RANGE ROVER SPORT

NAJBARDZIEJ DYNAMICZNY MODEL Z RODZINY RANGE ROVER.

Odkryj design
DO GÓRY
SAMOCHODY NOWE
Sprawdź naszą ofertę samochodów nowych i znajdź swój wymarzony samochód
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Range Rovera Sport.
KATALOG
Zobacz i pobierz najnowsze katalogi Land Rovera.
Umów się na jazdę testową
Zachęcamy do zapisania się na jazdę próbną i poznania samochodu w warunkach drogowych
DESIGN
NADWOZIE

Range Rover Sport przykuwa wzrok wszędzie tam, gdzie się pojawia. Muskularna sylwetka i idealne proporcje zostały podkreślone poprzez przeprojektowane przedni i tylny zderzak oraz zintegrowane końcówki układu wydechowego, sportową stylistykę nadwozia dopełniają nowoczesne reflektory LED z opcjonalnymi animowanymi kierunkowskazami.

KONFIGURATOR

ZOBACZ GALERIĘ

WNĘTRZE
Delikatne oświetlenie wnętrza

Wyjątkowo ekskluzywny, niezwykle komfortowy i bezkonkurencyjnie funkcjonalny - nowy Range Rover Sport to bezsprzecznie pojazd przyjazny kierowcy i jego pasażerom. Nowoczesny design wnętrza został dopełniony poprzeez rozbudowane, delikatne oświetlenie wnętrza oraz system multimedialny Touch Pro Duo.

KONFIGURATOR
Zobacz galerię
Rzemiosło
Rzemiosło

Wolisz prostotę, czy stylowe kontrasty? Wybór wariantów siedzeń gwarantuje, że Range Rover Sport zrobi na tobie doskonałe wrażenie zawsze, kiedy siądziesz za kierownicą. Możesz wybierać spośród czterech gatunków skóry – w tym Windsor i skóry półanilinowej, dostępnych w ośmiu różnych kolorach. Do wyboru są warianty jednobarwne, dwubarwne lub łączone z zamszem.

KONFIGURATOR
Zobacz galerię
OSIĄGI
ADAPTIVE DYNAMICS
ADAPTIVE DYNAMICS

Dzięki systemowi Adaptive Dynamics, nawet długa podróż jest wyjątkowo komfortowa i relaksująca. System monitoruje ruchy pojazdu z minimalną częstotliwością 500 razy na sekundę, niezwłocznie reagując na polecenia kierowcy lub warunki panujące na drodze, aby zapewnić jeszcze lepszą kontrolę toru jazdy i
przechyłów nadwozia.

Bądź na bieżąco
Commandshift 2
Commandshift 2

Zarówno kokpit jak i bezpośrednie otoczenie miejsca pracy kierowcy zaprojektowano z myślą o jak najwyższym komforcie obsługi i prowadzenia. Wszelkie przełączniki i instrumenty rozmieszczono z zachowaniem najlepszych zasad ergonomii, dzięki czemu współpraca kierowcy z samochodem jest bardzo intuicyjna, konsola środkowa nie zniechęca nadmiarem przycisków, a jazdę uprzyjemniają takie rozwiązania jak CommandShift 2 czy manetki zmiany biegów przy kole kierownicy.

Bądź na bieżąco
CONFIGURABLE DYNAMICS
CONFIGURABLE DYNAMICS

System Configurable Dynamics pozwala kierowcy na zmianę ustawień w zakresie dynamiki reakcji przepustnicy, charakterystyki zmiany przełożeń i pracy układu kierowniczego czy sztywności amortyzatorów, tak aby
nowy Range Rover Sport idealnie odpowiadał preferowanemu stylowi jazdy.

Bądź na bieżąco
TECHNOLOGIA
Reflektory LED
Reflektory LED

Reflektory Pixel-Laser LED to mieszanka technologii Pixel LED i technologii laserowej. Laser dalekiego zasięgu zapewnia pięciokrotnie lepsze oświetlenie, niż standardowe reflektory LED. Jest szczególnie przydatny podczas długiej nocnej jazdy po prostej drodze. Reflektory działają podczas jazdy z prędkościami powyżej 80 km/h, gdy nie wykryto żadnych innych zewnętrznych źródeł światła, dając widoczność na dystansie ponad pół kilometra.

Dowiedz się więcej
yt:9t6C057826g
Wyświetlacz przezierny HUD
Wyświetlacz przezierny HUD

Opcjonalny wyświetlacz przezierny HUD wyświetla na przedniej szybie najważniejsze informacje, pozwalając kierowcy skupić się
na prowadzeniu samochodu i obserwacji drogi. System projektuje ostry, kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości, który może
zawierać prędkość pojazdu, wybrany bieg czy wskazówki nawigacyjne.

Dowiedz się więcej
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
INFOTAINMENT
Dostępny w standardzie, składający się z dwóch 10-calowych ekranów dotykowych o wysokiej rozdzielczości zapewnia użytkownikom dostęp do wybranych informacji, pozwalając jednocześnie na korzystanie w tym samym czasie z różnych funkcji systemu.
INNOWACJE
W modelu Range Rover Sport do wyboru jest szeroka gama wyrafinowanych jednostek napędowych dostarczających zapewniających dynamiczne osiągi. Wybieraj spośród zaawansowanych silników benzynowych i wysokoprężnych oraz PHEV - naszego najnowszego rozwiązania w dziedzinie układów napędowych.
OSIĄGI NA DRODZE
Wyjątkowa przyczepność oraz precyzyjny układ kierowniczy potwierdzają, że Range Rover Sport jest naszym najbardziej dynamicznym SUV-em. W połączeniu z idealnie zaprojektowanymi technologiami dostarcza niezapomnianych wrażeń z jazdy bez względu na nawierzchnię i warunki pogodowe.
OSIĄGI W TERENIE
Range Rover Sport wyróżnia się nadzyczajnym zdolnościami terenowymi dzięki połączeniu legendarnego napędu na 4 koła (AWD) oraz najnowszych systemów wspomagających jazdę w terenie.
FUNKCJE WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ
Niezależnie od tego, czy przemieszczasz się zatłoczonymi ulicami miasta, czy podróżujesz autostradą, nad bezpieczeństwem wszystkich pasażerów czuwa szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych, oferowanych w standardzie, opcjonalnie lub w ramach dodatkowego pakietu. Wszystkie dostępne systemy wspierające kierowcę pozwolą Ci również czerpać większą przyjemność z jazdy
KOMFORT I WYGODA
Range Rover Sport przenosi komfort podróży kierowcy i pasażerów na wyższy poziom. Skrupulatnie zaprojektowane, nowoczesne wnętrze teraz dodatkowo wyposażene w nowe, przednie fotele oferujące lepsze podparcie boczne i możliwość zamówienia tapicerki skórzanej Semi-Aniline.
WSZECHSTRONNOŚĆ
Automatyczna funkcja dostepu
Automatyczna funkcja dostepu

Automatyczna wysokość dostępu, w wersjach z elektronicznie sterowanym, pneumatycznym zawieszeniem, pozwala wsiąść i wyjść z pojazdu z łatwością i gracją. Po aktywowaniu tej funkcji, pojazd obniża się podczas postoju o 50 mm, gdy drzwi są otwarte.

Konfigurator
Układ foteli 5 + 2
Układ foteli 5 + 2

Uniwersalny system siedzeń pozwala przewieźć do siedmiu pasażerów. Układ 5 + 2 obejmuje dwa siedzenia, ukryte pod podłogą bagażnika, którą można dzielić w proporcji 50/50, nie tracąc przestrzeni ładunkowej. Drugi rząd siedzeń można przesuwać do przodu i do tyłu w zakresie 100 mm, co umożliwia lepszy dostęp do
trzeciego rzędu.

Konfigurator
Inteligentne schowki
Inteligentne schowki

Aby mieć pewność, że wnętrze twojego samochodu będzie wolne od bałaganu, zwiększyliśmy przestrzeń do przechowywania, od półki na smartfona po nowy, górny schowek po stronie pasażera oraz liczne, głębokie schowki. Dostępny opcjonalnie chłodzony schowek w środkowym tunelu zapewnia luksus posiadania chłodzonych napojów na żądanie. Może pomieścić do czterech 500ml butelek i utrzymywać je w temperaturze 5° C.

Konfigurator
yt:y640zxyQjm8
KOMFORT I WYGODA
ROLETA PRZECIWSŁONECZNA STEROWANA GESTEM

Aby zapobiec przegrzaniu kabiny w słońcu i zminimalizować obciążenie klimatyzacji, automatyczna roleta przeciwsłoneczna* zamyka się samoczynnie, gdy pasażerowie wysiądą z samochodu i drzwi są zablokowane. Po ponownym otwarciu pojazdu, roleta
powraca do pierwotnej pozycji. Obsługiwana gestami roleta* zapewnia intuicyjne sterowanie podczas otwierania i zamykania, pozwalając kierowcy skoncentrować się na drodze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
MOŻLIWOŚCI
ALL-TERRAIN
System All-Terrain Progress Control

All Terrain Progress Control (ATPC) to opcjonalny, zaawansowany technologicznie system, który pozwala kierowcy ustawić i utrzymać stałą prędkość w trudnych warunkach, np. podczas jazdy na śliskiej lub
nieutwardzonej nawierzchni. System działa na podobnej zasadzie co tempomat: jego aktywacja następuje przy niskich prędkościach przejazdu, w przedziale od 1,8 km/h do 30 km/h, dzięki czemu kierowca może całkowicie skupić się na prowadzeniu i odnajdywaniu drogi w trudnym terenie.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Funkcja brodzenia
Funkcja brodzenia

Opcjonalna funkcja Wade Sensing to unikalne rozwiązanie stosowane wyłącznie w pojazdach Land Rovera. Czujniki ultradźwiękowe w lusterkach bocznych informują kierowcę, przy pomocy ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych i wizualnych, o głębokości wody w stosunku do maksymalnej zdolności brodzenia pojazdu (do 850 mm). W czasie rzeczywistym, na ekranie dotykowym samochodu wyświetlane są informacje na temat aktualnego poziomu wody oraz marginesu bezpieczeństwa, po którego przekroczeniu osiągnięty zostanie maksymalna zdolność brodzenia.

Znajdź Dilera
System Terrain Response
System Terrain Response

Unikalny system Terrain Response, wchodzący w skład wyposażenia standardowego, pozwala kierowcy na manualny wybór optymalnego trybu jazdy odpowiadającego warunkom drogowym. Opcjonalny Terrain Response 2 potęguje możliwości wielokrotnie nagradzanego systemu opracowanego przez firmę Land Rover. System oferuje tryb automatyczny, który monitoruje warunki drogowe i automatycznie wybiera odpowiedni tryb jazdy. Obejmuje on także dodatkowo tryb Rock Crawl.

Pobierz katalog
yt:uPZIFx1vTac
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
EFEKTYWNOŚĆ
Aby zagwarantować maksymalną wydajność paliwową, wszystkie wersje napędowe modelu Range Rover Sport wyposażone są w zaawansowany technologicznie, inteligentny system stop/start, który pozwala oszczędzić od 5 do 7 procent paliwa. System automatycznie wyłącza silnik na postoju. Ponowny rozruch jednostki napędowej następuje niezwłocznie po zwolnieniu przez kierowcę pedału hamulca. Dodatkowy Tryb ECO wykorzystuje zaawansowane oprogramowanie aby podróż była jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna.
ALUMINIUM
Zastosowanie aluminiowej struktury nadwozia zmniejsza całkowitą masę pojazdu, obniża spalanie i emisję CO 2 oraz skutkuje poprawą osiągów.
CYKL ŻYCIA
W ramach strategii zrównoważonego rozwoju firma Land Rover dąży do tworzenia samochodów, które budowane są z wykorzystaniem większej ilości ekologicznych materiałów, w mniejszym stopniu zanieczyszczają środowisko i zużywają mniej zasobów naturalnych. Range Rover Sport został zaprojektowany z uwzględnieniem podejścia pełnego cyklu życia, w związku z czym w 85% nadaje się do powtórnego wykorzystania/przetworzenia, a pod koniec cyklu życia może zostać w 95% poddany recyklingowi.
ELEMENTY BEZPIECZEŃSTWA
POBIERZ KATALOG
ISOFIX
Aby zapewnić bezpieczeństwo całej rodzinie, po obu stronach tylnej kanapy zamontowane są dwa punkty ISOFIX do mocowania dziecięcych fotelików.
PODUSZKI POWIETRZNE
Systemy bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne zapewniają bezpieczną podróż wszystkim pasażerom Range Rovera Sport.
PASY BEZPIECZEŃSTWA
Dodatkowe zabezpieczenie zapewniają napinacze pasów bezpieczeństwa, które w przypadku czołowego zderzenia, ograniczają przemieszczanie się podróżujących.
REFLEKTORY LED
Range Rover Sport został standardowo wyposażony w pełne, zewnętrzne oświetlenie LED, które zostało zaprojektowane aby zużywać jak najmniej energii i zapewnić bezawaryjne użytkowanie przez cały cykl życia pojazdu.
POZYCJA SPORTS COMMAND DRIVING
Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia dobrą widoczność w każdych warunkach. Na drodze widzisz więcej i z łatwością zostaniesz zauważony przez innych użytkowników drogi, co zapewni ci większą pewność i poczucie bezpieczeństwa.
yt:mhcj81F7kLQ
ASYSTENT HAMOWANIA AWARYJNEGO (EBA)
Asystent wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) rozpoznaje sytuacje, w których gwałtownie zaczynasz hamować, nie przykładając przy tym odpowiedniej siły. Automatycznie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, by zmaksymalizować skuteczność hamowania i systemu ABS, abyś mógł zatrzymać się w odpowiednim momencie.

Elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się różnić, zależnie od wybranej wersji pojazdu (model i układ napędowy), a jego dostępność może być także zależna od instalacji innych dodatkowych opcji. Zachęcamy do kontaktu z Dystrybutorem Land Rovera w celu uzyskania bliższych informacji lub dokonania internetowej konfiguracji Państwa pojazdu.