ZAWODY KITE CUP ZDOBYŁY ZŁOTO!

ZAWODY KITE CUP ZDOBYŁY ZŁOTO!

PROJEKT „XIAOMI KITE CUP DRIVEN BY LAND ROVER” ZOSTAŁ NAGRODZONY ZŁOTĄ STATUETKĄ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE STEVIE® AWARDS 2022 W KATEGORII: „SPONSORSHIP”. DO TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU ZGŁOSZONO PONAD 1000 PRAC Z CAŁEGO ŚWIATA, A OCENIAŁO JE PONAD 300 EKSPERTÓW.

W zeszłym roku marka Land Rover została jednym z partnerów cyklu zawodów Kite Cup w randze pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Projekt został zgłoszony do międzynarodowego konkursu Stevie® Awards 2022 i zdobył najwyższe noty w kategorii Communications or PR Campaign of the Year: sponsorship.

„Kitesurfing, tak jak samochody Land Rover, jest dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat, którzy nie przestają odkrywać, stąd nasza obecność przy tych zawodach. W tym roku także byliśmy obecni przy tym wydarzeniu – jako partner tytularny cyklu” - powiedział Łukasz Goździor - Dyrektor Marketingu i PR, Jaguar Land Rover Polska.

Zawody z cyklu Kite Cup są organizowane od 17 lat – Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Podczas Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover światowa czołówka kitesurferów zmagała się na wodach Bałtyku w trzech kurortach: Rewie, Krynicy Morskiej i Pucku, w kilku konkurencjach: Freestyle, Formula Kite, Arrows Open i Wingfoilu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Polski Związek Kiteboardingu. Wyjątkowo w poprzedniej edycji zawodnicy, oprócz zdobycia najwyższych not i tytułów, zadbali o środowisko i Bałtyk, który stwarza świetne warunki do uprawiania kiteboardingu. Każdy z nich miał zegarek MI Watch, który zliczał przepłynięte kilometry. Za 1 km organizatorzy przekazali 3 zł na Fundację MARE, która zajmuje się ochroną Bałtyku. W sumie zawodnicy przepłynęli 10 087,3 km, a to oznacza, że na ochronę Bałtyku zostało przekazanych 30 261,90 zł. W przerwie między zawodami zawodnicy, ich rodziny, ale także turyści przyglądający się ich zmaganiom na wodzie mogli odpocząć w wyjątkowej strefie Land Rovera oraz sprawdzić możliwości nowego Discovery Sport i innych modeli podczas jazd próbnych