Marka Range Rover ma 50 lat!

MARKA RANGE ROVER MA 50 LAT!


Land Rover rozpoczął obchody 50. rocznicy premiery pierwszego luksusowego SUV-a od stworzenia gigantycznej, śnieżnej instalacji na zamarzniętym jeziorze w Arjeplog, w Szwecji. To właśnie tam znajduje się ośrodek Jaguar Land Rover Ice Drive Academy. W obchodach złotego jubileuszu wziął udział mistrz wagi ciężkiej w boksie - Anthony Joshua.

• Innowacyjny: Range Rover miał swój debiut w 1970 roku. Teraz świętuje 50-lecie innowacji. Wprowadził do klasy SUV najnowocześniejsze na świecie technologie.
• Obchody 50-lecia: Specjalnie na rocznicę, Simon Beck, artysta tworzący dzieła sztuki w śniegu, stworzył grafikę „50 lat Range Rover” – wewnątrz toru o średnicy 260 metrów, w ośrodku Jaguar Land Rover Ice Drive Academy.
• Rodzina RR: W skład wytwornej, eleganckiej i luksusowej rodziny pojazdów 4x4 wchodzą modele: Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar i Range Rover Evoque, uzupełnione topową gamą SV.
• Gość specjalny: Mistrz świata wagi ciężkiej i posiadacz Orderu Imperium Brytyjskiego Anthony Joshua poczuł dreszczyk emocji jeżdżąc po lodzie czterema najnowszymi modelami Range Rover SV. Obejrzyj film tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=MFVo9vfz7-Y
• Dowiedz się więcej: Aby dowiedzieć się więcej na temat gamy modelowej Range Rover kliknij tutaj: https://www.landrover.pl/

Land Rover uczcił złoty jubileusz Range Rovera, tworząc gigantyczne, lodowe dzieło sztuki w zimowym ośrodku Ice Drive Academy w Arjeplog w Szwecji, niedaleko północnego koła podbiegunowego. Szerokie na 260 metrów dzieło wypełniło środek toru. To właśnie na tym torze testowane były wszystkie modele Land Rover.

Ośrodek Land Rovera w Arjeplog, korzysta z zamarzniętego jeziora, zapewniając inżynierom idealne warunki do testowania i oceniania najnowszych modeli. Simon Beck, znany artysta tworzący gigantyczne rysunki na śniegu, przygotował jubileuszowe logo o powierzchni 53 092 mkw., pokonując ponad 45 000 kroków po sypkim śniegu wewnątrz toru, po którym jeżdżą najnowsze modele Range Rover SV.

Od 2014 roku, zespół inżynierów, rzemieślników oraz osób z działu Special Vehicle Operations odpowiada za projektowanie i produkcję tych najszybszych, najbardziej luksusowych i ekskluzywnych modeli Range Rovera. Podwyższony poziom luksusu, osiągów i zdolności terenowych rodziny SV stanowi wizytówkę możliwości marki Range Rover.

W Arjeplog znajduje się ośrodek Jaguar Land Rover Ice Drive Academy, gdzie klienci mają okazję przeżyć emocje związane z dynamiczną jazdą po lodzie, pod czujnym okiem światowej klasy ekspertów w zakresie kierowania pojazdami. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua doświadczył tych ekstremalnych warunków w ramach obchodów 50-lecia Range Rover. Miał niebywałą okazję poznać sztukę jazdy w zimie pod okiem instruktorów z Akademii.

„Naprawdę nie mogę się doczekać czerwca, gdy rodzina Range Rovera będzie świętować 50. rocznicę jednego z najlepszych brytyjskich produktów eksportowych, a ja będę bronił moich pasów mistrza świata. Na walkę z Kubratem Pulewem w Londynie, 20 czerwca, pojadę moim nowym, spersonalizowanym Range Roverem SVAutobiography i trudno mi wyobrazić sobie lepszy sposób, żeby tam dotrzeć. Nic nie może się równać tej kombinacji komfortu i możliwości terenowych — to chyba wynik pięciu dziesięcioleci zbierania doświadczeń” – podkreśla Anthony Joshua.

Luksusowa rodzina Range Rovera uczci 50 lat pionierskich innowacji i niezrównanego wyrafinowania w czerwcu, dokładnie w rocznicę wprowadzenia na rynek dwudrzwiowego Range Rovera (w 1970 roku). Od tamtej pory Range Rover Sport, Range Rover Evoque i Range Rover Velar poszerzyły rodzinę do czterech najbardziej pożądanych i zaawansowanych SUV-ów na świecie.

Pierwszy Range Rover był SUV-em z napędem na wszystkie koła, w którym wprowadzono układy ABS, elektronicznej kontroli trakcji oraz automatyczne, elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne. Natomiast w 2012 roku Range Rover wprowadził do klasy dużych SUV-ów aluminiową konstrukcję nadwozia. W 2015 roku Range Rover stał się pierwszym pojazdem wyposażonym w innowacyjny system All-Terrain Progress Control — teraz dostępny w modelach marki Land Rover.

Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego prof. Gerry McGovern, Dyrektor Kreatywny w firmie Land Rover, stwierdził: „Na przestrzeni pięciu dziesięcioleci Range Rover stał się najbardziej pożądanym luksusowym SUV-em na świecie. Jego niezrównane połączenie wyrafinowanej stylistyki, dopracowania i zdolności terenowych trafiło do serc klientów na całym świecie”.

Zespół zdolnych inżynierów i projektantów z Land Rover SV wykorzystał swoje wyjątkowe kompetencje przy opracowywaniu nowych modeli Range Rovera. Cztery z nich były dostępne w Arjeplog, do dyspozycji

Joshuy, który mógł je wypróbować podczas nauki jazdy po ośnieżonym torze, a także podczas pokonywania różnych torów lodowych wydrążonych w zamarzniętym jeziorze. Były to:

• Range Rover SVAutobiography — topowy model o długim rozstawie osi, najbardziej elegancki i wyrafinowany Range Rover wszech czasów, posiadający fotele Executive Seats, elektrycznie domykane tylne drzwi i gamę silników, która obejmuje m.in. ekonomiczny napęd hybrydowy (PHEV).
• Range Rover SVAutobiography Dynamic — Range Rover SVAutobiography Dynamic o standardowym rozstawie osi, łączący wyrafinowane wnętrze z 565-konnym doładowanym silnikiem V8, oferujący atrakcyjną mieszankę osiągów.
• Range Rover Sport SVR — jak dotąd najlepiej sprzedający się model SV oraz najszybszy i najbardziej dynamiczny Range Rover wszech czasów. Najnowszy Range Rover Sport SVR, o mocy 575 KM, potrafi przyspieszyć od 0-100 km/h w 4,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 283 km/h.
• Range Rover Velar SVA Dynamic — zdobywca tytułu World Car Design of the Year 2018, przekonstruowany pod kątem poprawy komfortu i osiągów, pozwala bez wysiłku pokonywać długie trasy w sposób dyskretny, ale z charakterem.

Aby skonfigurować i zamówić swojego Range Rovera, zapraszamy na stronę: https://www.landrover.pl/

Jaguar Land Rover Ice Drive Academy
W Jaguar Land Rover Ice Academy chodzi głównie o dreszcz emocji. W ośrodku można poprowadzić pojazdy Jaguara i Land Rovera, w pełni wykorzystując ich możliwości pod okiem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

O firmie Land Rover
Od 1948 roku firma Land Rover produkuje pojazdy 4x4, z których każdy jest „prawdziwym ekspertem w terenie”. Defender, Discovery, Discovery Sport, Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar oraz Range Rover Evoque — każdy z tych modeli jest wzorem dla światowego segmentu pojazdów SUV. 80% produkcji Land Rovera trafia na eksport do ponad 100 krajów na całym świecie.