Land Rover – bezpieczeństwo jazdy z niedoścignionym napędem 4x4

<span style="font-size:24px; font-weight:700; line-height:1px;">Land Rover – bezpieczeństwo jazdy z niedoścignionym napędem 4x4  </span>

Terenowy napęd 4x4 stosowany w SUV-ach Land Rover łączy w sobie niedoścignione właściwości terenowe i maksymalne bezpieczeństwo – zarówno na asfalcie, jak i na bezdrożach. Układ napędowy auta tworzy z podłożem nierozerwalną więź, która pozwala mu nie zatrzymywać się bez względu na warunki drogowe. Samochody Land Rover mają do dyspozycji również pakiet systemów asystujących, pozwala dostrzec wszystko to, co jest niewidoczne z pozycji kierowcy. Kamery oraz czujniki monitorują otoczenie auta, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Bezpieczeństwo i pełna kontrola w każdej sytuacji

Auta Land Rover muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo oraz swobodę jazdy. Dlatego wśród dostępnych systemów bezpieczeństwa znalazły się rozwiązania ułatwiające pokonywanie dalekich tras, poruszanie się w terenie, jak również przemierzanie miejskich uliczek.

Automatyczny napęd na wszystkie koła ze skrzynią rozdzielczą i reduktorem jest w stanie dopasować proporcje mocy tak, aby wykorzystać pełną przyczepność wszystkich kół. Efektem tego jest nie tylko możliwość jazdy w grząskim terenie. Również na asfalcie samochód jest w stanie zmienić ustawienia układu napędowego w celu ochrony przed utratą przyczepności.

System kamer i czujników zbiera informacje dotyczące warunków jazdy. Układ analizuje te dane, aby reagować z wyprzedzeniem, zabezpieczając kierowcę i pasażerów przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Dzięki temu na przykład kompaktowy SUV Discovery Sport może mierzyć się z trudami codziennej jazdy po mieście. W weekend może natomiast zabrać nas w góry, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Elektroniczni asystenci kierowcy zadbają o to, aby zarówno parkowanie w ciasnej uliczce, jak i przejazd przez polną drogę przebiegały w pełnym bezpieczeństwie.

Kamery w modelach Land Rovera służą nie tylko wygodniejszemu parkowaniu. Okazują się niezwykle użyteczne także w najtrudniejszym terenie. Dzięki nim Defender może przeprawiać się przez górskie szlaki, a kierowca może w każdej chwili spojrzeć na przestrzeń pod samochodem bez opuszczania go.

Wysokie bezpieczeństwo rodzinnego, 7-osobowego SUV-a Land Rovera Discovery pozwala zabierać całą rodzinę na wycieczki do najdalszych miejsc. Systemy wspomagające jazdę zadbają o to, aby kierowca był wypoczęty i wiedział o wszystkim, co dzieje się na trasie. Układ napędowy Land Rovera Discovery zapewni pełną kontrolę na autostradzie. A gdy skończy się asfalt, pozwoli jechać dalej wprost do celu podróży.

Bezpieczeństwo niezależnie od warunków drogowych

Napęd Land Rovera jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa w każdych warunkach. Dzięki niemu samochód może utrzymać przyczepność w terenie, ale również na mocno zaśnieżonym, czy oblodzonym asfalcie. Wsparcie elektronicznych asystentów pozwala podnieść poziom pewności prowadzenia, przez co również kierowca wie, że nic na drodze nie może go zaskoczyć. Efektem tego SUV-y Land Rover stają się niezwyciężone w każdych warunkach.

Powiązane artykuły

Samochód opancerzony z ochroną balistyczną

W świecie, gdzie luksus często łączy się z potrzebą ochrony, Land Rover, we współpracy z TRASCO, przedstawia Defendera 110 A-KIP. To nie jest zwykły SUV – to luksusowy terenowy samochód kuloodporny, który łączy tradycyjny prestiż marki z nowoczesnymi technologiami ochrony.
Samochód opancerzony z ochroną balistyczną

Czym jest system ISOFIX? Jak wpływa na montaż fotelika w samochodzie?

ISOFIX to system mocowania fotelików do przewożenia dzieci,
który łączy w sobie wysoką stabilność i bezpieczeństwo oraz łatwość montażu i demontażu fotelika. Mocowanie ISOFIX wykorzystuje konstrukcję siedzisk w samochodzie, dzięki czemu fotelik z dzieckiem nie przemieszcza się w trakcie jazdy i pozostaje w tej samej pozycji również w trakcie niebezpiecznych sytuacji na drodze. Wykorzystanie mocowania ISOFIX podczas podróży z dziećmi znacząco obniża ryzyko nieprawidłowego montażu fotelika. Pozwala również na szybką zmianę układu miejsc siedzących bez konieczności czasochłonnego przeplatania fotelika pasami bezpieczeństwa. Poznaj wszystkie zalety mocowania ISOFIX i dowiedz się jak prawidłowo zamontować przy jego użyciu fotelik dla dziecka.
<a href="https://www.landrover.pl/bezpieczenstwo/czym-jest-system-isofix-uf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">Czym jest system ISOFIX? Jak&nbsp;wpływa na montaż fotelika w&nbsp;samochodzie?</a>

SUV 7-osobowy, czyli samochód dla dużej rodziny

SUV z 7-osobowym układem foteli jest szczególnie korzystnym wyborem z punktu widzenia rodziny. Trzeci rząd siedzeń pozwala przewieźć dzieci, znajomych, czy członków dalszej rodziny. W efekcie rodzinny SUV 7-osobowy stwarza możliwości wykorzystania go w wielu sytuacjach – odwożenie dzieci wraz z ich przyjaciółmi na trening, wyjazd do kina wraz z dziadkami, czy zabranie dodatkowych pasażerów w celu dojazdu na uroczystości rodzinne. Przestronne wnętrze SUV-a pozwalającego podróżować w 7 osób może być również wykorzystane na przewóz bagaży lub zakupów – dowolność konfiguracji miejsc siedzących umożliwia dostosowanie pojazdu do odmiennych sytuacji. Rodzinne 7-osobowe SUV-y Land Rover – modele Discovery, Discovery Sport, Defender oraz Range Rover pozwalają dodatkowo wykorzystać terenowe możliwości samochodu do wypraw na łono natury, aby cała rodzina mogła czerpać przyjemność ze wspólnie spędzonych chwil.
<a href="https://www.landrover.pl/suv/suv-7-osobowy-samochod-dla-duzej-rodziny-lf24" target="_blank" style="text-decoration:none;">SUV 7-osobowy, czyli samochód dla dużej rodziny</a>

SUV dla rodziny – czym powinien się charakteryzować?

Rodzinny SUV musi łączyć w sobie bezpieczeństwo, wysoki komfort jazdy, oraz przestronne wnętrze zapewniające przestrzeń dla wszystkich pasażerów i dużej ilości bagaży. Na każdy z tych czynników składa się wiele cech samochodu, które trzeba wziąć pod uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego modelu. Samochód powinien być wszechstronny – zapewniać możliwość składania siedzeń i przesuwania tylnej kanapy, wygodny – oferować dostęp do wyposażenia podnoszącego jakość podróżowania, a także nowoczesny – wyposażony w rozwiązania technologiczne asystujące kierowcy podczas jazdy. Rodzinny SUV musi być również przyjaznym miejscem do wspólnego spędzania czasu i umożliwiać realizowanie pasji życiowych. SUV-y Discovery, Discovery Sport oraz Range Rover to modele dopasowane do rodzinnych potrzeb, które są w stanie zaspokoić wymagania wszystkich członków rodziny.
<a href="https://www.landrover.pl/suv/suv-dla-rodziny-charakterystyka-lf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">SUV dla rodziny – czym powinien się&nbsp;charakteryzować?</a>

SUV-y z dużymi bagażnikami

Duży bagażnik to nieodłączna cecha każdego SUV-a Land Rover. Efektem tego jest ogromna wszechstronność, która pozwala wyjechać w daleką podróż, przewieźć obszerne zakupy, czy spakować sprzęt sportowy o dużych gabarytach i wybrać się z nim w dowolne miejsce. Połączenie dużego bagażnika i doskonałego napędu na cztery koła sprawia, że wszystkie modele Land Rover stwarzają szerokie możliwości zastosowania, zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Duży bagażnik oraz łatwość składania i rozkładania siedzeń pozwala konfigurować wnętrze SUV-ów Land Rover zgodnie z bieżącymi potrzebami. Dzięki temu można wygodnie regulować przestrzeń bagażową oraz liczbę miejsc siedzących, a Land Rover jest w stanie sprawdzić się w każdej sytuacji.
<a href="https://www.landrover.pl/suv/suv-z-duzym-bagaznikiem-lf23" target="_blank" style="text-decoration:none;">SUV-y z dużymi bagażnikami</a>

Asystent jazdy i systemy wspomagające kierowcę – wysokie bezpieczeństwo w SUV-ach Land Rover

SUV-y Land Rover są od wielu lat kojarzone z niezrównanymi możliwościami w terenie oraz najwyższą jakością wykonania. Modele tej marki wykorzystują zaawansowane technologie podnoszące bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach na drodze. Systemy wsparcia kierowcy są szczególnie istotne w kontekście linii Range Rover – najbardziej luksusowych modeli marki, które dysponują silnikami o dużej mocy. W rezultacie SUV-y Range Rover, Range Rover Velar oraz Range Rover Evoque zapewniają niepowtarzalne emocje podczas użytkowania, jak i maksymalne bezpieczeństwo niezależnie od okoliczności.
Asystent jazdy i systemy wspomagające kierowcę – wysokie bezpieczeństwo w SUV-ach Land Rover