Mój pierwszy raz na lodzie. Nigdy w życiu nie miałem za kierownicą tyle frajdy.

BEN SAUNDERS
EKSPERT OD WARUNKÓW POLARNYCH I AMBASADOR MARKI LAND ROVER

All Terrain Response

Opracowany przez firmę Land Rover system All Terrain Response pozwala korzystać z pełni możliwości samochodu, bez względu na nawierzchnię, po jakiej się poruszasz.

Kierowca wybiera tryb Trawa/Szuter/Śnieg, a układy elektroniczne kontrolują poślizg i wychylenie nadwozia, skręt kół, temperaturę i ciśnienie, by w inteligentny sposób rozdzielać moment obrotowy pomiędzy poszczególne koła, maksymalizując w ten sposób trakcję na śliskich nawierzchniach. Terrain Response sprawia, iż twój Land Rover jest jednym z najlepszych samochodów 4x4 do jazdy po śniegu i lodzie.

zobacz film

HILL DESCENT CONTROL

Układ Hill Descent Control zapewnia pełną kontrolę nad samochodem podczas zjazdów ze stromych wzniesień, monitorując uślizg kół oraz automatycznie aktywując hamulce, dzięki czemu zachowana zostaje stała prędkość.

zobacz film

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Dzięki nowemu, opracowanemu przez Land Rover systemowi All-Terrain Progress Control (ATPC), samochód może bezproblemowo poruszać się z ustawioną przez kierowcę prędkością po śliskich i oblodzonych nawierzchniach.

zobacz film

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE JAZDY SAMOCHODEM 4x4 W ZIMIE

ZIMOWE PRZYGODY Z LAND ROVEREM

JAK ZAPROJEKTOWAĆ DOSKONALE RADZĄCĄ SOBIE ZE ŚNIEGIEM I LODEM TERENÓWKĘ?

Zespół inżynierów z naszego ośrodka testowego w szwedzkiej miejscowości Arjeplog ujawnia sekrety doskonałych zimowych właściwości jezdnych pojazdów marki Land Rover.

zobacz film

ZIMOWY KURS NAUKI JAZDY U MISTRZA

Co prawda badacz Arktyki Ben Aunders wie co nieco o lodzie, ale nigdy jeszcze nie doświadczył tak intensywnych wrażeń. O pomoc poprosiliśmy byłą rajdową mistrzynię Finlandii Minnę Sillankorvą.

zobacz film

WYPOSAŻENIE ZIMOWE

Oto sprzęt, którego będziesz potrzebował stawiając czoła mroźnym przygodom.

 • ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE
  ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE

  Dzięki zamontowanym na kołach łańcuchom zdecydowanie poprawia się zdolność pojazdu do skutecznego skręcania i hamowania, co podnosi poziom bezpieczeństwa na oblodzonych nawierzchniach.

 • OPONY ZIMOWE
  OPONY ZIMOWE

  Niezwykle trwałe, zatwierdzone do użytku przez markę Land Rover opony zapewniają spokój umysłu w warunkach zimowych.

 • NAKŁADKI PODNOSZĄCE POZIOM PRZYCZEPNOŚCI NA ŚNIEGU
  NAKŁADKI PODNOSZĄCE POZIOM PRZYCZEPNOŚCI NA ŚNIEGU

  Montowane na kołach tylnej osi nakładki sprawiają, że hamowanie i kierowanie na pokrytych śniegiem i lodem nawierzchniach staje się łatwiejsze.

 • POKROWIEC NA SAMOCHÓD
  POKROWIEC NA SAMOCHÓD

  Odporny na każde warunki pogodowe oraz dostosowany do sylwetki pojazdu pokrowiec zabezpieczy samochód przed mrozem i śniegiem.

 • AWARYJNE POKROWCE ŚNIEGOWE
  AWARYJNE POKROWCE ŚNIEGOWE

  Stosowane w sytuacjach awaryjnych pokrowce (skarpety) śniegowe zwiększają przyczepność na drogach pokrytych śniegiem i lodem.

 • GUMOWE DYWANIKI
  GUMOWE DYWANIKI

  Trwałe, wodoodporne dywaniki, idealnie zabezpieczą wnętrze przed wnoszonym na butach śniegiem.