Michał Woroch i jego Defender

Michał Woroch i jego Defender


„POMIMO PRZECIWNOŚCI LOSU, PRZEJECHALIŚMY DEFENDEREM OBIE AMERYKI. WYPRAWY POZWALAJĄ POKONAĆ WŁASNE SŁABOŚCI”


MICHAŁ WOROCH

Podróżnik i fotograf
Przyjaciel, miłośnik marki Land Rover.
Kiedy podjął decyzję, że swoje życie poświęci podróżowaniu, nie wszyscy optymistycznie patrzyli na ten pomysł. Musiał udowodnić, że Jego marzenia da się zrealizować. Poruszanie się na wózku inwalidzkim nie ograniczyło Jego zapału. Nie zrezygnował. Stał się podróżnikiem, a z każdej swojej wyprawy przywoził mnóstwo zdjęć. Wraz z Maciejem Kamińskim odbyli imponującą podróż specjalnie przystosowanym Defenderem przez bezdroża Ameryki Północnej i Południowej, pokonując łącznie 65 tys. km. Tę wyjątkową wyprawę Michał opisał w książce „Krok po kroku”, która cieszy się dużą popularnością.
Kiedy podjął decyzję, że swoje życie poświęci podróżowaniu, nie wszyscy optymistycznie patrzyli na ten pomysł.
Pokonujemy dziennie około ośmiuset kilometrów, robiąc krótkie postoje” Ludzi niewielu. Ci, których spotykamy, chcą wiedzieć, co nasz tu sprowadza. Jesteśmy trochę spięci i zestresowani. Czekamy na ten oddech, który daje podróż, ale on nie przychodzi. To chyba za wcześnie. Zamiast oswajać drogę, oswajamy samochód. On jest łatwiejszy w zrozumieniu. Dowiadujemy się jak działa w praktyce. Nazywamy go Def – z imieniem jest nam bliższy. Przez dwa lata projektowany, dostosowany do naszych potrzeb, staje się teraz naszym domem. Próbujemy się w nim odnaleźć.” – cytat z książki „Krok po kroku”

Podróżnik jest laureatem wielu nagród, w tym m. in.: w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.
Pokonujemy dziennie około ośmiuset kilometrów, robiąc krótkie postoje” Ludzi niewielu.
W tym roku legendarny Defender powrócił w nowej odsłonie. Nowa wersja samochodu, na miarę XXI wieku, została zaprezentowana podczas szeregu spotkań przedpremierowych, w różnych miastach Polski. Michał Woroch oraz Maciej Kamiński byli gośćmi specjalnymi tych wydarzeń. Opowiedzieli o wrażeniach ze swojej niezwykłej wyprawy oraz zaprezentowali szereg zdjęć z tej dalekiej ekspedycji. Obecność podróżników spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczestników spotkań. Swoimi dokonaniami zainspirowali innych, a książka Michała Worocha pt. „Krok po kroku”, wzbudziła zainteresowanie wszystkich gości.
W tym roku legendarny Defender powrócił w nowej odsłonie. Nowa wersja samochodu,
Książka "Krok po kroku"

Książka "Krok po kroku"

„Krok po kroku” to nie tylko opis 371 dni drogi z jednego krańca świata na drugi. To też opowieść o kolejach życia o drodze do celu i przesuwaniu własnego horyzontu.
Galeria zdjęć z wyprawy po obu Amerykach

Galeria zdjęć z wyprawy po obu Amerykach

Media o nowym Defenderze

Media o nowym Defenderze