• Range Rover

  Range Rover

  Kwintesencja elegancji i luksusu

  od 499 900 PLN

 • Range Rover Sport

  Range Rover Sport

  Nowy wyznacznik sportowej elegancji

  od 299 900 PLN

 • Nowy Range Rover Velar

  Nowy Range Rover Velar

  Awangardowy Range Rover

  od 239 900 PLN

 • Range Rover Evoque

  Range Rover Evoque

  Prawdziwy Range Rover w kompaktowej formie

  od 159 900 PLN

 • Discovery

  Discovery

  Wysoce pożądany SUV klasy premium

  od 229 900 PLN

 • Discovery Sport

  Discovery Sport

  Najbardziej wszechstronny kompaktowy SUV

  od 149 900 PLN

 • Defender

  Defender

  Brytyjska legenda

 • PLUG-IN HYBRID

  PLUG-IN HYBRID

  PHEV - nasz najbardziej zaawansowany układ napędowy

 • SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

  SPECIAL VEHICLE OPERATIONS

  Luksus, osiągi i sprawność w terenie wyniesione na nowy poziom, aby stworzyć wyjątkowe pojazdy marki Land Rover.

Pionierskie, opracowane przez Land Rover technologie i legendarne własności jezdne pojazdów z napędem 4x4 zapewniają Ci poczucie pewności i spokoju podczas pokonywania pokrytych lodem, zimowych dróg. Poniżej przedstawiono porady dotyczące bezpiecznej jazdy w zimie, opracowane przed ekspertów z programu Land Rover Experience: jak przygotować się na zimę, czego należy się spodziewać, oraz co zrobić, by podróżować bezpiecznie i bezstresowo.

PRZYGOTOWANIA

Pod koniec jesieni umów się ze swoim lokalnym dealerem Land Rover na zimowy przegląd samochodu.

Zastanów się w jaki sposób niskie temperatury wpływają na przyczepność oraz bezpieczeństwo na drodze. Na przykład mosty i wiadukty zamarzają dużo wcześniej niż zwykłe drogi; miejsca zacienione wychładzają się szybciej niż nasłonecznione; cienie rzucane przez drzewa, budynki i pagórki mogą powodować występowanie lokalnych oblodzeń.

Upewnij się, że opony zostały odpowiednio napompowane. Zbyt wysokie ciśnienie może obniżyć poziom przyczepności, ponieważ bieżnik nie przylega do nawierzchni całą swoją powierzchnią. Zalecane ciśnienie różni się w zależności od obciążenia pojazdu i warunków drogowych. Najlepiej sprawdzić jego wartość w instrukcji obsługi samochodu.

Pamiętaj o tym, by w zimie rezerwować sobie na każdą trasę nieco więcej czasu.

znajdź dilera

PRZYCZEPNOŚĆ

Podczas jazdy na śniegu i lodzie nie wykonuj gwałtownych manewrów - prowadź delikatnie i płynnie. Kiedy koła zaczynają buksować lub ślizgać się, zdejmij nogę z gazu, aż poczujesz, że opony odzyskały przyczepność. Bardzo ważne jest to, aby nie dopuścić do zatrzymania się pojazdu na śliskiej nawierzchni.

Wszystkie nowe modele marki Land Rover są wyposażone w układ kontroli trakcji, który przekazuje moc na te koła, które dysponują największą w danej chwili przyczepnością.

Układ Hill Descent Control* zapewnia pełną kontrolę nad samochodem podczas zjazdów ze stromych, śliskich wzniesień, automatycznie aktywując hamulce, dzięki czemu zachowana zostaje stała prędkość.

System Terrain Response* sprawia, że Twój Land Rover jest jednym z najbezpieczniejszych SUV-ów na świecie. Podczas jazdy na śniegu lub lodzie należy wybrać tryb Trawa/Szuter/Śnieg i korzystać z najwyższego dostępnego w danych warunkach biegu.

Systemowi All-Terrain Progress Control* pełni rolę „kontroli startu” na śliskich nawierzchniach. Dzięki niemu pojazd może bezproblemowo poruszać się z ustawioną przez kierowcę prędkością.

*Dostępny w wybranych modelach.

HAMOWANIE

Gwałtowne hamowanie może doprowadzić do poślizgu. Zaczynaj więc hamować delikatnie, powoli zwiększając nacisk na pedał hamulca.
Hamowanie należy wykonać przed zakrętem. Łuk pokonujemy ze stałą prędkością, bez gwałtownych ruchów kierownicą. Przyspieszanie rozpoczynamy dopiero po wyjechaniu na prostą. Nie skręcaj kół podczas hamowania lub przyspieszania. Nie hamuj/przyspieszaj podczas skręcania.
Jeśli sytuacja awaryjna zmusza Cię do gwałtownego hamowania, pomogą Ci aktywne systemy bezpieczeństwa oferowane w pojazdach marki Land Rover (ABS, układ elektronicznego podziału siły hamowania EBD*). Wciśnij i trzymaj mocno pedał hamulca - system automatycznie będzie aktywował i zwalniał hamulce, wykorzystując maksymalną dostępną przyczepność.
*Dostępny w wybranych modelach.

WIDOCZNOŚĆ

Przed ruszeniem w drogę skorzystaj z odmrażacza lub skrobaczki, by oczyścić szyby, lusterka zewnętrzne, przednie reflektory i światła hamowania. Nie stosuj w tym celu ciepłej wody, gdyż może ona powodować pęknięcia polewanych nią powierzchni. Unikaj włączania zamkniętego obiegu powietrza, gdyż zwiększa to poziom wilgotności wewnątrz kabiny.

ZIMOWA LISTA KONTROLNA

Podczas jazdy w warunkach zimowych lub poza utwardzonymi drogami warto jest mieć w samochodzie następujące przedmioty:
- Dobrej jakości kable rozruchowe
- Linka holownicza
- Latarka (z zapasowymi bateriami)
- Zestaw zapasowych żarówek i bezpieczników
- Odmrażacz i skrobaczka do szyb
- Łańcuchy śniegowe (mogą być montowane na przednich kołach, by zwiększyć poziom trakcji i precyzji kierowania na pokrytych lodem nawierzchniach)
- Apteczka
- Batony i napój energetyczny

ZNAJDŹ AKCESORIA

Powrót do sekcji „Poruszanie się pojazdem 4x4 w zimie”