Luksusowe samochody

Luksusowe samochody

Ekscytujący design, wyjątkowe materiały i innowacyjne technologie oraz akcesoria, które sprawiają, że samochód staje się czymś więcej. Luksusowe samochody nie służą dziś już tylko jako limuzyny. Muszą pozwolić na wypad na wakacje całą rodziną w komfortowych warunkach czy weekendowe wyprawy po bardziej wymagających nawierzchniach. Dlatego SUV-y spod znaku Range Rover to budzące pożądanie symbole w kategorii najbardziej luksusowe samochody świata.

Range Rover pozostaje wierny pierwotnej idei jego twórców. Od 75 lat łączy cechy najlepszych aut terenowych, wizjonerski luksus i wysokie osiągi. Bo nowoczesny luksus nie jest pretensjonalny. Pozbawiony jest sztucznego przepychu. Drogie auta nie zawsze są luksusowe we współczesnym znaczeniu tego słowa, bo nowoczesny luksus definiuje się dziś inaczej. Ekskluzywne samochody to auta wyrafinowane pod każdym względem.

Wnętrze Range Rover Evoque
Range Rover Evoque wnętrze

Luksusowe auta to auta wszechstronne

Nowoczesny luksus to wolność i pewność siebie. Dlatego luksusowe SUV-y to współczesna definicja motoryzacyjnego ideału. To, co daje marce Range Rovera możliwość oferowania systemów terenowych, które realnie zwiększają możliwości samochodu, to doświadczenie.


Każdy Range Rover to bowiem System Terrain Response kontrolujący działanie niezwykle efektywnego napędu AWD, który pozwala płynnie pokonywać zróżnicowany teren. Testowane na całym świecie jednostki napędowe mają wysoką moc i wysoki moment obrotowy. To daje klientom siłę, którą aż chce się sprawdzić na torze wyścigowym.


Wyrazem tej niezwykłej mocy jest wysokie przyspieszenie, zdolność pokonywania wzniesień i wysokie możliwości holowania. To także bezpieczeństwo prawidłowego zachowania auta w każdych warunkach. Dlatego Range Rover jest prekursorem segmentu luksusowych samochodów terenowych. W podróży z rodziną czy na wakacje także ładowność tak wszechstronnego auta staje się jego wyjątkowym atutem.

Samochody luksusowe marki Range Rover

Range Rover to brytyjska marka oferująca auta z najwyższej półki. To, jak przyspiesza Range Rover, jak pracuje jego silnik, jak prezentują się jego minimalistyczny design i najwyższa jakość wykończeń, sprawia, że Range Rover przewyższa w ofercie inne marki premium.

Ładowanie Range Rover Evoque
Range Rover Evoque Detal
Range Rover Evoque Detal
Range Rover Evoque Detal


INSPIROWANY MIASTEM – RANGE ROVER EVOQUE


LUKSUSOWE MOŻLIWOŚCI


Nikt nie może mieć wątpliwości, że to Range Rover. Jakość materiałów oraz innowacyjne multimedia pokazują, że SUV o kompaktowych rozmiarach nie musi być wcale mniej luksusowy niż modele o większych wymiarach. To unikalne podejście, które wykracza poza typowe podejście marek premium. Bo żadne auta klasy premium nie dają takiego poczucia wyjątkowości jak Range Rover Evoque.


Auto jest zwrotne i dzięki wysokiej pozycji za kierownicą charakteryzuje się świetną widocznością. To cechy ważne dla kierowców pojazdów poruszających się po miejskiej dżungli.

GAMA NAPĘDÓW


Niespotykane w tym segmencie własności terenowe to cecha Range Rovera Evoque, ważna dla wielu kierowców. Kompaktowe, ekskluzywne auta nieczęsto oferowane są z tak legendarnym napędem AWD.


Gama Range Rovera Evoque obejmuje między innymi napęd hybrydowy plug-in o mocy 309 KM. Dane on też możliwość codziennej jazdy w trybie w 100% elektrycznym. Są też silniki benzynowe i wysokoprężne wykorzystujące technologię miękkiej hybrydy – Mild Hybrid. Silniki wysokoprężne w Range Rover Evoque mają moce 163 lub 204 KM, a benzynowe 160, 200 lub 249 KM.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          


Range Rover Evoque
Range Rover Velar
Range Rover Velar
Range Rover Velar

SUV spektakularny – Range Rover Velar

LUKSUSOWE MOŻLIWOŚCI


Przestronność i wszechstronność to cechy wyróżniające luksus Range Rovera Velar na tle konkurencji. Jego dynamiczny wygląd to nowoczesność w najpiękniejszym wydaniu. Ma opadający dach i zwężający się wydłużony tył. A osłona chłodnicy w połączeniu z nieprzerwaną linią boczną i wysuwanymi klamkami drzwi definiują całą charakterystyczną bryłę tego luksusowego SUV-a.
Range Rover Velar ma zawieszenie pneumatyczne, które ułatwia między innymi wkładanie ciężkich przedmiotów do bagażnika, dając możliwość regulacji wysokości zawieszenia. Do tego obniża auto podczas jazdy z prędkością powyżej 105 km/h, wpływając tym samym na ograniczenie oporu powietrza. Najważniejszą zaletą zawieszenia pneumatycznego jest możliwość połączenia wysokich zdolności terenowych i pewnego prowadzenia na drodze. Luksus Range Rovera Velar to też tryb Automatic Access Height, który umożliwia łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z samochodu.

GAMA NAPĘDÓWOfertę napędów Range Rovera Velar otwiera układ plug-in, który wykorzystuje benzynowy, dwulitrowy silnik i akumulator o pojemności zwiększonej do 19,2 kWh oraz silnik elektryczny o mocy 105 kW.
Oba silniki łączą swoje moce w idealnie płynny sposób, przekazując na koła moc systemową do 404 KM. Akumulator Range Rovera Velar PHEV może być ładowany z gniazdka 230 V, ładowarki AC lub DC. Cysto elektryczny zasięg to aż 64 kilometry, a zasięg łączny w trybie hybrydowym do 684 km.
Range Rover Velar dysponuje przyspieszeniem do 100 km/h w 5,4 sekundy.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          


Range Rover Sport
Range Rover Sport detal
Range Rover Sport detal
Range Rover Sport detal

Sportowa doskonałość – Range Rover Sport

LUKSUSOWE MOŻLIWOŚCIRange Rover Sport to minimalizm designu ze sportowym duchem. Stworzony został z nastawieniem na niesamowitą przyjemność prowadzenia. Wyposażony jest we wszystkie najlepsze materiały, technologie i funkcje jako topowe, luksusowe auto brytyjskie.
Dlatego Range Rover Sport ma wysuwane klamki drzwiowe, a wsiadanie do auta ułatwia funkcja Elegant Arrival, która automatycznie obniża wysokość nadwozia. Drzwi domykane są z wykorzystaniem technologii Soft Close.
W czasie jazdy rzeźba foteli zapewnia komfort i stabilność, szczególnie podczas bardziej sportowych manewrów. Jego prędkość maksymalna to 206 (w podstawowej wersji wysokoprężnej) do 290 km/h (w topowej sportowej wersji benzynowej). Range Rover Sport jest więc sportową kwintesencją nowoczesnego luksusu.

GAMA NAPĘDÓWRange Rover Sport to też pierwszy na świecie adaptacyjny tempomat Off-Road. Bez przerwy analizuje on teren i automatyczne koryguje prędkość, zapewniając optymalną trakcję. Dwubiegowa skrzynia rozdzielcza i napęd AWD inteligentnie dystrybuują moment obrotowy, zwiększając osiągi zarówno na prostej drodze, jak i w trudnym terenie.
Gamę nowoczesnych, 6-cylindrowych silników wysokoprężnych o mocach 250, 300 i 350 KM oraz benzynowego o mocy 400 KM dopełnia wyjątkowy silnik benzynowy 4,4 V8 modelu SV mający moc 625 KM. Range Rover Sport oferowany jest też w opcji plug-in. Te wersje zapewniają moc 460 lub 550 KM i niesamowite ponad 100 km zasięgu w trybie czysto elektrycznym.
To, co charakteryzuje Range Rovera Sport, to też wyjątkowy komfort prowadzenia na zakrętach, który wspiera system kontroli przechyłów nadwozia, skrętna tylna oś oraz aktywny mechanizm różnicowy.

Technologia pełna luksusu

Najbardziej luksusowe samochody świata to też technika rodem z przyszłości. I to na poziomie znacznie wyższym od tego, co oferują samochody klasy premium. Niewiele aut wśród supersamochodów, tak jak Range Rover, ma innowacyjne systemy monitorowania i poprawy jakości powietrza w kabinie, które przydają się szczególnie w okresie częstszego smogu.


Range Rover to też idealnie dopasowujące się do otoczenia reflektory Pixel LED czy wodoodporny kluczyk w formie opaski Activity Key, który pozwala na otwieranie i zamykanie auta, kiedy na przykład kąpiemy się w morzu. To też bezprzewodowe ładowarki do urządzeń mobilnych oraz aktualizowane zdalnie oprogramowanie auta (Software Over The Air).

TECHNOLOGIA PEŁNA LUKSUSU
TECHNOLOGIA PEŁNA LUKSUSU
TECHNOLOGIA PEŁNA LUKSUSU

Wykończenia i akcesoria

Nowoczesny luksus Range Rovera to również szlachetne, w tym ekologiczne tapicerki czy możliwość wyboru skórzanych tapicerek Windsor. Te ekskluzywne auta mają też wyjątkowy krój siedzeń, który dopełniają innowacyjne materiały, takie jak wełna Kvadrat z elementami tekstylnymi Ultrafabrics. A oferta ekskluzywnych i dopracowanych akcesoriów w katalogach marki pozwala zmienić każdy model w indywidualną ikonę luksusu.

Range Rover Sport

Najczęściej zadawane pytania:

OTWÓRZ

Czy samochody luksusowe to koszt milionów złotych?

Czy luksusowe samochody terenowe są elektryczne?

Jaką gwarancję mają luksusowe auta?

Jakie technologie można znaleźć w samochodach typu SUV?

Jakimi multimediami dysponują luksusowe samochody?