JAK ŁADOWAĆ ELEKTRYCZNĄ HYBRYDĘ

JAK ŁADOWAĆ ELEKTRYCZNĄ HYBRYDĘ

Jeśli chodzi o ładowanie, życie nie może być prostsze.

TWÓJ PRZEWODNIK WIDEO DOTYCZĄCY ŁADOWANIA AKUMULATORA

TWÓJ PRZEWODNIK WIDEO DOTYCZĄCY ŁADOWANIA AKUMULATORA

Zapoznaj się z procesem ładowania swojego Land Rovera w trzy minuty.
OBEJRZYJ FILM

PRZEWODY DO ŁADOWANIA

W celu podłączenia się do punktu ładowania, Twój hybrydowy Land Rover wykorzystuje system Combined Charging System (CCS). Jest on kompatybilny z wolniejszymi prędkościami ładowania AC, a w wybranych modelach z szybkim ładowaniem DC. Niektórzy producenci samochodów stosują inne systemy ładowania, takie jak CHAdeMO. Są one mniej rozpowszechnione w całej sieci ładowarek i nie są kompatybilne z hybrydowymi samochodami Land Rover.

ŁADOWANIE PRĄDEM ZMIENNYM AC

ŁADOWANIE PRĄDEM ZMIENNYM AC

Górna część złącza CCS Twojego pojazdu służy do ładowania prądem zmiennym (do 7kW). Pasujące do niego złącza to tzw. złącza typu 2 i są one kompatybilne z domową ładowarką, publicznymi punktami ładowania AC oraz domowymi gniazdami zasilającymi.
SZYBKIE ŁADOWANIE PRĄDEM STAŁYM DC

SZYBKIE ŁADOWANIE PRĄDEM STAŁYM DC

W wybranych modelach dolna połowa złącza CCS posiada dwa bolce, które w połączeniu z trzema bolcami powyżej zapewniają szybkie ładowanie prądem stałym (do 50 kW), zwykle dostępne są na autostradach i głównych drogach. Dostęp do dwóch dolnych styków można uzyskać po zdjęciu dolnej pokrywy złącza.

PRZEWODY DO ŁADOWANIA

Twoja hybryda jest kompatybilna z trzema rodzajami przewodów ładowania dla różnych źródeł zasilania.

PRZEWÓD ŁADOWANIA WALL BOX (MODE 3)

PRZEWÓD ŁADOWANIA WALL BOX (MODE 3)

Przewód ładowania Mode 3 łączy pojazd z ładowarkami domowymi (wall box) i publicznymi punktami ładowania AC. Na obu końcach posiada złącze typu 2.
PRZEWÓD SZYBKIEGO ŁADOWANIA DC

PRZEWÓD SZYBKIEGO ŁADOWANIA DC

Przewód do szybkiego ładowania DC jest zawsze dołączony do publicznych punktów ładowania na autostradach i głównych drogach, więc nie ma potrzeby używania własnego przewodu. W celu naładowania, złącze przewodu musi być podłączone do obu części gniazda CCS Twojego pojazdu.
PRZEWÓD ŁADOWANIA Z WTYCZKĄ DOMOWĄ (MODE 2)

PRZEWÓD ŁADOWANIA Z WTYCZKĄ DOMOWĄ (MODE 2)

Przewód do ładowania Mode 2 łączy pojazd z gniazdkami domowymi za pomocą złącza typu 2 na jednym końcu i wtyczki domowej na drugim.

POLECANE APLIKACJE NA SMARTFONY

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do monitorowania, kontroli i instrukcji obsługi ładowania samochodów hybrydowych w domu lub w podróży dzięki aplikacji Land Rover Remote i Land Rover iGuide.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ŁADOWANIA W PODRÓŻY

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ŁADOWANIA W PODRÓŻY

Aplikacja Land Rover iGuide ułatwia znalezienie i zrozumienie kluczowych funkcji i elementów sterowania Twojego hybrydowego Land Rovera. Pełni ona również rolę mobilnej instrukcji obsługi, dzięki której odpowiedź na każde pytanie dotyczące ładowania jest zawsze pod ręką.1
KONTROLA I MONITOROWANIE ŁADOWANIA Z DOWOLNEGO MIEJSCA

KONTROLA I MONITOROWANIE ŁADOWANIA Z DOWOLNEGO MIEJSCA

Dzięki aplikacji Land Rover Remote masz pełną kontrolę nad statusem ładowania bezpośrednio z telefonu. Za pomocą jednego przycisku można również ustawić timer odjazdu oraz preferowany czas ładowania.1

DODATKOWE WSPARCIE

MONTAŻ DOMOWEJ ŁADOWARKI

MONTAŻ DOMOWEJ ŁADOWARKI

Profesjonalnie zainstalowana ładowarka domowa to najłatwiejszy, najwygodniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na rozpoczęcie każdego dnia z pełnym naładowaniem.
ŁADOWANIE POZA DOMEM

ŁADOWANIE POZA DOMEM

Ładowanie w miejscu docelowym podróży to świetny sposób na doładowanie pojazdu poza domem. Dowiedz się, gdzie to zrobić i jak za to zapłacić.
KONFIGURACJA

KONFIGURACJA

Aby jak najlepiej wykorzystać kluczowe funkcje i możliwości pojazdu, pierwszym krokiem jest połączenie z systemem infotainment i skonfigurowanie zdalnego sterowania smartfonem.1 
TRYBY JAZDY

TRYBY JAZDY

Zapoznaj się z trybami, które pozwalają na jazdę z wyborem zasilania elektrycznego i benzynowego.

1Dostępne tylko z kompatybilnymi smartfonami. Z zastrzeżeniem dostępności rynkowej platform dostawców zewnętrznych oraz zasiegu sieci komórkowej.

Funkcje, opcje i dostępność systemu InControl zależą od rynku - sprawdź dostępność na lokalnym rynku i pełne warunki u Dealera. Niektóre funkcje wymagają odpowiedniej karty SIM z możliwością zawarcia umowy na transmisję danych, która będzie wymagała dalszego abonamentu po upływie początkowego okresu zalecanego przez Dealera. Nie można zagwarantować łączności z siecią komórkową we wszystkich lokalizacjach.

IOS jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Mogą obowiązywać warunki użytkowania Apple Inc.

Android jest znakiem towarowym firmy Google LLC.