SUV-y Land Rovera

SUV-y Land Rovera

Land Rover to marka, która jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek pojazd typu SUV, przedstawiając w 1970 r. Range Rovera. Współczesne modele zachwycają stylistyką, wykończeniem i nowoczesnymi napędami. Równocześnie mają typowe dla marki cechy – są praktyczne, uniwersalne i przeprawią się przez najtrudniejszy teren. Poznaj gamę SUV-ów Land Rovera.

Wszechstronne SUV-y Land Rovera

SUV to nadwozie, które cenione jest za wszechstronność. Samochody sportowo-użytkowe łączą w sobie przestronność, komfort oraz możliwość wygodnej jazdy po utwardzonych drogach i pokonywania trudnych szlaków terenowych. Marka Land Rover każdą z tych cech traktuje bezkompromisowo i wznosi na najwyższy poziom.

Zróżnicowana gama to kolejny atut. Każda rodzina modeli Land Rover jest unikalna i dopasowana do innych potrzeb.

Rodzina modeli Discovery Range Rover Defender
Opis Rodzina Discovery w pełni wykorzystuje możliwości nadwozia SUV, by zapewnić praktyczną przestrzeń dla wszystkich pasażerów i wysokie zdolności terenowe. Rodzina Range Rover to modele pokazujące, że nowoczesny luksus to luksus dopasowany do stylu życia. Design, materiały i wyposażenie z najwyższej półki czynią nadwozie SUV lepszą alternatywą dla prestiżowych limuzyn. Modele Defender od lat są ikoną najwyższych możliwości terenowych. Gama współczesnych modeli została zaprojektowana tak, by nowoczesne technologie i komfort nie wiązały się z absolutnie żadnymi kompromisami w kwestii niezłomności w terenie.
Discovery Sport Range Rover Evoque Defender 90
Discovery Range Rover Velar Defender 90 Hard Top
Modele Range Rover Sport Defender 110
Range Rover Defender 110 Hard Top
Defender 130

Rodzina Discovery

DISCOVERY SPORT


Discovery Sport to praktyczny SUV o kompaktowych rozmiarach. Inteligentny projekt pozwolił mimo to na wygospodarowanie kabiny, która przestronnością przewyższa nawet większe SUV-y. Dostępny jest wariant wyposażony w aż siedem miejsc siedzących, które można zaaranżować aż na 24 sposoby. Przestrzeń bagażowa o pojemności do 1794 l to wiodąca wartość w klasie.

DISCOVERY


Discovery jest jednym z najbardziej wszechstronnych 7-osobowych SUV-ów premium. Ogromne wnętrze i bagażnik o pojemności nawet 2485 l czyni z niego idealne auto dla rodziny. Uciąg do 3500 kg i system Advanced Tow Assist umożliwiają ciągnięcie bardzo dużej przyczepy.

Rodzina Range Rover

RANGE ROVER EVOQUE


Wyrazisty i wyrafinowany kompaktowy SUV. Evoque z wyglądu przypomina coupé, ale dzięki bagażnikowi o pojemności 1383 l jest autem praktycznym. Dostępny jest m.in. w wersji PHEV (hybryda typu plug-in), więc świetnie sprawdzi się w mieście.

RANGE ROVER VELAR


Awangardowy, elegancki, wyrafinowany – taki jest Range Rover Velar. W gamie plasuje się między modelami Range Rover Evoque a Range Rover Sport. Komfortowa kabina wykończona m.in. skórą Windsor czyni z Velara idealne auto do długich, autostradowych podróży, a układ przeniesienia napędu dodatkowo zapewnia przyjemność prowadzenia podczas dynamicznej jazdy.

RANGE ROVER SPORT


Range Rover Sport to luksus w dynamicznym wydaniu. Układ kierowniczy działający na wszystkie koła (tylne mogą skręcić nawet o 7,3°) zwiększa stabilność przy wysokich prędkościach i zwinność na parkingach. Model ten jest wyposażony w pierwszy na świecie adaptacyjny tempomat do jazdy w terenie.

RANGE ROVER


Range Rover to flagowy model marki Land Rover. Elektrycznie wspomaganie zamykania drzwi, masaż „gorącymi kamieniami”, tylne siedzenia Executive Class czy aktywna redukcja hałasu to tylko część wyposażenia świadczącego o poziomie luksusu. Range Rover dostępny w wersji SWB oraz LWB, z wydłużonym o 200 mm rozstawem osi. W przeciwieństwie do luksusowych limuzyn Range Rover daje możliwość zapewnienia komfortowej podróży nawet 7 osobom.

Rodzina Defender

Defender to współczesne wcielenie legendarnej terenówki. Kąt natarcia do 37,5°, kąt rampowy do 31° i kąt zejścia do 40° to parametry, które świadczą o znakomitych właściwościach off-roadowych. Defender ma nowoczesny napęd AWD z systemem Intelligent Driveline Dynamics (IDD) oraz 2-stopniową skrzynią rozdzielczą. Dostępny jest ze specjalnymi pakietami akcesoriów: Eksploratora, Poszukiwacza Przygód, Terenowym i Miejskim.

Defender występuje w trzech długościach:

  • 90 – długość 4583 mm, możliwość przewozu do 6. osób,
  • 90 Hard Top – długość 4583 mm, możliwość przewozu do 3. osób i przestrzeń towarowa, tylna część z dopasowanymi bocznymi panelami,
  • 110 – długość 5018 mm, pięć miejsc, sześć miejsc lub konfiguracja 5 + 2,
  • 110 Hard Top – długość 5018 mm, do 3 miejsc i przestrzeń towarowa, tylna część z dopasowanymi bocznymi panelami,
  • 130 – długość 5358 mm, możliwość transportu nawet 8 osób w trzech rzędach siedzeń.

Najczęściej zadawane pytania

OTWÓRZ

Czym jest SUV?

Czym SUV różni się od crossovera?

Czy SUV-em można jeździć w terenie?

Czy SUV może być autem premium?

Jakiego SUV-a wybrać?

Czy samochody typu SUV są trudne do parkowania w mieście?

Czy SUV-y są odpowiednie do długich podróży?

Jakie są różnice w zużyciu paliwa między SUV-ami a samochodami osobowymi?

Powiązane artykuły