Wskazówki dotyczące jazdy zimą

AMBASADOR MARKI LAND ROVER - BEN SAUNDERS - STAWIA CZOŁA POKRYTYM ŚNIEGIEM I LODEM DROGOM W RANGE ROVERZE SPORT SVR.

Przyjemność z jazdy po śniegu

NIE BÓJ SIĘ ZIMY I ZABIERZ SWOJEGO LAND ROVERA TAM, GDZIE INNI NIE DOJADĄ.

ZOBACZ FILM
Jazda w warunkach zimowych

INSTRUKTORZY PROWADZĄCY PROGRAM LAND ROVER EXPERIENCE UDZIELAJĄ WSKAZÓWEK, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ CZUŁ SIĘ ZIMĄ JAK ZAWODOWY KIEROWCA.

WIĘCEJ INFORMACJI (W JĘZ. ANGIELSKIM)
Mój pierwszy raz na lodzie. Nigdy w życiu nie miałem za kierownicą tyle frajdy.
BEN SAUNDERS
EKSPERT OD WARUNKÓW POLARNYCH I AMBASADOR MARKI LAND ROVER
All Terrain Response

Opracowany przez firmę Land Rover system All Terrain Response pozwala korzystać z pełni możliwości samochodu, bez względu na nawierzchnię, po jakiej się poruszasz. Kierowca wybiera tryb Trawa/Szuter/Śnieg, a układy elektroniczne kontrolują poślizg i wychylenie nadwozia, skręt kół, temperaturę i ciśnienie, by w inteligentny sposób rozdzielać moment obrotowy pomiędzy poszczególne koła, maksymalizując w ten sposób trakcję na śliskich nawierzchniach. Terrain Response sprawia, iż twój Land Rover jest jednym z najlepszych samochodów 4x4 do jazdy po śniegu i lodzie.

HILL DESCENT CONTROL

Układ Hill Descent Control zapewnia pełną kontrolę nad samochodem podczas zjazdów ze stromych wzniesień, monitorując uślizg kół oraz automatycznie aktywując hamulce, dzięki czemu zachowana zostaje stała prędkość.

zobacz film
ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Dzięki nowemu, opracowanemu przez Land Rover systemowi All-Terrain Progress Control (ATPC), samochód może bezproblemowo poruszać się z ustawioną przez kierowcę prędkością po śliskich i oblodzonych nawierzchniach.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE JAZDY SAMOCHODEM 4X4 W ZIMIE
BĄDŹ PRZYGOTOWANY
Pod koniec jesieni umów się ze swoim lokalnym dealerem Land Rover na zimowy przegląd samochodu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
SPRAWDŹ OPONY
Upewnij się, że zimowe opony mają odpowiednie ciśnienie. Pamiętaj, że zbyt wysokie ciśnienie w ogumieniu może zmniejszyć przyczepność.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ZAPEWNIJ SOBIE DOBRĄ WIDOCZNOŚĆ
Przed ruszeniem w drogę skorzystaj z odmrażacza lub skrobaczki, by oczyścić szyby, lusterka, przednie reflektory i światła hamowania.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
KONTROLUJ POZIOM PRZYCZEPNOŚCI
Kiedy koła zaczynają buksować lub ślizgać się, zdejmij nogę z gazu, aż poczujesz, że opony odzyskały przyczepność.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ZIMOWE PRZYGODY Z LAND ROVEREM
PODRÓŻ PRZEZ ARKTYKĘ
15 dni w temperaturze -25°C: wspaniała wyprawa za koło podbiegunowe w Range Roverze Sport SVR. W programie - lodowe tory wyścigowe i zorza polarna.
GÓRY PRZEKLĘTE
Sprawdź działanie układu Terrain Response w praktyce - pokonaj skały, śniegi i rzeki albańskich Gór Przeklętych za kierownicą Land Rovera Discovery.
#HIBERNOT
Dźwięk skrzypiącego śniegu pod kołami i podziwianie wschodu słońca w porannej mgle. Historie opowiadane przez śmiałków, którzy nie boją się zimy.
ARKTYCZNE PRZYGODY W HYBRYDZIE
Ekspert motoryzacyjny Ben Samuelson dzieli się swoimi spostrzeżeniami po pokonaniu za kierownicą Range Rovera Sport Hybrid liczącej niemal 4 tysiące kilometrów trasy za koło podbiegunowe.
JAK ZAPROJEKTOWAĆ DOSKONALE RADZĄCĄ SOBIE ZE ŚNIEGIEM I LODEM TERENÓWKĘ?

Zespół inżynierów z naszego ośrodka testowego w szwedzkiej miejscowości Arjeplog ujawnia sekrety doskonałych zimowych właściwości jezdnych pojazdów marki Land Rover.

ZIMOWY KURS NAUKI JAZDY U MISTRZA

Co prawda badacz Arktyki Ben Aunders wie co nieco o lodzie, ale nigdy jeszcze nie doświadczył tak intensywnych wrażeń. O pomoc poprosiliśmy byłą rajdową mistrzynię Finlandii Minnę Sillankorvą.

WYPOSAŻENIE ZIMOWE

Oto sprzęt, którego będziesz potrzebował stawiając czoła mroźnym przygodom.

ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE
Dzięki zamontowanym na kołach łańcuchom zdecydowanie poprawia się zdolność pojazdu do skutecznego skręcania i hamowania, co podnosi poziom bezpieczeństwa na oblodzonych nawierzchniach.
OPONY ZIMOWE
Niezwykle trwałe, zatwierdzone do użytku przez markę Land Rover opony zapewniają spokój umysłu w warunkach zimowych.
NAKŁADKI PODNOSZĄCE POZIOM PRZYCZEPNOŚCI NA ŚNIEGU
Montowane na kołach tylnej osi nakładki sprawiają, że hamowanie i kierowanie na pokrytych śniegiem i lodem nawierzchniach staje się łatwiejsze.
POKROWIEC NA SAMOCHÓD
Odporny na każde warunki pogodowe oraz dostosowany do sylwetki pojazdu pokrowiec zabezpieczy samochód przed mrozem i śniegiem.
AWARYJNE POKROWCE ŚNIEGOWE
Stosowane w sytuacjach awaryjnych pokrowce (skarpety) śniegowe zwiększają przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i lodem.
GUMOWE DYWANIKI
Trwałe, wodoodporne dywaniki, idealnie zabezpieczą wnętrze przed wnoszonym na butach śniegiem.