ponad 50 światowych nagród, w tym samochód Top Gear roku 2020
Defender zdobył ponad 50 światowych nagród, w tym samochód Top Gear roku 2020